שתף קטע נבחר

אישום: אב הבית חלה בצהבת - ותקף מינית ילדים

יאיר שיר מנג'ם מירושלים מואשם כי ביצע מעשים מגונים בילדים במשך למעלה מעשור, ולא הפסיק גם כשגילה שנדבק בצהבת. הוא איים על ילד כי סבו וסבתו המתים ירדפו אותו אם לא ישתף פעולה, ובמקרה אחר התחזה לרופא עיניים ותקף בן 15

תקף מינית ילדים במשך למעלה מעשור - ולא הפסיק גם כשנדבק בצהבת. כתב אישום הוגש היום (ב') לבית המשפט המחוזי בעיר נגד יאיר שיר מנג'ם, תושב העיר בן 47, בגין ביצוע עבירות רבות של מעשה סדום בקטינים ומעשים מגונים בין השנים 1996-2009. מנג'ם, ששימש כאב בית ונהג הסעות במוסדות חינוך חרדיים בירושלים, אובחן במהלך תקופה זו כחולה במחלה המדבקת, אך זה לא מנע ממנו להמשיך במעשיו. לכן, הוא מואשם גם בביצוע מעשה העלול להפיץ מחלה.

 

 

לפי כתב האישום, שהגיש עו"ד יובל קפלינסקי מפרקליטות מחוז ירושלים, קורבנו הראשון של מנג'ם היה ילד בן 8, שפגש בעת שביקר את הוריו בנס ציונה. הנאשם היה מודע לכך שסבו וסבתו של הילד הלכו באחרונה לעולמם, ועל כן נהג לומר לו כי עדיף שישתף פעולה עם מעשיו, אחרת יגרום לכך שסבו וסבתו ירדפו אותו בחלומותיו. לפי האישום, מנג'ם תקף את הילד מספר פעמים והוא נזקק לאחר מכן לטיפול פסיכולוגי.

 

במקרה אחר המתואר בכתב האישום, נכנס מגנם לבית כנסת בישיבה בירושלים, ניגש לנער כבן 15, והציג עצמו כרופא עיניים שיכול לרפא את ה"טיקים" מהם הוא סובל. הנער סירב בתחילה, אך לבסוף נכנע לשכנועיו של הנאשם, שלקח אותו לדירה, שם ביצע בו מעשה סדום ומעשים מגונים. כשניסה הנער לנתק כל קשר עמו, שב מנג'ם לישיבה והשאיר חבילה אצל אחד הרבנים, אותה כינה "מתנת יום הולדת". הקטין, שחשש כי הנאשם יספר על מעשיו, נאלץ להמשיך להיפגש עמו.

 

סעיפי כתב האישום מתייחסים למקרים נוספים בהם ביצע מעשים מגונים ומעשי סדום חמורים בעוד קטינים – גם לאחר שגילה ב-2005 כי הוא חולה בצהבת נגיפית C, שהיא מחלה מדבקת.

 

במקביל להגשת כתב האישום, ביקשה הפרקליטות לעצור את מנג'ם עד תום ההליכים. סנגורו, עו"ד יאיר נהוראי, ציין: "בשלב זה מרשי מכחיש את כל החשדות נגדו. נגיב לאחר שנלמד את חומר הראיות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החשוד, יאיר שיר מנג'ם
צילום: נועם מושקוביץ
צילום: שלומי כהן
עו"ד יאיר נהוראי. "החשוד מכחיש"
צילום: שלומי כהן
מומלצים