שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אסותא: לחקור את מנכ"ל משרד הבריאות
  לאחר שהמנכ"ל הודיע שהוא מתנגד להסכם שנחתם עם אסותא להקמת בית החולים באשדוד ולא הגיע לטקס חתימת ההסכם על הבנייה, דורשים באסותא ממבקר המדינה לחקור את התנהלותו: "עיכוב הפרוייקט עלול לפגוע בחיי אדם"

  התחממות נוספת בחזית בין משרד הבריאות לבית החולים אסותא: לאחר שמנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' רוני גמזו, הודיע היום (א') שהוא מתנגד להסכם שנחתם עם אסותא להקמת בית החולים באשדוד, באסותא דורשים ממבקר המדינה ומגופים נוספים לחקור את התנהלותו של המנכ"ל. 

   

   

  "העובדה שמנכ"ל משרד הבריאות ניסה לעכב חתימה על הסכם לבנות בית חולים בעיר בישראל לאחר עבודה מאומצת של שנתיים, שזכתה לברכת גופים מקצועיים של משרד הבריאות, מעוררת תמיהות רבות", אומר פרופ' שוקי שמר, יו"ר מועצת המנהלים של אסותא.

   

  "הדבר מחייב בדיקה של מבקר המדינה לגבי תקינות ההליכים, של נציב שירות המדינה, לגבי התאמתו של פקיד ממשלתי בכיר לתפקיד ושל היועץ המשפטי לממשלה, לגבי ניגוד העניינים שבו נמצא פרופ' גמזו, שלא הסתיר בשנים אלו את התנגדותו לנושא". עוד הזהיר שמר כי עיכוב הפרוייקט "עלול לפגוע חלילה בחיי אדם".  

   

  בכיר אחר במכבי, בעליה של אסותא, אמר כי התבטאותו של גמזו בנושא המכרז היא דבר "לא מובן, לא ענייני, לא מקצועי ולא מכובד".  

   

  בהמשך להיעדרות נציגי משרד הבריאות מטקס החתימה שנערך הבוקר בין האוצר לאסותא, נמסר מוקדם יותר היום ממשרד הבריאות כי "אצה הדרך למשרד האוצר לחתום על הסכם שכולל מתן מענק של חצי מיליארד שקל ולכן אמרנו אנא עכבו ותאומו איתנו. משלא כך אנו רואים עצמנו חופשיים ממסגרת חתימה ומניהול הפרויקט".

   

  במשרד הבריאות הדגישו גם כי הם "מתנגדים להסכם במתכונתו הנוכחית... המשרד ייעדר מטקס החתימה ולא ישתתף במנהלת הפרויקט. לאחר שהזוכה נבחר, המשרד חשב לתומו שההסכם יתואם עמנו, בשינויים ובהבהרות שראינו לנכון. כבר לאחר ההודעה על זכיית אסותא במכרז, אמרו במשרד הבריאות כי הם מתנגדים להיקף הרופאה הפרטית ושלדעתם בית החולים החדש צריך להיות בית חולים ציבורי".

   

  יחסים מתוחים במשך חודשים

  בין אסותא למשרד הבריאות שוררים בחודשים האחרונים יחסים מתוחים. ראשיתם בחילופי הכיסאות במשרד הבריאות, כאשר המנכ"ל הפורש, איתן חי עם, עבר לנהל את בתי החולים של אסותא ואילו גמזו, עבר מניהול בית החולים איכילוב לכיסא המנכ"ל.  

   

  מאז הודיע משרד הבריאות כי לא ייאשר לאסותא לפתוח מחלקת יולדות, לרווחתם של בתי החולים הציבוריים השכנים איכילוב, שיבא ובילינסון. בנוסף טענו במשרד הבריאות כי באסותא אירעו מספר מקרים של ליקויים בטיפול בחולים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים