שתף קטע נבחר

בוועדה הופתעו מקיצור החופש: "לא סיימו לעבוד"

חברי הוועדה שבחנו את מבנה שנת הלימודים תכננו לקבל ההחלטה הסופית ביום חמישי, אך גילו כי משרד החינוך הקדים אותם והכריז על קיצור החופש הגדול. "הוועדה טרם סיימה עבודתה", הלין אחד מהם, "איך ניתן לצאת בהודעה כזו?"

האם קיצור החופש הגדול היה נמהר מדי? בוועדה הציבורית שבחנה את הנושא טוענים שכן. "הוועדה טרם סיימה את עבודתה, ולא ברור לי איך משרד החינוך יכול לצאת בהודעה רשמית כזו", תהה היום (ג') אחד מחבריה.

 

במשרד החינוך הודיעו בצהריים, כי הוועדה הציבורית שמונתה לפני כשנה על ידי שר החינוך, גדעון סער, לבחינת מבנה שנת הלימודים במערכת החינוך, סיימה את עבודתה והגישה המלצותיה לשר החינוך. בעקבות זאת, הוחלט כי שנת הלימודים הקרובה תחל ביום שישי, 26 באוגוסט 2011, ואילו בין יום הכיפורים לסוכות יתווספו שלושה ימי חופשה, וחופשות חנוכה ופסח יוקדמו ביום.

 

אולם ההודעה תפסה את חברי הוועדה בהפתעה. לדברי אחד מחבריה, ד"ר רמי אמיתי, מנהל תיכון גלילי בכפר סבא, ההכרעה טרם התקבלה סופית. "רק בכינוס ביום חמישי אנו צפויים לקבל את החלטה בנושא".

 

קיצור החופש הגדול יחול בכל בתי הספר היסודיים והעל יסודיים, לצד גני החובה וטרום חובה, ויאפשר ליצור רצף לימודי משמעותי עד לחגי תשרי, וכן למידה מעמיקה יותר בנושא החגים. אולם אמיתי סיפר כי חבריה התקשו להגיע להסכמה ביחס לדרכים הטובות ביותר להשיג זאת.

 

"אנחנו, כמנהלי תיכונים, התנגדנו לקיצור החופש הגדול", סיפר, "קיצור של חמישה ימים לא יתרום במאומה למערכת. זה אולי יעיל בבתי הספר היסודיים, אך האמת היא שבתיכונים זה מיותר כי התלמידים ממילא לא זקוקים לשירותי בייביסיטר".

 

"לדעתי אין כל היגיון בהחלטה", הוסיף מנהל אחר מאזור המרכז, "שכן ממילא כל שנה החגים מופיעים בתאריכים לועזיים שונים וקיצור של חמישה ימים לא יועיל. להיפך, הוא ישגע את המערכת שרגילה לעבוד במתכונת מסוימת.

 

"צריך להבין שלא ניתן ללמד בימים הלוהטים של אוגוסט, ובמקום לתרום ללימודים ההחלטה הזו רק תשבש אותם, כי לא בכל הכיתות יש מזגנים ולא ניתן לשהות בהן", המשיך המנהל. "בנוסף, החופשה הארוכה של סוכות תפגע ברצף הלמידה ותוציא את התלמידים מהמסלול".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גדעון סער. הקדים התרופה?
צילום: בן קלמר
"קיצור 5 ימים לא יתרום במאומה"
צילום: אבי מועלם
מומלצים