שתף קטע נבחר

מתברר: רבנים יעצו לקצב לוותר על עסקת הטיעון

לפני הדיון שבו היה אמור קצב לחתום על עסקת הטיעון המקלה, נועצו מקרוביו ברבנים מרדכי אליהו וצבי טאו - ואלו המליצו ללכת למשפט. עם דחיית המאסר, מקווים בסביבת הנשיא לשעבר שמדובר בסימן ראשון לצדקת הרבנים

זו הייתה החלטה תמוהה ובלתי הגיונית של משה קצב – שגם עלתה לו ביוקר: ברגע האמת, מול עיניהם הנדהמות של השופטים, נציגי פרקליטות המדינה וסנגוריו שלו, הודיע הנשיא לשעבר כי הוא מבטל את עסקת הטיעון המקלה שהושגה עם התביעה, והולך למשפט. כעת, שלוש שנים אחרי שיצא לדרך הקשה, שסופה בהרשעה חמורה וגזר דין של שבע שנות מאסר, מתברר כי רבנים בכירים בציונות הדתית הם שהשפיעו עליו להיאבק על חפותו.

 

 

הבוקר (יום ד') דחה בית המשפט העליון את מאסרו של קצב, עד לדיון בערעור שהגיש. "לא ניתן לומר שסיכויי ערעורו של קצב הינם משוללי יסוד", קבע השופט יורם דנציגר, ובסביבתו של הנשיא המורשע מקווים שמדובר רק בסימן ראשון לכך שהרבנים צדקו.

 

ערוץ 10 דיווח הערב כי בתקופה שקדמה לדיון בבית המשפט השלום בירושלים (אפריל 2008), שבו היה אמור קצב להודות בחלק מעבירות המין שיוחסו לו, התייעצו כמה מבני משפחתו עם הרב הראשי לשעבר מרדכי אליהו ז"ל, ועם הרב צבי טאו – שניים ממנהיגי הציונות הדתית.

 

הרב אליהו, שנפטר בשנה שעברה ונחשב לאחד מגדולי המקובלים בדור האחרון, המליץ לנשיא לשעבר ללכת למשפט ואף אמר כי "יצליח".

 

הרב טאו טען כי בפני מקורבי קצב כי עליו לוותר על עסקת הטיעון, אף שייתכן כי יורשע. כרב מהזרם ה"ממלכתי", המייחס למדינת ישראל וסמליה משמעות דתית, הסביר טאו כי נשיא שהתפטר מתפקידו בעקבות פרשה מביכה שכזו, צריך להיאבק על כבודו-קדושתו של מוסד הנשיאות, גם אם הדבר כרוך בסיכון אישי ממשי

להרשעה בעבירות חמורות יותר.

 

לפני כמה שנים נוצר קשר בין קצב לרב טאו וחבריו – עם או בלי קשר לכך שכמה מילדיו של הנשיא לשעבר למדו במוסדות תורניים, שבהם משמשים בהם כרבנים. הקשר נשמר כל העת, גם בזמנים הקשים ביותר של הפרשה. הרב טאו ואחרים השתתפו בחלק מהשמחות במשפחתו של הנשיא לשעבר, וקיימו עמו מעת לעת שיחות חיזוק ועידוד.

 

התמיכה הגיעה לשיא במכתב תמיכה שנחשף ב-ynet לפני כשלושה חודשים, שבו כתבו לו רבנים בכירים: "חזק ואמץ על עמידתך הבלתי מתפשרת על האמת - מראש עד סוף".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קצב. יום במצב רוח טוב
צילום: אוהד צויגנברג
הרב מרדכי אליהו ז"ל. השיא עצה
צילום: דוד וזאנה
מומלצים