שתף קטע נבחר

שרון: לא אחשוף את תוכניתי המדינית

מועמד הליכוד לראשות הממשלה ביקר במערכת "ידיעות אחרונות", וסירב לחשוף את תוכניתו להסדר שלום עם הפלסטינים, כדי לא "לחזור על שגיאותיו של ברק". הוא סיפר על קשריו עם בכירים פלסטיניים, ועם הנשיא האמריקני הבא, ג'ורג' וו. בוש. שרון מאמין שהערוץ קלינטון-ברק יומר בערוץ בוש-שרון

על אריאל שרון, העשוי להיות ראש הממשלה הרביעי של הימין, עובר עתה מה שעבר על קודמיו: הציגו אותם כאנשי מלחמות, והם דווקא חתמו על הסכמי שלום. בגין הביא את השלום עם מצרים, שמיר יצר את ועידת מדריד, ונתניהו ויתר בחברון, וגם ניהל מגעים באמצעות שליחים עם אסד האב. רק ליד הגה השלטון התברר להם כי התפקיד מחייב, לעתים, סטייה מאמות מידה נוקשות מוקדמות. עכשיו תובעים משרון לפרט, עוד לפני הבחירות, את תוכניתו המדינית להסדר שלום עם הפלסטינים, אבל הוא לא רוצה לומר, משום ש"אינני רוצה לחזור על שגיאותיו של ברק. ברגע שאתה מניח את תוכניותייך על השולחן, הן הופכות להיות לקו התחלה במשא ומתן".
דווקא הלאווים של שרון כן ידועים. חלק מהם מתייחסים לתשובות החיוביות של ברק לקלינטון. כאשר נשאל, בעת ביקורו במערכת "ידיעות אחרונות" ביום ו', אם היבחרו לתפקיד ראש הממשלה לא יגביר את הסיכוי למלחמה, אמר שרון: "התשובה היא לא ולא ולא". בעניין זה, הפנה שרון, עיין ערך "ברק". ראש הממשלה חשב שבקמפ דיוויד ירעיף עליו ערפאת חיבוקים ונשיקות, כשיפרוש את תוכנית השלום עמוסת הויתורים שלו, ותחת זאת ערפאת שלף ציפורניים. מה שקרה היה בפשטות זה: על תוכנית ויתורים דרמטית גומלים הפלסטינים באש, אש ואש.
וכאילו בדרך אגב סיפר שרון לאנשי "ידיעות אחרונות" על קשריו הקבועים עם פלסטינים. למשל, אבו מאזן, שם שאינו יורד מן הכותרות בסביבתו של היו"ר ערפאת. רק באחרונה קיבל ממנו מכתב המעיד על דלת פתוחה. את ג'ורג' וו. בוש, הנשיא הבא של ארצות הברית, הוא מכיר באופו אישי. כשביקר בישראל בתפקידו הקודם כמושל, טס אתו שרון במסוק, כדי להראות לו מקרוב את בעיות הקיום של ישראל. אחרי בחירתו לנשיאות הם דיברו בטלפון, החליפו מסרים של ידידות, ובוש הזכיר לו את הסיור. בשתי התייחסויות אלו היה מסר כפול: אחד, יש לו ערוץ הידברות עם הפלסטינים; שני, יש לו ערוץ הידברות עם בוש. שרון מאמין שהערוץ קלינטון-ברק יומר בבוש-שרון.
מניסיונם של נתניהו וברק למד שרון כי מהמונחון הפוליטי נמחק המונח "מאה ימי חסד". לא רק שלא יקבל אפילו יום אחד, אלא הוא כבר נערך ליום שאחרי. גם בכך ביקש לומר כי הוא יודע לאן פניו מועדות. ובכל זאת, נשאל שרון, מה היית עושה יותר ממה שברק עושה? "אני לא חושב שצריך לעשות יותר, צריך לעשות אחרת". יש לו, הסביר שרון, קבלות על עשייה אחרת, מוצלחת, בעבר. הוא מציע להתאזר בסבלנות, ולראות מה יעשה, כמובן - אם ייבחר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי אף פי
שרון. יעשה דברים אחרת
צילום איי אף פי
מומלצים