שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "אולי מההומואים תבוא הישועה"

  ליאת בנאי חוזרת לבמות. בראיון מספרת "מלכת הדכאון" איך עזבה כדי לגדל חמישה ילדים וחזרה לככב במסיבות גייז. עכשיו היא משחקת בסרט עם ירון לונדון ומפרגנת לאקס ליאור נרקיס

  ליאת בנאי מצליחה להוכיח שלפעמים החיים הם שמעניקים את העלילות הכי בלתי אפשריות. בנאי בת ה-32 הצליחה בחייה הקצרים להפוך להצלחה בעולם המוזיקה המזרחי, להיעלם באופן פתאומי, וכעת, שש שנים אחרי, לחזור ולככב דווקא בערבי מסיבות של הקהילה הגאה. בראיון ראשון מזה שנים, מספרת בנאי, שכונתה "מלכת הדיכאון", לאן נעלמה ואיך היא מתכננת את קאמבק חייה.

   

  "פרצתי בגיל 16, תלמידת תיכון מתלהבת שרק רוצה לשיר", משחזרת בנאי, למי ששכח את קורותיה, "אבי ביטר גילה אותי במועדון, כשעליתי לבמה סתם בשביל הכיף. הוא ושותפו אריק לוי שינו לי את החיים. פתאום הופעתי ארבע פעמים בערב, כל פעם במקום אחר בארץ, חוזרת הביתה בחמש בבוקר, מתקלחת והולכת לבית הספר.


  בנאי. "במקור אני בן-עמו, אבל יעצו לי להחליף" (צילום: חגי הירשפלד) 

   

  "הגשמתי חלום ונהניתי מכל רגע. בבית הספר העריצו אותי, ברחוב חיזרו אחרי. לא היה רכב שלא השמיע אותי, הייתי הכוכבת הכי גדולה באותן שנים, אלו היו השנים הכי יפות בחיי", היא אומרת כשעיניה בורקות.

   

  איך ההורים הדתיים קבלו את המקצוע החדש של הבת?

   

  "הם כעסו עליי והיו הרבה מלחמות בבית בגלל זה, אבל לא וויתרתי. הלכתי איתם ראש בראש. המוזיקה הייתה הנשמה שלי, אהבתי להיות מפורסמת ולא עניין אותי כלום. הייתי עיוורת".

   

  וכדי להתריס עוד יותר, שינית את שם המשפחה לבנאי.

   

  "במקור אני בכלל בן-עמו, אבל איזה מנהל מועדון אמר שזה לא שם מסחרי ויעץ לי להחליף לבנאי, כמו המשפחה המפורסמת. מאז נתקעתי עם זה. ההורים שלי מאוד כעסו עליי ואמרו שזה ישנה את המזל שלי בחיים".

   

  במשך שש שנים, היית הכוכבת הכי גדולה ששלטתה בנישת הדיכאון. הצלחת לחסוך?

   

  "הכסף לא עניין אותי אז וגם לא היה מי שידריך אותי. מה שאבי ואריק אמרו לי  - עשיתי. אבי היה המנטור שלי. הייתי ילדה שבאה מבית מרוקאי פרימטיבי בלי להבין מה זה מועדונים ורווחים, לא היו אצלנו מושגים כמו שקרים ותככים. רציתי להיות מפורסמת וזה מה שקרה. בדיעבד, יכולתי להיות במקום אחר מבחינה כלכלית. עד היום אני לא יודעת כמה הרווחתי, ובמילא רוב הפעמים אמרו לי שההופעה בהתנדבות. אני לא אשכח איך הופעתי בכלא מעשיהו וחסידי משולם זרקו עליי בקבוק תבערה, כי אסור להם לשמוע אותי".

   

  את עדיין כועסת עליהם?

   

  "יש בי כעס אבל זה נגמר. אבי ואריק היו כמו האבות שלי. הם גם עשו לי גם הרבה טוב. היינו ממש משפחה והלב שלי לא מאפשר לי לנטור להם טינה. הם חיתנו אותי, הביאו לי הצלחה כמו שהבטיחו ומילאו אותי באהבה. לא אשכח להם את זה".

   

  בשיא ההצלחה בחרת לשרת צבא.

   

  "הייתי אז אחת הזמרות הכי מצליחות בארץ אבל החלטתי לתרום את חלקי למולדת. שירתתי בחיל רפואה והייתי שרה לכל הפצועים והחולים. ליאת בנאי זה לא רק דיכאון, להם הייתי מזור ומרפא".

    

  גם בשנות ההצלחה הגדולות שלך, זה לא קיבל בכלל ביטוי במדיה. את כועסת על התעלמות התקשורת?

   

  "מאוד. לא הבינו שהייתי בין הזמרות המצליחות בארץ ולא התייחסו אליי בכלל".

   

  אולי לעובדה שעשית מוזיקת דיכאון כבדה יש חלק בזה. אף פעם לא עשית מיינסטרים.

   

  "אייל גולן עושה עכשיו דיכאון והצליח. עומר אדם שר את 'אל תבכי', שאין דיכאון יותר ממנו. למה הם כן ואני לא? היינו אני, שרית וזהבה והן חובקו וממני התעלמו. זה כואב. אבי גואטה (אמרגנה של שרית חדד) הפיץ לי את אחד האלבומים, עוד לפני שהתחיל עם שרית, והציע לי לעבור להיות תחת ניהולו. סירבתי, בגלל ההסכם שלי עם האמרגנים שלי. זה המזל שלי וזהו הגורל שנקבע לי".

   

  אריק לוי, בתגובה לדברים: "ליאת זמרת מקסימה ואני מאחל לה רק המון הצלחה. על טענותיה אני לא מעוניין להגיב". את תגובתו של אבי ביטר לא ניתן להשיג, שכן הוא מצטלם בימים אלה לתוכנית "היכל התהילה" בערוץ 24.


  בנאי. "מאפרים אותי, מלבישים, נותנים לי אהבה" (צילום: תומר דאידה) 

   

  כשחבריה לז'אנר, ביניהם קובי פרץ, ליאור נרקיס ומושיק עפיה, עברו מהדיכאון ללב המיינסטרים, בנאי התחתנה בגיל 22 עם בן זוג שלא אהב את עיסוקה - אינסטלטור אותו פגשה כשבא לתקן סתימה בשירותים - ובחרה לעזוב לתחום אחר. "הייתי מנהלת חשבונות בחברת טרקטורונים, ההורים היו מרוצים שסופסוף יש לי מקצוע נורמלי, אבל אני סבלתי. אנשים היו באים לקנות טרקטורון והיו המומים לראות אותי מקלידה את החשבונית. זאת הייתה הסיטואציה הכי קשה בחיים שלי, יותר מהנישואין והגירושין. הייתי רואה בטלוויזיה בבית, בזמן שקיפלתי כביסה, את כל החברים מאותן שנים עושים חיל והייתי פשוט אומללה".

   

  ובזמן הזה, החבר שלך לשעבר ליאור נרקיס עשה את הפריצה הגדולה.

   

  "יצאתי עם ליאור כשהיינו ילדים. אהבנו אחד את השני מאוד אבל היום כל אחד במקום אחר בחיים. הוא תמיד עבד קשה כדי להצליח וממנו למדתי מהי כוחה של התמדה. היום אין בינינו קשר. הוא נשוי עם שני ילדים ואני מאחלת לו רק את כל הטוב שבעולם. זה מגיע לו".

    

  "אלוהים פיצה אותי על השנים הקשות"

  בינתיים במישור האישי, בנאי התגרשה מבעלה לאחר שלוש שנות נישואין, אך הם בחרו לשוב האחד לזרועות השניה ולהביא ילד לעולם. בזמן הזה, עשתה נחת להוריה והופיע הופעתי בכנסי חזרה בתשובה ואירועים לנשים בלבד.


  על הבמה. "הייתי מקפלת כביסה ורואה בטלוויזיה חברים שהצליחו" 

   

  זמן לא רב אחר כך, הצליחה בנאי להיכנס להיריון נוסף, השני במספר. רק שהפעם, לטענתה, האמרגנים שלה כעסו עליה על כך והחליטו לסיים את ההתקשרות ביניהם. "כנראה חלומו של כל אמרגן הוא רווקה בלי ילדים. אבל אני רציתי להיות אמא ולא היה לי איכפת לי" היא מסבירה. בסוף גם יחסיה עם הבעל עלו על שרטון והם נפרדו פעם נוספת, סופית.

   

  לא הרבה אחרי הפרידה, חזרת למועדונים ומיד הכרת את בן זוגך, הזמר ניסים עוז. מבחינתך, הגעת למקום היציב בחייך?

   

  "חזרתי למועדונים בשקט, אבל הקהל היה באקסטזה והעניק לי אהבה שלא קיבלתי שנים. לא יכולתי לבקש יותר מזה. הרגשתי שאלוהים מפצה אותי על השנים הקשות. הכרתי את ניסים באחד המועדונים. הציעו לי דואט איתו בשם 'אהבה מושלמת' והסכמתי. בצילומי הקליפ היה קליק, וידענו שזה זה. בינתיים, אני קיבלתי את הגט והוא סיים את מערכת היחסים שלו עם רקדנית אקזוטית, אותה הכניס להיריון".

   

  בשלב הזה בשיחה, ניסים, שיושב ברקע, מתערב: "הכרתי אותה במועדון לילה לגברים בלבד, שם היא הופיעה. הצלחתי להביא אותה הביתה והיא נכנסה להיריון. היום אנחנו בכלל לא בקשר. הילד גדל אצלי ולה אין שום קשר אליו".

   

  ההתחלה - הדואט עם ניסים עוז 

   

  לא מפריע לך לגדל ילד שאינו שלך, ועוד מחשפנית?

   

  בנאי: "אני אוהבת אותו כאילו הוא שלי לכל דבר. מאז גם הבאנו שני ילדים משותפים והיום אני מגדלת בסך הכל חמישה ילדים. לא מפריע לי שהוא מחשפנית, הוא מבחינתי הילד שלי".

   

  ניסים, איך מצליחים להביא חשפנית הביתה?

   

  "אחרי הראיון אתן לך טיפים. תאמין לי שאם רוצים, מצליחים".

   

  ליאת וניסים מופיעים באירועים ומאמינים שהפריצה הגדולה תגיע. "מספיק היה לראות איך ב'אייל גולן קורא לך' ביצעו שם כמעט מדי ערב לפחות שיר אחד שלי", אומרת בנאי, "חשבתי שאני מתה מהתרגשות. התכנון שלנו זה היכל התרבות, תראה, זה עוד יגיע".


  "בשבילם אני הדיווה הכי גדולה". בנאי במסיבת גייז 

   

  בינתיים מצאה לה בנאי כר פורה של אהדה בקרב הקהילה ההומוסקסואלית. "הלהיט 'רוצה למות רוצה לבכות' הוא שלאגר אצל הגייז. אני מופיעה בליינים שהם עושים עם מוזיקה מזרחית והם מדקלמים את השיר הזה בעל פה. בכלל, הם מאפרים אותי, מלבישים, נותנים לי אהבה. בשבילם אני הדיווה הכי גדולה".

   

  משפט ידוע של סמנת'ה מסקס והעיר הגדולה אומר "קודם באים הגייז, אחר כך כל השאר".

   

  "הלוואי. אני רוצה לגעת בזה עוד פעם. בתהילה, בפרסום, חייבת את זה. מי יודע, אולי מההומואים תבוא הישועה".

   

  בינתיים, בקיץ הקרוב, תככב בנאי בסרט קולנוע מבית "הפקות המזרח", שיוקרן לראשונה גם בבתי הקולנוע בארץ ולא ייצא ישירות ל-DVD ול-VOD, כפי שהיה עד כה. "הסרט מדבר על אישה שבעלה נרצח בגלל חוב לעולם התחתון והם רודפים אחריה, רק שהיא מחזירה מלחמה ובסוף מנצחת אותם. הוא מבוסס קצת על החיים שלי ויש לו סוף טוב. מככבים בו ערן לוי, אח של נירו, יענק'לה בן סירא ואפילו ירון לונדון הגדול".

   

  ירון לונדון זה סוג של גלגלצ.

   

  "אז עכשיו אתה מבין שאני בסוף אצליח ואני לא סתם מדמיינת? הוא זה שביקש להשתתף בסרט. כמו שהוא בא, וההומואים באו, בסוף כולם יבואו מחדש. עם הסרט, המופע עם ניסים והאלבום הצפוי, עד סוף הקיץ, כולם יזכרו מי זאת ליאת בנאי".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בנאי. "כמו שירון לונדון בא וההומואים באו, כולם יזכרו מי אני"
  צילום: חגי הירשפלד
  לאתר ההטבות
  מומלצים