שתף קטע נבחר

ים של כסף: מטבע ים המלח יושק היום

במסגרת קידום מועמדותו של ים המלח בתחרות 7 פלאי העולם החדשים, יושק היום מטבע ים המלח בסכום של 10 שקלים

יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, ושר התיירות , סטס מיסז'ניקוב, ישיקו היום מטבע ים המלח כאחד מהגימיקים לקראת גמר התחרות העולמית של שבעת פלאי עולם הטבע שיתקיים ב-11 בנובמבר.

 

 

את מטבע ים המלח החדש הנפיקה החברה הממשלתית למדליות ומטבעות ובעת הצגתה והשקתה יצביעו יו"ר הכנסת ושר התיירות באתר האינטרנט של התחרות. בשלב זה ים המלח הגיע לשלב הגמר לצד 27 מועמדים נוספים ומועמדותו הוגשה, במשותף, על ידי ישראל, ירדן והרשות הפלסטינית.

 

לפני שבוע אישרה הממשלה תקציב של שמונה מיליון שקלים לקמפיין עולמי רחב היקיף על מנת לקדם את בחירתו של ים המלח כאחד משבת פלאי עולם הטבע. במשרד התיירות מאמינים כי הכללתו של ים המלח ברשימת שבעת פלאי הטבע תביא לגידול של מאות אלפי תיירים בשנה ולהוספת אלפי מקומות עבודה באזור.

 

יצוין כי בניגוד להערכות של שר התיירות, גורמי בתחום אומרים כי לבחירתו של ים המלח כאחד מפלאי עולם הטבע, אם אכן זה מה שיהיה, אין שום משמעות. "האתר שעושה את התחרות הוא אתר מסחרי שאין לו שום מעמד ציבורי בינלאומי", אמר לנו אתמול גורם בכיר בענף התיירות והוסיף כי "ים המלח צריך להשתתף בתחרות שנושאה הוא 'הרס הטבע בידי האדם'. זאת בשל הנזקים העצומים שנגרמים לטבע ולנופים באזור, הזנחה רבת שנים של כל הרשויות המטפלות באזור וחוסר יכולת של ממשלת ישראל לפתור את נושא הסכנה להצפת בתי המלון והבולענים".

 

  • ניתן גם להצביע באמצעות מסרון: שולחים את המילים "ים המלח" או بحر الميت או DEAD SEA למספר 2244 בעלות של 1 ש"ח למסרון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כך זה נראה מלפנים. מטבע ים המלח
צילום: באדיבות החברה הישראלית למטבעות ומדליות
הצד האחורי של מטבע ים המלח
צילום: באדיבות החברה הישראלית למטבעות ומדליות
מומלצים