שתף קטע נבחר

מטפלת דיווחה על אונס - והואשמה בהתחזות

מטפלת נפשית מנתניה החשודה בהתחזות, טוענת כי מנהל בית ספר חרדי בעיר מעליל עליה, כנקמה על שדיווחה כי אנס מטופלות שלמדו אצלו. היא שוחררה למעצר בית, המשטרה פתחה בחקירת החשד לעבירות מין נגד המנהל

מנהל בית ספר חרדי בנתניה האשים מטפלת נפשית בהתחזות, לאחר שדיווחה כי אנס את תלמידותיו – כך טוענת המטפלת הנפשית, שטיפלה בנערות ונעצרה בעקבות כך על-ידי המשטרה. היא מכחישה את החשדות נגדה וטוענת כי הנהלת בית הספר מעלילה עליה בתור נקמה. המשטרה פתחה בחקירת החשד נגד המנהל.

 

ד', בת 46 מנתניה, בעלת קליניקה פרטית לפסיכותרפיה, חשודה כי התחזתה לפסיכולוגית בטרם הוסמכה לכך, והעניקה טיפול תרופתי בניגוד לחוק. לאחר שנעצרה לחקירה השבוע, טענה ד' כי

הטענות נגדה כוזבות והסבירה את הרקע להגשתן: לטיפולה הופנו מספר נערות חרדיות שלמדו או לומדות בבית ספר העיר, שסיפרו לה כי מנהל המוסד החינוכי אנס ותקף אותן מינית. בתגובה, פנתה ד' במכתב להנהלת בית הספר וכן דיווחה על הטענות לרבנים בקהילה החרדית בעיר.

 

ד' סיפרה לחוקרים כי בעקבות פניותיה הופעלו עליה לחצים לחזור בה מהדברים, וזמן קצר לאחר מכן הגיש אבי אחת הנערות תלונה נגדה, בה התלונן על כך שהציגה את עצמה כפסיכולוגית - דבר שלא עשתה לטענתה, אף שבאחרונה השלימה דוקטורט בפסיכולוגיה. בסיום חקירתה שוחררה ד' למעצר בית בן חמישה ימים ובתנאים מגבילים, כשבין היתר, נאסר עליה ליצור קשר עם הנערות בהן טיפלה.

 

עם זאת, שלשום היא נעצרה שנית בטענה כי הפרה את תנאי שחרורה ושוחחה עם אחת הנערות. ד' הסבירה בחקירתה השנייה כי לא היא יצרה עמה קשר, אלא הייתה זו הנערה שהתקשרה אליה והתנצלה על כך שאביה הגיש נגדה תלונה. ד' הובאה לבית משפט השלום בנתניה, שם שוחררה למעצר בית למשך עשרה ימים ובתנאים מגבילים.

 

במשטרת נתניה ציינו היום כי פתחו בחקירת טענותיהן של הנערות כי נפלו קורבן לתקיפה מינית, ובשלב זה לא ניתן לפרט מעבר לכך. גורמים במשטרה העריכו כי החקירה לא תהיה קלה, שכן מדובר בקהילה חרדית סגורה שלא נוהגת לשתף פעולה, אלא אם הרב ייתן את הסכמתו לכך.

 

סנגורה של ד', עו"ד אלעד עובדיה, הוסיף: "מרשתי הכחישה מלכתחילה את המיוחס לה ואף נתנה הסבר על הגשת התלונה נגדה והרקע להגשתה. המשטרה, במקום לעצור את מרשתי, שכאמור מכחישה את המיוחס לה ויש לה ראיות לכך, צריכה דבר ראשון לבדוק את הטענות שלה, המעלות חשדות חמורים נגד מנהל בית הספר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבי המטופלת הגיש תלונה. "היא התקשרה להתנצל"
צילום: index open
עו״ד אלעד עובדיה. "קודם לחקור המנהל"
מומלצים