שתף קטע נבחר

השבר ב-777: מהנדסי בואינג לא ראו דבר כזה

"נס גדול, המטוס היה על כרעי תרנגולת", אמר גורם בכיר בענף התעופה על נחיתת החירום בנתב"ג בעקבות שבר בכן הנסע. המהנדסים מבואינג נדהמו

חוקרי תאונות התעופה במשרד התחבורה, שפירקו את כן הנסע במטוס הבואינג שביצע השבוע נחיתת חירום בנתב"ג, הופתעו לגלות שבר גדול בתוכו. "זה היה נס גדול", אמר ל-ynet גורם בכיר בענף התעופה. המהנדסים מבואינג נדהמו לא פחות.

 

טיסה 027 של אל-על נאלצה לשוב על עקבותיה בלילה שבין ראשון לשני, לאחר שהתגלתה תקלה בכן הנסע. הכן, המכיל את מערכת הגלגלים של המטוס, הוא אחד הגורמים הרגישים ברגעים המסוכנים ביותר של כל טיסה - ההמראה והנחיתה.


המטוס, אחרי הנחיתה. "נס גדול" (צילום: ליאור שני, כיבוי אש תל אביב)

 

חוקרי התאונות מחברת בואינג, שהגיעו אתמול מסיאטל לישראל כדי להשתתף בחקירת

האירוע, נדהמו מהשבר הנדיר וחסר התקדים, שלא נראה כמותו בשום מטוס בואינג בעולם בעבר.

 

החקירה תתמקד בין היתר בבדיקות השוטפות שנערכו לחלקי המטוס בהם כן הנסע, תוך התמקדות בשאלה האם הן היו מספיק רלוונטיות לבחינת מנגנון ההפעלה של הכן נסע בו התגלה השבר.

 

טרם התבררה הסיבה מה גרם לשבר החריג, והמטוס עצמו עדיין מושבת וצפוי לעבור בדיקות ופירוקים נוספים בימים הקרובים. במשרד התחבורה הגדירו אמש את השבר כ"כשל מבני חמור". הם מתכוונים לבדוק אם יש קשר בין שיפוץ שעבר הכן בסינגפור, לבין השבר שנגרם לו.  

 

"המטוס החזיק על כרעי תרנגולת, ולכולם ברור כעת שמדובר בנס גדול", הסביר ל-ynet גורם בכיר בענף התעופה, "טכנית כן הנסע נהרס, ואם הוא היה נוחת בניו יורק הוא היה במרחק של חוט השערה לתאונה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים