שתף קטע נבחר

הסוהר לכלא: מאסר לקצין שב"ס שהבריח טלפונים

20 חודשי מאסר נגזרו על מנהל אגף בכלא קציעות שמסר טלפונים לאסירים ביטחוניים. במקרה אחד קיבל 6,000 דולר

הסוהר הופך לאסיר: 20 חודשי מאסר בפועל - זה העונש שגזר הבוקר (יום א') בית המשפט המחוזי בבאר שבע על מנהל אגף בכלא קציעות שבדרום, מוניר חלבי, שהורשע בהברחת טלפונים סלולריים לאסירים ביטחוניים בכלא.

 

במסגרת עסקת טיעון תוקן כתב האישום וחלבי הורשע בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים. לאחר גזר הדין, אמרה פרקליטתו, עו"ד תמי אולמן, כי תלמד את פסיקת בית המשפט ותשקול אם להגיש ערעור.

 

בשנת 2010 לבקשת אסיר בטחוני, חבר גדודי חללי אל-אקצה (הזרוע הצבאית של חמאס), קיבל קצין השב"ס מידיה של אשת האסיר טלפון נייד והעביר אותו לאסיר הביטחוני. בנוסף, קיבל שקית שהכילה בין חמישה לשבעה טלפונים ניידים, והבריח אותם לאסיר במספר הזדמנויות. תמורת מעשיו קיבל הנאשם 6,000 דולר.

 

טענת הפרקליטות, חלבי "מעל בתפקידו אשר במהותו אמור למנוע מאסירים, כולל אסירים ביטחוניים להמשיך ולפגוע בביטחון המדינה, ואיפשר להם ליצור קשר לא מפוקח עם ארגוני הטרור".

 

עורכת דינו של הנאשם, תמי אולמן, ביקשה להטיל עליו עונש מאסר שירוצה בעבודות שירות,

 שכן הודה בעבירות שייוחסו לו והביע חרטה. עוד ביקשה להביא בחשבון את העבר החיובי של משפחת קצין השב"ס, אשר שכלה שלושה מבניה במלחמות ישראל.

 

השופטת טלי חיימוביץ הביאה בחשבון את עברו של קצין השב"ס, אך ציינה כי מעשיו של הנאשם יש בהם כדי לסכן באופן ממשי את הציבור. "אין מדובר בסוהר אשר הכניס ציוד אסור לאסירים, על מנת להיטיב את תנאי כליאתם. המשמעות של הכנסת טלפונים לאסירים ביטחוניים, היא מתן אפשרות ליצור תקשורת עם העולם החיצון, ובכלל זאת עם חברי הארגון מחוץ לכלא". עורכת הדין אולמן אמרה כי תתלמד את גזר הדין ותשקול אם לערער עליו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוניר חלבי. עובר לצד השני
צילום: הרצל יוסף
מתקן המעצר בקציעות
צילום: שאול לוי , רמת הנגב
מומלצים