שתף קטע נבחר

טושיבה WL700: מסך LED תלת ממד מעוצב

מסך ה-LCD LED של טושיבה, מציע עיצוב מקורי, תמיכה בהצגת תכני תלת ממד והתמודדות נאוצה עם איכות השידור הישראלי. בדקנו אותו עם מגוון תכנים. ביקורת

<< מרנץ חושפת שני רסיברים דקים חדשים לקולנוע ביתי

 

מסכי טלוויזיה דקים הפכו לפריט עיצובי לכל דבר בסלון והתחרות על ליבו של הצרכן הביאו את אנשי טושיבה לשתף פעולה עם מעצב שבדי. התוצאה היא חזית מסך שטוחה לגמרי של פנל מסך ה-LED והמסגרת השחורה, נגיעות של צבע כסוף בצדדים, בסיס מלבני ורגל המשלבת זויות חדות עם עיגול. התוצאה נאה לעין ואלגנטית ומיוחדת יותר כאשר משתמשים במעמד המצורף להעמדה על מזנון או שידה, בניגוד לתליה על קיר.

 

ציפוי הפנל הקדמי מבריק, מה שעלול לעורר חששות בענין השתקפויות. בדקנו אותו עם תריס מרפסת גדול פתוח למחצה וזה לא הפריע לנו. כשפתחנו את התריס במלואו כבר גילינו הפרעה בעין.

 


 

שלט רחוק

השלט מגיע בעיצוב פחם בגימור מוברש. מספר לחצני קיצור שממוקמים בראש השלט מובילים את המשתמש לתפריטי מתיחת תמונה, רשימת מקורות, כניסה למצב 3D ועוד. בצד התחתון יש מכסה נשלף המכסה את לחצני שליטת מכשירים דרך כניסת HDMI.

 


 

חיבורים

החיבורים מאחור ממוקמים כפי שצריך להיות במסך דק שכזה - עם הפנים כלפי הצד ולא לאחור. בחלק מהמקרים יש לחבר מתאם שכולל מחבר קטן קוטר בצד שמתחבר למסך ומחבר סטנדרטי בצידו האחר – עבור חיבור לכבלים רגילים. פירוט החיבורים בהמשך הכתבה.

 


 

תפריטים

תפריט כיול התמונה מאפשר לשנות את פרמטרים פשוטים, ביניהם עוצמת תאורת ה-LED שיש להורידה ל-70 בשביל תמונה טובה יותר.

 

התפריט המתקדם מכיל את האפשרות להפעיל את מנגנון ה-Active Backlight Control שיעלה ויוריד את עוצמת התאורה בהתאם לסצינה המוקרנת על המסך ומשפר את נראות הצבע השחו, אם כי בחלק מהמקרים התמונה הופכת חשוכה מדי. בנוסף ניתן להפעיל גם את מצב Auto View בו עוצמת התאורה ושאר פרמטרים מתכווננים בהתאם לתנאי התאורה בחדר.מנגנון החלקת התנועה, ClearScan 200 Pro, גם מופעל באמצעות התפריטים המתקדמים והוא מגיע עם מנגנון Film Stablization בעל 3 רמות.

 

ה-WL700 כולל גם תפריט כיול למתקדמים עוד יותר ומציע לכייל איזון לובן, דיוק צבעי RGB (בעזרת פילטרים) ואפשרות של הצגת תבנית / מטריצת כיול על המרקע.

 


 

תלת ממד

משקפי התלת ממד המצורפים (זוג בודד) גדולים במבנה שלהם ומזכירים קצת את אלו של הזמר אלביס קוסטלו. ניתן לכוון את אפון המשקפיים כך שיתאימו גם לילדים.

 


 

צפיה בתכנים הכוללים את אפקט הממד השלישי מוסיפה עומק מוחשי לתמונה. טבעות העשן אותן מפריח הזחל בסרט אליסה בארץ הפלאות, למשל, סובבות את הדמויות שעל המסך באפקט שנראה מציאותי לעין.

 


 

הסצינה של מסדר הקרפדים בארמון המלכה אשר רוויה בצבעי אדום וירוק עזים, מענגת במיוחד עם עומק שמקנה תחושה לצופה כאילו הוא ניצב בעצמו בתוך האולם הגדול.

 


 

אולפני סוני, שפועלים לקידום התלת ממד הביתי, הוציאו מהדורת בלוריי "משופרת" 3D למופע, או יותר נכון להכנות למופע האחרון של כוכב הפופ מייקל ג'קסון – This Is It. וידאו קליפ של השיר Smooth Criminal בשחור לבן, עבר המרה חביבה למדי והדמויות הותיקות כמו השחקן האמפרי בוגארט נראות פתאום ריאליסטיות מתמיד.

 

האפקט בולט במיוחד בקטע של Thriller שם קורי עכביש בולטים מהתמונה וערפל שסובב זומבים שצועדים בתהלוכה מלאת עיוותי פנים ונסיונות להפחיד את הצופים.

 


 

סצינת מבול ההמבורגרים בסרט "גשם של פלאפל" מוצגת בצורה יפה וצבעונית לעין. יש אפקט משכנע של תלת ממד והגשם עוטף את התמונה עם רבבות המבורגרים שנופלים במרחק קרוב או רחוק מהעין. בחלק מהעצמים שממוקמים קרוב יותר, ניתן לזהות כפילות בתמונה.

 


 

הסרט G-Force כולל סצינת מרדף מרהיבה המתרחשת בתוך שדה עולה באש של זיקוקי דינור והם מתפזרים לכל עבר. המראה של אוגר נמלט מבעד לקיר של זיקוקים מרשים ביותר, עם ניצול מקסימלי של אפקטים הכוללים שקיפות, אור ולהבה.

 


 

לזכות המסך של טושיבה יאמר שזוית הצפיה בה ניתן לצפות במסך עם משקפי תלת ממד מבלי שהאפקט יעלם היא רחבה ביותר. גם עוצמת ההארה אינה מחשיכה מדי את התמונה במצב 3D כפי שקורה בחלק מהמסכים. תכונה זו בלטה במיוחד בסרט "אליסה" שמגיע כבר חשוך למדי במקור וה-WL700 לא מחשיך אותו עוד יותר ומאפשרת להבחין בפרטים קטנים גם בסצינות האפלות. לשלילה נציין כי מדי פעם עדיין רואים כפילות של עצמים בתמונה במצב תלת ממד, כמו צריחי המגדלים של טירת וולט דיסני בקטע הפתיח לחלק מהסרטים, וגם אין יכולת המרה של תכני דו ממד רגילים לתלת ממד.

 

שידורי SD

גם בדו ממד הפירוט בתמונה טוב, הצבעים מודגשים והשחור לא מאכזב. התמונה בשידורי טלוויזיה רגילים (SD) טובה באופן יחסי למסכי LCD ומנגנון חידוד התמונה של טושיבה (Resolution+) מצליח אכן לחדד אותה, זאת מבלי להדגיש בדרך גם את הפגמים שנלווים לשידור הישראלי הדחוס (מלבד פספוס מדי פעם של מגנון ה-Deinterlacing).

 

מנגנון מתיחת התמונה (מיחס שידור מקורי של 4:3 אל המסך הרחב 16:9) הוא אחד המוצלחים שראינו והוא עושה זאת מבלי לעוות יותר מדי את התמונה.

 


 

שידורי HD

ליידי גאגא בהופעה של HBO מורחת על עצמה צבע אדום חזק ומשלבת את זה עם שיער צהוב צעקני. ההופעה מלאה שילובי צבעים צועקים לעין וגם קטעים חשוכים בשילוב ערפל בצבעים. כאן חדות התמונה וגוון צבע חזק מביאים לתוצאה שמחה שתואמת את המסר אותו מביאה ליידי גאגא בהופעתה.

 


 

יש למסך של טושיבה אופי צבעים חזק וחם. ניתן לראות את זה גם במבחן החליפה שעובר באופן טוב הפעם - השחור מספק ורמת הפרטים טובה הודות לתפריט הכיול כמו תאורה אחורית שהורדה לערך של 24, רמת שחור-לבן על 2 וגאמה על ערך 2 בסרגל.

 


 

מי שמעדיף להימנע מתופעות ההילה החמה שמופיעה מסביב לדמויות או עצמים הנעים במהירות על המרקע, כדאי שיבחר במצב Film Stabiliztion על Standard והפעלת מנגנון ClearScan 200 Pro שמסייע לענין בעזרת הבהוב מהיר של התאורה.

 

הצבעים בסרט "דרגון בול" עזים ובולטים עם גווני כתום ואדום מודגשים. התמונה, כדרכה של טושיבה, נראית לפעמים מעובדת. לעיתים זה מתבטא במראה גרעיני - מין תחושה שמשדרת כי התמונה מורכבת מאינספור נקודות זעירות. במסך שקיבלנו לבדיקה נצפו בצד העליון מספר כתמי אור חלושים, במיוחד כאשר תאורת המסך חזקה על רקע שחור. כיול עזר להפחית את התופעה.

 

 

ניגון מולטימדיה

ל-WL700 שתי כניסות USB. האחת מאפשרת לנגן קבצים מסוגים שונים, כמו תמונות, סרטי וידאו, שירים (קבצי אודיו mp3/wma) וכו' ואילו השניה מאפשרת, משום מה, להציג רק תמונות. כניסה לתפריט Quick מאפשרת לשלוט במספר פרמטרים כמו זמן הצגת כל תמונה. אפשרות חביבה היא היכולת לשנות את כיות התמונה במסך עבור מצב הצגת תמונות. ממשק ניגון השירים בסיסי ומציג על המסך את שם האומן והשיר המתנגן.

 

בתפריט הוידאו מגלה ה-WL700 יכולת ניגון גמישה של פורמטי קבצים שונים - החל מ-DivX, דרך WMV ועד לקבצי AVCHD ממצלמות וידאו HD או MP4. גם קבצי MTS או M2TS של כותרי Blu-ray נוגנו בהצלחה. בחלק מהקטעים ניתן היה להבחין בניגון לא חלק לחלוטין, כאילו מעבד הוידאו לא מסתנכרן לקצב הפריימים המקורי.

 


 

בקטע הקריטי יותר של קבצי MKV בפורמט הפופולרי לסרטים באיכות HD, נגן הוידאו של המסך זיהה כמעט את כולם וניגן אותם. אם כי הניגון אינו חלק לחלוטין, שוב, נראה כי צריך אופטימיזציה של פענוח הוידאו. בנוסף, התמיכה באודיו קיימת עבור סטריאו או דולבי דיגיטל ולא DTS. בשביל DTS תצטרכו להשתמש במגבר תואם. יש תמיכה בכתוביות מסוג SRT אבל בלי עברית.

 

המסך גם מסוגל להתחבר לרשת חוטית ולנגן קבצי מולטימדיה ששמורים על מחשבים ברשת הביתית, אבל במגוון מוגבל יותר של פורמטים מאשר דרך כניסות ה-USB.

 

סיכום

סדרת WL700 מציעה לצרכן עיצוב מקורי, איכות צפיה טובה בשידורים רגילים ואיכות צפיה משופרת בשידורי HD. המחיר, כיאה למסכי תלת ממד, אינו זול ויתאים לחובבי וידאו ומאמצים מוקדמים של הטכנולוגיה החדשה. היינו רוצים לראות גם תמיכה בכתוביות בעברית וזה היה חסר לנו מאוד. 

 

ציון:


מחיר: 12,900 ₪ לגודל מסך 46" מדגם 46WL700T

אחריות: ניופאן.

בעד: שידורי SD, עיצוב, זוית צפיה רחבה בשידורי תלת ממד.

נגד: אין המרת 2D-3D, חוסר תמיכה בכתוביות עברית בניגון דרך USB.

 

מפרט דגם Toshiba 46 WL700

גודל מסך: 46 אינץ'

יחס מסך: 16:9

רזולוציה: 1920X1080 פיקסלים

ניגודיות דינמית: 7,000,000:1

זויות צפיה: 176 מעלות

החלקת תנועה: 200Hz

תלת ממד: תומך

משקפי תלת ממד: זוג אחד מצורף

תמיכה בשידור: HDMI 60p/50p/30p/24p, PAL, NTSC, SECAM

טיונר לשידורי DTT: לא כולל

חיבורים - וידאו: RF, VGA-PC, Component/2XCompsite/4XHDMI 1.4

חיבורים - אודיו: יציאת אוזניות, יציאה אופטית דיגיטלית, כניסת סטריאו RCA

2 כניסות USB + חיבור רשת LAN לצפיה בתמונות, האזנה ל-MP3 וצפייה בתכני וידאו MKV / MTS / M2TS / AVI / MPEG1/2/4, DivX

מידות ללא סטנד: רוחב 1090.2 מ"מ, גובה 663 מ"מ, עומק כולל סטנד שולחני 289 מ"מ וללא סטנד 290 מ"מ

משקל: 24.5 ק"ג כולל מעמד

צריכת חשמל: 199 וואט

 

 

פנסוניק G3 – דגם חדש של מצלמה ללא מראה >>

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תלת מימד בסלון. טושיבה WL700
צילום: ליאור קורן, dtown.co.il
מומלצים