שתף קטע נבחר

ספר מחזור בארה"ב: היטלר ובוש - הרעים בעולם

דיקטטור, רוצח סדרתי, טרוריסט - ונשיא ארה"ב. מה משותף לג'ורג' בוש ולסגנו לשעבר בבית הלבן, דיק צ'ייני, עם אדולף היטלר, אוסמה בן-לאדן וצ'רלס מנסון? החמישה הוצגו בספר מחזור של חטיבת ביניים בעיירה אמריקנית כ"אנשים הרעים בכל הזמנים".

 

פרסום שמו של הנשיא לשעבר וסגנו יחד עם שליט גרמניה הנאצית, מנהיג אל-קאעידה והרוצח הסדרתי עורר סערה בעיירה השלווה רוסילוויל בארקנסו. הורים לילדים בבית הספר הביעו זעם כשגילו את הרשימה. "אני כועס כהורה, כמשלם מיסים וכתושב העייריה", אמר לרשת "פוקס" כריס קלאוד, ששניים מילדיו לומדים בחטיבה.

 

רשויות החינוך טענו כי הן אינן יודעות מי אחראי להכנסת שמותיהם של בוש וצ'ייני לרשימה השחורה בספר המחזור.

 

אחרי שהורים שמו לב למקרה, הנהלת בית הספר דאגה להסתיר את הרשימה בספרים באמצעות טייפ שחור. המפקח האזורי, רנדל וויליאמס, הגדיר את המקרה "חוסר פיקוח". הוא הביע פליאה שניתן להסיר את הטייפ שאמור למנוע את המבוכה. "הספק של ספרי המחזור הבטיח שניתן לתקן את הבעיה בקלות", הוא אמר.

 

עריכת ספר המחזור בחטיבת הביניים נמצאת תחת פיקוח. המפקח האזורי סרב למסור אם רשויות החינוך יינקטו בצעדים משמעתיים נגד המורה שהייתה אחראית על התלמידים. הוא הבהיר כי המורה לא חשבה שזה ראוי להוסיף את המנהיג האמריקני לרשימת רשעי העולם.

 

"קשה להסביר. שוחחתי עם המורה והיא אמרה שהיא מאוד מאוד מאוד מודאגת מהמקרה. היא סיפרה כי לא הבחינה לפרט מידע הזה באותו עמוד בספר המחזור", הודה המפקח הנבוך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
בוש וצ'ייני. מייצגי הרוע בעולם?
צילום: רויטרס
מומלצים