שתף קטע נבחר

הומופוביה דו ממדית בקינדל?

אמזון הורידה מחנות הקינדל ספרי קומיקס יפנים המציגים סיפורי אהבה וארוטיקה הומוסקסואלים ומסרבת לספק הסבר להוצאות לאור. כן בחנות: פורנוגרפיה ארוטית, ספרות אירוטית, ורומנים אירוטיים הומוסקסואליים

<< הכשלונות הגדולים ביותר בגיימינג

 

בשבועות האחרונים הסירה אמזון ספרי מנגה מז'אנר Yaoi (יאווי), מחנות הקינדל, וסירבה לאפשר לספרים חדשים מאותו הסוג להימכר עבור קורא הספרים האלקטרוני שלה. למרות זאת, קומיקס היאווי, שמציג סיפורי אהבה בין גברים בעלי חזות נערית או נשית, ממשיך להימכר באמזון בגרסתו המודפסת כרגיל.

 


The Selfish Demon King, אחד מכותרי המנגה שהוסרי מחנות הקינדל

 

חברות מנגה (קומיקס בסגנון יפני) שהציעו סדרות יאווי למכירה בחנות הקינדל, ביניהם Digital Manga, אישרו כי ספרים בהוצאתם נעלמו ללא כל הסבר מהחנות, וספרים חדשים שהציעו למכירה נדחו. הבלוג The Yaoi Review מדווח כי למרות שחלק מהספרים שהוסרו הכילו סצנות ארוטיות כלל. כל ניסיונותיו של כותב הבלוג להשיג תשובה מנציג אמזון דרך המייל ובטלפון נכשלו. הבלוג מציג את רשימת הכותרים המלאה שהוסרו מן האתר.

 

תת הקטגוריה "ארוטיקה" בחנות הקינדל של אמזון היא השניה בגודלה ומכילה יותר מ-26 אלף כותרים. בין הספרים תוכלו למצוא מגוון פורנוגרפיה ארוטית, והומוארוטית בחלקה. עקב כך, לא ברור מדוע סומנו להורדה דווקא כותרי היאווי המסויימים האלו מהחנות.

 


מתוך הבלוג של דיג'יטל מנגה

 

פרד לויי, עובד בכיר ב-DM אמר לאתר Publisher's Weekly כי הספרים שלהם תמיד הועלו לאתר קינדל בליווי דירוג לגילאי 16 ומעלה או 18 ומעלה, בהתאם לתקנון חנות הקינדל של אמזון. "הופתעתי כשניסיתי להעלות לאתר ספרי יאווי חדשים ואחד מהם לא אושר", סיפר לויי. פניתי אליהם ושאלתי "אתם כבר מוכרים את הגירסה המודפסת של הספר. איך זה שונה? אבל הם נשארו מבוצרים בעמדה שלהם".

 

כותרי להט"ב הוסתרו בתוצאות החיפוש

הסרת הספרים גרמה לסערת ציוצים בטוויטר תחת ההאשטאג #amazonfail, של משתמשים זועמים. זו לא הפעם הראשונה שבה נתפסה אמזון בצעד שהתפרש כסלידה ממיניות שאינה סטרייטית בלבד. לפני כשנתיים התגלה כי אמזון שינתה את הגדרות תוצאות החיפוש באתר, כך שהספרים שזכו לדירוג קוראים הגבוה ביותר בנושא להט"ב (לסביות, הומוסקסואלים, טרנסג'נדרים וביסקסואלים) לא מופיעים ראשונים, כפי שקורה בכל תוצאת חיפוש אחרת.

 

גם כיום, כשמחפשים Homosexuality באמזון, הכותרים הראשונים שעולים הם "המדריך להורים למניעת הומוסקסואליות", "הומוסקסואליות והתנ"ך" וספרים דומים.

  

טושיבה WL700: מסך LED תלת ממד מעוצב >>

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כן לספרות אירוטית, לא לקומיקס יפני הומוארוטי
מומלצים