שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אקי, איפה אתה?

  התקרית האלימה השבוע בין אקי אבני לצלם היתה רק תזכורת למצבה העגום של הקריירה של מי שהיה פעם הטאלנט הכי לוהט בשטח. מאז שובו לארץ הוא לא מצליח לחזור למעמד ההוא, מככב בהפקות מביכות והודף אייטמים רכילותיים. למה זה קרה?

  בתחילת השבוע אקי אבני שוב מצא את עצמו בכותרות. גם הפעם לא היה מדובר בכותרות חיוביות במיוחד: צלם טען שהותקף על ידי השחקן לאחר שניסה לצלם אותו באירוע יח"צני. אבני טען שהוא זה שהותקף. המשטרה הוזמנה למקום, אך בסופו של דבר הסכסוך נפתר על ידי סוכנו של אבני, בועז בן ציון.


  אבני אחרי התקרית עם הצלם (באדיבות חדשות הבידור)

   

  בשנים האחרונות, מאז חזר אבני מלוס אנג'לס, נדמה כאילו הוא איבד את מגע הקסם שלו. סדרות שבהן השתתף לא הצליחו יתר על המידה, ההשתתפות בתוכנית "רוקדים עם כוכבים" שהובילה להדחה מוקדמת מהצפוי, ההשתפות במחזמר "לילה לא שקט" שלא זכה להצלחה המצופה, הנחיית הקדם אירוויזיון שהפכה אותו למושא לחיקוי וחיכוכים עם מדורי הרכילות מציבים את אבני במקום בעייתי. גם הפרידה מסנדי בר וחוסר הרצון שלו לשתף בראיונות בחייו הפרטיים לא מועילים לו מבחינה מקצועית.

   

  תזכורת: אבני היה פעם אחד הכוכבים החמים בישראל. אחרי שכיכב בכל מקום, כבש את מדורי הרכילות ואפילו הוציא אלבום בכורה, הוא הרגיש שנהיה לו לוחץ פה ויצא למסע כיבוש בינלאומי. הוא היה מראשוני הכוכבים הישראלים שטסים לנסות את מזלם מעבר לים, ועוד בהוליווד עתירת האפשרויות. מרגע זה נדמה כאילו הוא איבד שליטה על הקריירה שלו. הגויים לא חיבקו אותו, הישראלים החלו לשכוח אותו והקריירה שלו נראתה כמו במבוך עכברים. אז איך קרה שאחד הכוכבים הגדולים שצמחו פה, מוצא עצמו כאחרון הוונאבי שמנסה לחזור לתודעה הישראלית ללא הצלחה יתרה?


  קדם אירוויזיון 2011. למה הוא היה צריך את זה? (צילום: דודו אזולאי)

   

  ממלך הפריים טיים להדחה בפריים טיים

  שנות התשעים המוקדמות היו השנים הגדולות של אבני. הקמת הערוץ השני הפכה אותו לכוכב פריים טיים לוהט. ידו היתה בכל: שעשועונים, סדרת הדרמה "טירונות", רומן קצרצר עם סיגל שחמון עימה הנחה את "המבצר" ומחזות זמר שבאחד מהם, "חסמב"ה", אף הכיר את אשתו לעתיד סנדי בר, הפכו אותו לשם החם ביותר בתעשיית הבידור. "אקי היה מלך הפריים טיים", מספר גורם בטלוויזיה שעבר עם אבני בעבר. "הוא וסנדי היו אז היהודה ונינט של עולם הבידור. הוא הרגיש שכבש את המדינה וירד לחו"ל כדי לנסות ולכבוש גם את האמריקאים. במבט לאחור, כנראה שהוא עזב ליותר מדי זמן ולא שם לב שגדל פה דור חדש של כוכבים".

   

  כאמור, ב-2001, מעט אחרי שנישא לבר, עברו השניים להתגורר בלוס אנג'לס בניסיון לכבוש את הוליווד. ההצלחה היתה מינורית, לפחות במונחים של היום. בין לידת בנו הבכור והיחיד ליאם לניסיונות הכיבוש, אבני לקח חלק בסדרות אמריקניות בתפקידי אורח קטנים שמיתגו את הישראלים שטסו לעשות את זה בגדול, ככאלה שחוזרים עם הזנב מקופל בין הרגליים ועם הטייטל "גופה" ברזומה שלהם. "לזכותו יאמר שבמהלך כל השנים בהן שהה בלוס אנג'לס, הגיח אבני מדי פעם לארץ כדי לעשות גם פרויקטים ישראליים שישאירו אותו בתודעה הציבורית", מוסיף הגורם.

   

  ההדחה מ"רוקדים עם כוכבים". לקח אותה קשה (צילום: ענת מוסברג)

   

  ב-2008 החליטו השניים לחזור לארץ. אז גם נודע כי הם החליטו להיפרד. בשלוש השנים שחלפו מאז חזר לארץ, אבני לא הצליח להשאיר חותם אחד משמעותי. למרקע הוא חזר אחרי שנתיים בסדרה "חסמב"ה" שלא זכתה לבאזז המצופה. בשנה שעברה הוא החליט להצטרף לקאסט של "רוקדים עם כוכבים" אך היה המודח הרביעי בתוכנית. גורם בכיר בזכיינית המשדרת "רשת" סיפר כי אבני לקח את ההדחה באופן קשה: "בכל עונה ששת הזוגות המודחים ראשונים, מודחים בשל חוסר אהדה. השישיה הנותרת כבר זוכה להצבעות על פי יכולות הריקוד שלהם. ההדחה של אבני גרמה לו להבין שהוא לא פופולרי כמו שהוא חשב".

   

  בקיץ שעבר השתתף אבני במחזמר "לילה לא שקט", המבוסס על שיריו של שלמה ארצי. המחזמר, שהיה הצגת הדגל של תיאטרון הקאמרי, זכה לביקורות שליליות, ויש הטוענים שגם הצלחתו המסחרית לא עמדה בציפיות. דווקא התפקיד שהיה אמור להחזיר אותו לקדמת הבמה ולאפשר לו להראות לקהל שהוא יודע לשיר, לרקוד ולשחק לא שיחק לו. את תשומת הלב במחזמר גנבו מיי פיינגולד ואמיר דדון.


  לא שקט. אבני ושלמה ארצי (צילום: ענת מוסברג)

   

  "שיהיה ברור, אקי הוא מוכשר כמו שד. יש לו המון מה לתת", מספר מכר של אבני ומוסיף: "הוא זמר אדיר, שחקן דרמטי מצוין ואחד הרקדנים הטובים. אבל בכל השנים שהוא לא היה פה, קמו כוכבים חדשים. יהודה לוי, רן דנקר, עוז זהבי. כולם תפסו את המשבצת שפעם הוא ישב בה".

   

  בכיר בעולם הטלוויזיה שעבד עם אבני נותן הסבר נוסף לחוסר ההצלחה של אבני בשנים האחרונות: "אקי כל הזמן שומר על עצמו. תמיד חרד לפרטיות שלו ופוחד לחשוף את עצמו. הוא לא נותן את עצמו לקהל, הוא תמיד מתראיין תחת מסיכה. בעידן של היום, שבו כוכבים מספרים ומדברים על הכל, אתה לא יכול לא לשחק לפי הכללים, זה הופך אותך למרוחק מהקהל שלך".

   

  בעיני לא מעט מהאנשים שעבדו קרוב אליו, אבני נשאר סוג של דיווה. לא כזה שדורש סוויטה פרטית, אבל כן זה שעדיין חי בתחושה ששנות התשעים לא נגמרו מעולם. זה שמרוב שההתעניינות הציבורית בו גבוהה, זכאי להכתיב לכל גוף תקשורת את תנאי הראיון שהוא מעניק. כפי שסיכמה זאת במשפט אשת תקשורת שעבדה מולו לא מעט: "יש פער גדול בין איך שאבני תופס את עצמו לבין המציאות. היום, הוא כבר לא ממש מעניין את הציבור. הוא האויב הכי גדול של עצמו".


   

  למה לברוח? אבני והחברה החדשה, השבוע (צילום: שוקה כהן)

   

  בשנה האחרונה, רוב האזכורים להם זוכה אבני נמצאים במדורי הרכילות, וגם הם לא תמיד עוברים חלק. זוגיות חדשה, מפגש עם האקסית או סתם בילוי עם הבן. "לפני שמונה חודשים חגגו אבני ובר יום הולדת לבנם ליאם", מספר גורם בתעשיית הבידור. "ברגע שהתפרסמו תמונות הפפראצי מהאירוע, אבני דרש ממדורי הרכילות להסיר את בנם מהתמונות. זה לגיטימי כל עוד אתה לא מכניס את הבן למשחק. ברגע שאתה מביא אותו לאירועי השקה ויח"צ או לפרמיירות, ומציג אותו כי אתה מקבל כרטיס בחינם להצגה או מתנה מטעם יחסי הציבור, הדרישה שלו אינה לגיטימית יותר".

   

  הדור של יהודה לוי ועוז זהבי

  אז מה עליו לעשות כדי לחזור לימים היפים שלו? גורם בתעשייה מציע תובנה: ראשית, עליו להבין שהקהל שהיה פעם שלו - התבגר: "הדור של היום שייך ליהודה לוי ועוז זהבי. גם מי שכיכב לצידו כמו סיגל שחמון נדחק לרצועת בוקר או מצא עצמו מחוץ למסך. גם אבני צריך להבין שהוא לא יכול לחזור ולעשות טלוויזיה בידורית. הוא חייב תפקיד בסדרת דרמה למבוגרים. ההנחיה של הקדם היתה טעות. למה הוא היה צריך את זה בכלל? גם בלי תקלות במשדר, זה לא ממש היה עוזר לו לרזומה".

   

  פתרון נוסף שמוצע על ידי אותו גורם הוא להיפתח לקהל: "לא יכול להיות שאחרי הפרידה מסנדי הקהל שלו לא שמע על זה כלום. להגיד 'החלטנו להיפרד וזה אומר הכל' לא מספק היום אף אחד. נכון שאלה חייו הפרטיים וזו זכותו, אבל הוא גם משלם זה מחיר. מעבר לכך, אם כבר החלטת להגיע עם בת זוג חדשה או עם הבן שלך לאירוע יחצ"ני, אין טעם לברוח, להתחבא או להכחיש. אל תגיע אם אתה לא רוצה שיכתבו עליך, או אם הגעת תתנהג בקוליות עם הצלמים. הוא פחות או יותר הכוכב היחיד שמתנהג ככה ואין לו על מה".

   

  האם בסופו של דבר הוא ימצא את הדרך לשוב אל לב הקהל? אפשר להניח שכן. אחרי הכל, כולם מסכימים שמדובר באמן מוכשר, הבעיה היא בדרך שבה הוא בחר ללכת. התקווה היא שבקרב הבא על המילקי, הוא יהיה זה שינצח.

   

  בתגובה לדברים מסר אקי אבני: "אני גאה להזמין את קהל הקוראים לראות אותי משחק מדי ערב על במת תיאטרון הקאמרי במחזה 'בעל למופת' של יהושע סובול וב'לילה לא שקט' שעורך את הצגות ה-100, אני מקוה שתהנו מהמחזמר 'קברט' בו אני בחזרות עד הפתיחה ב-28 לאוקטובר, ומסרטי החדש ''ברקיע החמישי' שייצא בקיץ".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוכשר כמו שד. אבני
  צילום: שוקה כהן
  עם סנדי בר. לא משתף בחיים הפרטיים
  צילום: קרן נתנזון
  לאתר ההטבות
  מומלצים