שתף קטע נבחר

נהגת שנתפסה מדברת בנייד: שוטרים היכו אותי

תושבת שדה עוזיה טוענת ששוטרים בלבוש אזרחי שעצרו אותה כשדיברה בסלולרי גררו אותה ואת בתה לתחנת המשטרה, הכו אותן, קיללו אותן והותירו את אחד הילדים לבד ברכב. המשטרה: "הנהגת והנוסעת סיכנו חיי אדם, וכשנעצרו תקפו את השוטרים"

מקרה חמור של אלימות שוטרים או טענות שווא של אשה שתקפה שוטרים? פלורט שקיר, תושבת מושב שדה עוזיה, נעצרה לאחר ששוחחה בטלפון הסלולרי בזמן הנהיגה. לטענתה, היא הותקפה באלימות קשה על ידי השוטרים, שתקפו גם את בתה, היכו אותן וקיללו אותן. את הלילה האחרון העבירו השתיים במעצר. "בושה למשטרת ישראל שאלה הם שוטריה", אמרו עורכי דינה, גיא פרידמן ושי נודל. במשטרה טוענים שהנהגת ונוסעת שהיתה עמה תקפו שוטרים וירקו עליהם.

 

 

שקיר הסיעה אתמול (יום ג') את ילדיה באשדוד, ושוחחה בטלפון הנייד, בניגוד לחוק. שוטרים שנסעו ברכב אזרחי סימנו לה לעצור בצד. "עצר לידינו רכב אזרחי עם שני אנשים גדולים ולבושים בבגדים אזרחיים", סיפרה. "פתחתי את החלון ושאלתי מי הם. הם אמרו לי בכעס לעצור בצד, ואמרו שהם שוטרים".


"התייחסו אלינו כמו אל שתי עברייניות מסוכנות" (צילום: צפריר אביוב)

 

לדבריה, מכיוון שלא לבשו מדים ולא נסעו בניידת, היא התקשתה להאמין להם, והעדיפה שייסעו לתחנת המשטרה. "אמרתי להם שהם מפחידים אותי, וסיכמנו שניסע לתחנת המשטרה באשדוד, שהייתה במרחק של כמה עשרות מטרים משם", סיפרה.

 

אולם בדרכם לתחנה, במקום בו הייתה צריכה לבצע פניית פרסה כדי להגיע לבניין, טוענת שקיר כי השוטרים לא איפשרו לה לעבור. "הם נסעו בפראות עם הרכב וחסמו אותנו בצומת. אחד מהם יצא החוצה ושלף אותי מהאוטו, משכו אותי בחולצה, תוך מכות ואגרופים. אחד מהם שלף את הבת שלי בכוח והטיח אותה החוצה. הבן הקטן שלי התחיל לצרוח והיה מבוהל מאוד".

 

האלימות, לטענתה, לא נפסקה גם כשיצאה מהרכב. "בחוץ הם המשיכו לגרור אותנו. שמו לנו אזיקים ולקחו אותנו. התחלתי לצעוק שהילד שלי ברכב ושאני לא מוכנה שהוא יישאר שם, אבל הם לא הקשיבו. מזל שלבן שלי היה טלפון והוא הזעיק את אחד מקרובי המשפחה שלנו".

 

המשטרה: החשודות תקפו את השוטרים וירקו עליהם

בתחנה, טוענת שקיר, השוטרים קיללו אותה ואת בתה. "הם צעקו לנו - שלוחיות, מגעילות, וכל זה כשאנחנו עם אזיקים בידיים וברגליים, כאילו אנחנו שתי עברייניות מסוכנות". לדבריה, הן הוכו בכל חלקי גופן. כשביקשו שיעניקו להן טיפול רפואי, השוטרים סרבו.

 

במשך חמש שעות הושארו השתיים בתחנה, ואחר כך הובאו לתא מעצר בכלא שקמה באשקלון. "שמו אותנו בתא מצחין, בלי מזרון, לכל הלילה. זו הייתה החווייה המפחידה ביותר שחוויתי".

 

בבוקר יצרו השתיים קשר עם עורכי הדין, לקראת דיון בבית משפט השלום בקריית גת. "הביאו אותנו ברכב של אסירים של

יחידת נחשון, כמו שתי עברייניות", סיפרה שקיר. לטענתה, כשהשוטרים גילו שהגיעו עם עורכי דין, הם החליטו לשחרר אותן למעצר בית של חמישה ימים. עורכי דינן סירבו לכך, ולבסוף נקבע כי הן ישוחררו ללא שום תנאי.

 

"זו שערורייה", אמר עו"ד פרידמן. "בושה וחרפה למשטרה שאלה השוטרים שלה. צר לי שכך נוהגת משטרת אשדוד. אנחנו לא נוותר, ננהל משפט אזרחי ונתבע את המשטרה". כמו כן, הוסיפו עורכי הדין כי בכוונתם לפנות למחלקה לחקירות שוטרים.

 

ממרחב לכיש נמסר בתגובה: "מדובר באירוע חמור בו נהגת ונוסעת בוגרות סיכנו חיי אדם בנהיגה, וסרבו לעצור בהתאם להוראת השוטרים. עם עצירת הרכב תקפו החשודות את השוטרים ואף ירקו עליהם. באשר לטענה כאילו הושאר הילד לבדו, הרי שטענה זו אינה נכונה, השוטרים המתינו במקום להגעתו של קרוב משפחה שלקח אחריות על הילד ועל הרכב. חומר החקירה הועבר לפרקליטות לצורך הגשת כתב אישום".

 

המידע הראשוני הגיע במייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"שערורייה". ניידת משטרה, ארכיון
צילום: עמית מגל
מומלצים