שתף קטע נבחר

אוניברסיטת חיפה ביטלה כנס עם ח"כ חנין זועבי

בשל אירועי יום הנכבה הקפיאה אוניברסיטת חיפה את כל הפעילות הפוליטית. הסטודנטים הערבים מתכוונים לקיים הפעילות, וכך גם סטודנטים יהודים בתנועת "אם תרצו" שמתכננים הפגנת נגד וטוענים: "זועבי משמיצה את ישראל"

בעקבות אירועי יום הנכבה ברחבי הארץ, הודיעה אוניברסיטת חיפה על הקפאת כל הפעילות הציבורית-פוליטית בקמפוס. בין השאר יתבטל כנס שהיה אמור להתקיים היום (ב') בהשתתפות ח"כ חנין זועבי, וכן הפגנת נגד שתכננו סטודנטים חברי "אם תרצו" בהשתתפות ח"כ אנסטסיה מיכאלי, במסגרתה תכננו הסטודנטים להתפרץ להרצאתה של זועבי. למרות הצהרת האוניברסיטה, שני הצדדים הודיעו כי לא יוותרו על האירועים המתוכננים למחר.

 

 

בהודעת האוניברסיטה נאמר כי בעקבות פיגוע הדריסה בתל-אביב והאווירה המתוחה בכל רחבי הארץ לרגל יום הנכבה, "הפעיל נשיא אוניברסיטת חיפה את סמכותו על-פי התקנון, והקפיא את כל הפעילות הציבורית-פוליטית באוניברסיטה לזמן הקרוב".


הפגנת סטודנטים נגד הרצאת חנין זועבי, ארכיון (צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

עוד נאמר בהודעה, כי "הנהלת האוניברסיטה לא תסכים לכל ניסיון של יצירת פרובוקציות". הנשיא אף הזכיר כי האוניברסיטת אסר בעבר על כניסתו של השייח' ראאד סלאח לשטחה.

 

"לא רוצים לעשות פרובוקציות"

רביע עיד, חבר בתא בל"ד, אמר כי הוא וחבריו מתכוונים למחות נגד החלטת האוניברסיטה. "אנחנו ממשיכים לתכנן ולקדם את האירוע עם שאר הסטודנטים הערבים. אנחנו לא רוצים לעשות פרובוקציות או לתת למחלקת הביטחון של האוניברסיטה תירוץ לפעול נגדנו, אבל לדעתי האוניברסיטה לא צריכה להתנהג כמו השב"כ. היא צריכה להגן עלינו כסטודנטים, ולאפשר לנו להביע את דעתנו ולקיים את האירוע".

 

לדבריו, "בכל פעם שאנחנו רוצים לעשות איזשהו אירוע פוליטי, יש התנגדות של תאי הימין. הם מפגינים נגדנו, ומבחינת האוניברסיטה זה תקין. רק כשאנחנו מפגינים זה לא בסדר".


חנין זועבי באוניברסיטת חיפה, ארכיון (צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

הוא הזכיר כי זמן קצר לאחר המשט, כאשר ח"כ זועבי תכננה להגיע להיפגש עם סטודנטים ערבים באוניברסיטה, העמיד לרשותה המוסד כיתה קטנה, בה נפגשה עם כ-30 סטודנטים בלבד.

 

חברי התא התכנסו הערב כדי לתכנן את צעדיהם מחר. לשאלה אם ח"כ זועבי מתכוונת להגיע בכל זאת מחר, אמר עיד כי שאלה זו יש להפנות לחברת הכנסת עצמה.

 

"פעולות הסתה וטרור"

אחד מנציגי הסטודנטים היהודים, שחף לייבוביץ', אמר כי למרות הודעת האוניברסיטה, נראה שהאירועים יתקיימו. "משיחות שערכנו עם סטודנטים חברי בל"ד, הבנו שח"כ זועבי מתכוונת להגיע לאוניברסיטה, פעם נוספת ללא אישור. אם היא תגיע, אנחנו מתכוונים להשתתף בהרצאה ולהציג לה את שאלותינו הנוקבות. לא ייתכן שבאוניברסיטה תהיה אפליה בין סטודנטים יהודים לערבים, ולא נוכל להיכנס להרצאה משום שמארגנים אותה סטודנטים ערבים".

 

לייבוביץ' הבהיר: "אנחנו מכירים את דעותיה של חנין זועבי, פעולותיה ומעשיה, ויודעים כי מדובר במסע השמצה נגד מדינת

ישראל, כפי שכל העולם נוכח לדעת באירועי המשט, בפגישת עם קדאפי וכאשר יצאה בהצהרה בעד אינתיפאדה שלישית. לא נעבור בשתיקה על כך שבמוסד אקדמי ציבורי נעשות פעולות הסתה וטרור".

 

המשטרה קיבלה אף היא עדכון מוקדם על הכוונה לקיים את האירועים, ועשרות שוטרים צפויים לאבטח את הקמפוס משעות הצהריים.

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתף חסן שעלאן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכנס בוטל. זועבי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים