שתף קטע נבחר

צבי בר: "השנאה אליי ברורה, הצונאמי יגיע"

ראש עיריית רמת גן קיים ישיבה ראשונה מאז ההחלטה להאשימו בשחיתות, בכפוף לשימוע. "תשאירו לי להתמודד עם גורלי", אמר כשבחוץ הפגנה נגדו. חבר אופוזיציה: "הוא כמו צ'אוצ'סקו"

כל עוד זה תלוי בו, שום כתב אישום לא יגרום לראש עיריית רמת גן, צבי בר , לפנות את כסאו. בעוד שמחוץ ללשכתו קראו לו עשרות מפגינים להתפטר בשל החלטת הפרקליטות להאשימו, בכפוף לשימוע, בעבירות שחיתות, התבטא לראשונה בר במועצת העיר נגד האישומים והקריאות של יריביו להתפטרותו: "השנאה אלי היא ברורה, השלטון יגיע אליכם עוד 6-5 שנים".

 

לפני כשלושה שבועות החליטה הפרקליטות, בכפוף לשימוע, להגיש נגד בר את אחד מכתבי האישום החמורים ביותר שהוגשו נגד ראש עירייה מכהן בישראל. כתב האישום נגדו יכלול עבירות של עבירות של קבלת שוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים ושיבוש הליכי חקירה.


ההפגנה אתמול נגד צבי בר (צילום: דודו אזולאי)

 

למרות זאת, בהופעתו הראשונה מאז התקבלה ההחלטה, זכה בר לתמיכתם של מרבית חברי מועצת העיר. "זו ישיבה ראשונה מאז הפרסומים על מה שהוגש", אמר ראש העיר בפתח הדיון, "לי לא הוגש מה שאמרו שהוגש, ועם כל ההפגנות והמהומות - הצונאמי עוד יגיע".

 

הוא גם התייחס לדרישה שהעלו חברי האופוזיציה, אבי ליליאן וישראל זינגר, לפיה עליו להתפטר בשל האישומים הצפויים נגדו, ואמר: "תשאירו אותי להתמודד עם גורלי ונראה מה יקרה. השנאה ואי האהבה לראש העיר היא ברורה. אתם רוצים את השלטון? זה יכול להגיע לכם עוד 6-5 שנים".

 

בנוגע לצירוף כמה חברי המועצה מטעם הליכוד לשורות הקואליציה בסמיכות להחלטה להאשימו בעבירות שחיתות, הדגיש בר שלא מדובר בתרגיל פוליטי. "מזמן רצינו להיות עם הליכוד".

 

במהלך הדיון, סגן ראש העיר, אביהו בן משה אשר עומר בראש הרשימה הדתית המאוחדת ברמת גן, שיבח את בר. "חפותו עומדת לצדו. חובה עלינו להיזהר מהאשמות שטרם הובררו בבית המשפט", אמר.

 

מנגד, חברי האופוזיציה זעמו על ראש העיר וטענו כי הוא דואג ל"סתימת פיות". "זה כמו רומניה פה בימיו של צ'אוצ'סקו", אמר ליליאן וטען שנמנעה ממנו זכות הדיבור, לאחר שהציע להדיח אותו מתפקידו. "לא היה דבר כזה לעולם, שעובדי עירייה מונעים לנבחרי ציבור להקשיב או לדבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בר. "לא הוגש מה שאמרו שהוגש"
צילום: ירון ברנר
מומלצים