שתף קטע נבחר

רוסיה: נעצר חשוד ברצח העיתונאית פוליטקובסקיה

הכתבת שביקרה בחריפות את הקרמלין נורתה למוות ב-2006 בפתח ביתה במוסקבה. החשוד העיקרי בהתנקשות, רוסטם מחמודוב, נעצר בבית הוריו בצ'צ'ניה לאחר מצוד ארוך

תם המצוד הארוך אחר האיש שהתנקש בכתבת שעוררה את זעם הקרמלין? רוסיה הודיעה היום (יום ג') כי עצרה בצ'צ'ניה את החשוד העיקרי ברצח המבקרת החריפה של הקרמלין, העיתונאית אנה פוליטקובסקיה. רוסטם מחמודוב, החשוד ברצח העיתונאית הרוסייה לפני ארבע שנים, נעצר אתמול בבית הוריו על ידי הרשויות ברוסיה ובצ'צ'ניה. כך מסר עורך דינו של מחמודוב בן ה-37.

 

 

פוליטקובסקיה עוררה את חמתם של השלטונות הרוסיים, בשל כתבותיה שחשפו עוולות, התעללות והפרות זכויות אדם שהתבצעו בצ'צ'ניה. היא נורתה למוות מטווח קצר בפתח ביתה במוסקבה, ב-7 באוקטובר 2006 - כדור אחד נורה נורה לראשה ושלושה נורו לגופה.

 

מתנגדי המשטר טענו כי הקרמלין אחראי לרצח - טענה שזכתה להכחשות נמרצות. הרצח עורר במערב חשש לשלומם של עיתונאים ומבקרי הקרמלין, והחריף את המתיחות בין ממשלתו של נשיא רוסיה דאז ולדימיר פוטין לבין המערב.

 

שלושת הנאשמים, סרגיי חדז'יקורבנוב והאחים דז'בריל ואיברגים מחמודוב, זוכו בבית המשפט הצבאי במוסקבה בתום משפט שארך ארבעה חודשים, התנהל מאחורי דלתיים סגורות, וכונה על ידי מתנגדי הקרמלין "פארסה". שלושתם נאשמו בסיוע לרצח. כיום הם עומדים בפני פתיחת משפט חדש במוסקבה בגין מעורבותם ברצח פוליטקובסקיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תם המצוד. החשוד ברצח רוסטם מחמודוב
מבקרת חריפה של הקרמלין. פוליטקובסקיה
צילום: AFP
מומלצים