שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תקלות ממשק: חיפוש באתרים ישראליים
  השתמשתם פעם בפונקציית החיפוש באתרים ישראלים? האפקט הוא אותו אפקט גם אם ניסיתם וגם אם לא - לא קיבלתם תוצאות רלוונטיות. יצאנו לבדוק כמה מהחיפושים הגרועים ביותר בארץ

  << הומופוביה דו ממדית בקינדל?

   

  "אם החיפוש שלך לא עובד, אל תשים פונקציית חיפוש באתר", אומרת מנטרה קבועה בקרב מעצבי אתרים. פונקציית החיפוש בתוך אתרים מפתה את הגולש להשתמש

  בה אבל ברגע שהגולש מפקיד בה את בטחונו הוא מקבל סטירה לפנים בצורת תוצאות לא רלוונטיות במקרה הטוב או בדף תוצאות ריק במקרה הרע. יצאנו לבדוק כמה מפונקציות החיפוש הגרועות בארץ. מה מצאנו? שום דבר.

   

  הום סנטר - רק פריטים ארוכים, בבקשה

  אפולו, הכלב הרשמי של ערוץ המחשבים, אוהב לנבור בפח שלנו בחיפוש אחר אוכל וצעצועים. כדי להילחם בתופעה רצינו לקנות פח חדש עם מכסה שמופעל על ידי רגלית. פתחנו את האתר של הום סנטר, נכנסנו לקטגוריית כלי בית והכנסנו את המילה "פח". האתר הקפיץ הודעת שגיאה: "יש להזין טקסט יותר משני תווים".

   

  אם מתעלמים מהטעות התחבירית ומהעובדה שהשגיאה קפצה בחלון חדש ולא בגוף האתר, מגלים שהחיפוש באתר של הום סנטר מגוחך - אי אפשר לחפש מוצרים בני שתי אותיות בלבד. זאת אומרת שאתם יכולים לוותר מראש על הום סנטר אם אתם מחפשים במקרה פח, כף, נר, וו, כד, בד, גג, דב, קש, או סל.

   


   אין פה פח, ילד. לך הביתה.

   

  פורטלים - כמו דף קשר של ילד בגן

  החיפוש הסטנדרטי של האתרים הגדולים (כן, מגיב 19, גם שלנו) מחפש בתוך אינדקס אתרים שלא מתעדכן אוטומטית, בשונה ממנועי חיפוש אמיתיים. אינדקס אתרים הוא כמו דף קשר של ילד בגן: מדפיסים אחד כזה בתחילת השנה ומוסיפים בעט אם הגיע ילד חדש לגן. האינדקסים של האתרים הגדולים כולם אותו דבר - הם מכילים את אותם אתרים, יש להם את אותו תיאור ואותו דירוג. האינדקסים לא מתעדכנים באמת אף פעם והרלוונטיות שלהם דועכת בכל יום שעובר. וואלה ו-nrg השכילו להחליף את מערכת החיפוש שלהם באלגוריתם של גוגל, אבל גם אצלם עדיין ניתן למצוא אינדקס אתרים.

   

  משרד הפנים - אין יציאה מהארץ

  נכנסנו לאתר משרד הפנים. להפתעתנו, האתר נראה בסך הכל טוב אבל גם בו הפגם הגדול הוא פונקציית החיפוש. שאילתות פשוטות כמו "חידוש דרכון" ו-"הנפקת תעודת זהות" לא החזירו תוצאות בכלל. במילים אחרות - תישארו בארץ. כשהחיפוש כן הואיל להחזיר תוצאות קיבלנו עמוד מבולגן עם טקסט שקשה לקרוא.

   


   

  אוניברסיטת בן גוריון - לא מביאים תוצאות

  אוניברסיטת בן גוריון בנגב ירדה לשפל חדש מבחינת מערכת החיפוש - היא משתמשת ב-Sharepoint של מיקרוסופט. שיירפוינט הוא מוצר לשיתוף וניהול ידע בתוך ארגון. קצת כמו ויקי, רק גרוע. קצת כמו ארון קלסרים, רק טוב.

   

  כל חיפוש שניסינו להריץ במערכת הוציא לנו שגיאה שבקשת החיפוש שלנו לא הגיעה לשרת החיפוש. עם זאת כן קיבלנו רשימה של חיפושים שקשורים למה שניסינו להריץ. למשל, חיפשנו "רישום" וקיבלנו את השגיאה וגם חיפושים קשורים כמו "רישום לתואר שני" ו-"אישור רישום". לחיצה על אחד מאלה זרק לנו את אותה שגיאה שוב ורשימה של חיפושים יותר מגוחכים (כמו "ל", "ישו" ו-"ריש"). גם אחרי קפיצות רבות בין שאילתה אחת לשניה לא הגענו לשום תוצאה. אף לא אחת.

   


   

   

  אבל'ה, יש רובוט בלאפה שלי >>

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בתמונה: מישהו שמביא דברים כשמבקשים ממנו. לא בתמונה: מנוע חיפוש
  צילום: יהונתן זילבר
  מומלצים