שתף קטע נבחר

אישום נגד ראאד סלאח: תקף כשאשתו נבדקה

ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית שוב מסתבך: מואשם שהתנגד לבדיקת אשתו במעבר אלנבי, דחף שני שוטרים, בעט בדלת ופגע באחד מהם

ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית יצטרך לשבת בקרוב שוב על ספסל הנאשמים: פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (ד') כתב אישום לבית משפט השלום בעיר נגד השייח ראאד סלאח, המואשם בעבירה של הפרעה לשוטר במילוי תפקידו.

 

בכתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד זוהר גיאת, נטען כי לפני חודש וחצי הגיע סלאח יחד עם אשתו מירדן וביקש להיכנס לישראל דרך מעבר אלנבי. הליך הכניסה לישראל במעבר כולל בין היתר בדיקה של מטען הנוסעים וחיפוש גופני, אולם בשל מעמדו הציבורי של סלאח הופנו הוא ואשתו לבידוק באגף נפרד במעבר.

 

הפרקליטות טוענת כי סלאח שיתף פעולה בכל ההליך של בדיקת מזוודותיו והחיפוש הגופני, אולם ברגע ששוטרת ביקשה מאשתו להתלוות אליה לצורך חיפוש גופני - סלאח צעק והשתולל. הוא צעק כי הדבר פוגע בכבודו ובכבודה של אשתו ומנע מהשוטרת להגיע אליה. גם לאחר שמפקד המעבר ביקש ממנו להירגע ולצאת מחדר הבדיקה, המשיך סלאח לצעוק ולהתנגד לחיפוש ואף אמר לאשתו לצאת מהחדר וסרב להוראות הבודקים.

 

בעקבות המקרה, הגיעו למקום שני שוטרים שהוציאו אותו בכוח מהחדר והורו לו להמתין במסדרון. הפרקליטות טוענת כי לאחר ויכוח קולני, התיישב סלאח על הספסל כששני השוטרים עומדים לידו. לאחר כשתי דקות קם במפתיע, הדף בידיו את השוטרים וניסה להיכנס בכוח לחדר, תוך שהוא בועט בדלת.

 

על-פי כתב האישום, השוטרים תפסו את סלאח והורו לו לשבת על הספסל.  הוא התיישב, אך לאחר זמן קצר שוב קם ממקומו ודחף את השוטרים לכיוון הדלת באמצעות גופו. הפרקליטות טוענת, כי הבעיטה שבעט סלאח בדלת פגעה באחד השוטרים וגרמה לו לחבלה קלה.

 

סלאח נעצר גם בחודש פברואר, בחשד שהצית חורשת אקליפטוסים בדרום, במחאה על העבודות של הקרן הקיימת ליד אל-עראקיב. סלאח השתחרר בחודש דצמבר אשתקד מכלא איילון ברמלה, לאחר שריצה חמישה חודשי מאסר על תקיפת שוטר. בעברו שורת הרשעות על עבירות דומות, והוא אף נעצר אחרי ששהה על ה"מרמרה" במשט לעזה לפני שנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השייח סלאח. השתחרר מהכלא בדצמבר
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים