שתף קטע נבחר

תלונה: גבאי בית כנסת נגח בבכיר בעיריית ת"א

בעירייה סיפרו שהגבאי זעם על הרס קטע חומה בחצר בית הכנסת ולכן תקף את מנהל אגף הנכסים. "לא נגעתי בו", אמר הגבאי בן ה-82, "הוא בן בליעל, הוא דחף אותי"

אלימות בעיריית תל-אביב: גבאי בית כנסת בדרום העיר תקף ונגח בפניו של מנהל אגף הנכסים בעירייה, אלי לוי. כך טען היום (ד') לוי בתלונה שהגיש למשטרה. לפי התלונה, התקיפה התרחשה במשרדי העירייה, במהלך ויכוח סוער בין השניים ובו מחה הגבאי על הרס קטע בחומה, שנבנתה בחצר בית הכנסת ולאחרונה הוצא נגדו צו הריסה.

 

כתוצאה מעוצמת הנגיחה, נחבל לוי באפו ונזקק לטיפול רפואי. בעקבות התקיפה, הוא פנה למשטרה והגיש תלונה נגד גבאי בית הכנסת.

 

בעירייה הסבירו כי לפני כחודש הוציא אגף הכנסים בעיריית תל אביב צו הריסה לקטע בחומה שבחצר בית הכנסת, משום שפלשה לשטח עירוני, בניגוד לחוק. בנוסף, ציינו בעירייה כי משום שאנשי בית הכנסת לא דאגו לממש בעצמם את צו ההריסה, הגיעו למקום לפנות בוקר עובדי העירייה, כדי להרוס את אותו קטע בחומה.

 

בשיחה עם ynet הציג הגבאי גרסה הפוכה לגמרי. "אני בסך הכל בן 82 עם משקפיים ובקושי רואה, איך ארים יד על אדם שצעיר ממני?", אמר, "לא נגעתי בו והוא דחף אותי תוך כדי שהוא צועק עלי להסתלק מהמקום". לדבריו, "אולי תוך כדי שנפלתי היה מגע בינינו. אמרתי לו שהוא בן בליעל, על כך שהוא נתן יד להרוס חלק מבית כנסת".

 

הגבאי טען שקטע החומה בבית הכנסת נבנה בגלל עובדים זרים, שפורצים מדי לילה לשטח החצר ועושים נזק רב. "אחרי שהרסו את הקיוסק, נשאר שם פתח שדרכו נכנסו סודנים ופליטים מדי לילה, פרצו, והשתינו לנו בבית כנסת. פנינו לעירייה וביקשנו עזרה לסגור את הקטע הזה, אבל לא עשו כלום. אז מהכיס שלנו העלנו את הגובה של החומה כדי שהם יפסיקו להגיע".

 

חבר מועצת העיר מטעם ש"ס, בנימין בביוף, שגם מתגורר סמוך לבית הכנסת, סיפר ל-ynet כי "הגבאי פועל רבות למען בית הכנסת, מוכר בקהילה ולכן הופתעתי לשמוע מהמקרה. אני מקווה מאוד שזה ייפתר על מי מנוחות, ולא באלימות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הגבאי החשוד בתקיפה
צילום: מתי אלמליח
מומלצים