שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מזל טוב: סאאב מחדשת ייצור מכוניות

  לאחר כמעט חודשיים של השבתת ייצור מוחלטת, חוזרת היצרנית השוודית לפעילות מלאה. לכמה זמן? על שאלה זו אין לאף אחד תשובה טובה

  הסוף לצרות של סאאב, או רק הפוגה רגעית במהלך החיסול? הודעה רשמית מבית סאאב, יצרנית הרכב השרויה בצרות גדולות כבר מספר שנים, מאשרת כי פס הייצור שהושבת ב-6 באפריל, חזר אתמול (יום ו', 27.5) לפעילות. לדברי החברה, למעלה מ-6,500 מכוניות הוזמנו מעשית מפס הייצור הראשי בטרולהאטן, ו-100 מהן הושלמו כבר ביום הפעילות הראשון.

   

  • עוד לא אבדה תקוותה - הגרסה של סאאב

   

  כזכור, פעילות היצרנית השוודית הושבתה לפני מספר שבועות, לאחר שספקי משנה סרבו להמשיך ולספק חלקים נדרשים לייצור. זאת לאחר שמקורות המימון של סאאב חדלו להזרים מזומנים. היצרנית מבהירה כי קצת הייצור היומי יגדל בהדרגה, יחד עם חידוש התשלום עבור האספקה. זאת לאחר שרשת השיווק הסינית פאנג-דה העבירה את הכסף הנדרש - כ-30 מיליון יורו בשלב ראשוני - בהתאם לחוזה שיתוף הפעולה בין השתיים. החזרה לפעילות תאפשר לסאאב לייצר ולשווק כ-8,100 מכוניות מוזמנות כבר עתה.

   

  נזכיר שוב כי ב-1990 נרכשה סאאב על-ידי קונצרן הרכב הגדול בעולם דאז, GM האמריקני. אלא שכבר לאחר מספר שנים הובהר כי המותג השוודי היוקרתי אינו רווחי כצפוי, ואף מפסיד כספים. כאשר הגיעו האמריקנים לשלב בו נלחמו על חייהם, הוחלט למכור את סאאב.

   

  המהלך מצא את המותג המאד מוערך בעבר, ללא כל דורש, עד שהגיעה ספייקר ההולנדית והחליטה להשקיע בו. אלא שגם כאן התגלו במהירות בעיות, והפסקת התשלום לספקי החלקים גרמה להפסקת פעילות כוללת. יצרנית סינית בשם האוטיי הביעה עניין והמשא ומתן לשת"פ כמעט והסתיים, אלא שלבסוף משכו הסינים את ידם מהעסקה.

   

  כעת מתברר כי ההצלה הגיעה בכל זאת מכיוון סיני. כפי שדיווחנו לפני מספר ימים, רשת סוכנויות רכב המונה למעלה מ-1,100 סניפים בכל רחבי העולם, פאנג-דה הסינית, היא המושיעה הגדולה. הסינים העבירו כאמור כ-30 מיליון יורו באופן מיידי תמורת כלי רכב חדשים, ובעוד כחודש ימים יעבירו עוד 15 מיליון תמורת מכוניות נוספות שיתגלגלו מפס הייצור. בנוסף תרכוש פאנג-דה 24% ממניות ספייקר ההולנדית, בסכום של 65 מיליון יורו.

   

  בסך הכל ישקיעו הסינים 110 מיליון יורו תוך חודש ימים, ולמעשה יזריקו לסאאב את סם החיים - כסף, בלשון פשוטה -  לו היא הייתה זקוקה. האם זה יעזור לאושש את המותג הנאבק על חייו? אף אחד לא מוכן להתנבא בינתיים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סאאב חוזרת לפעילות
  צילום: AP
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים