שתף קטע נבחר

המלצה לנשות מלזיה: צייתו לבעל, עשו סקס כזונות

תנועה איסלאמית קיצונית הקימה את "מועדון הנשים הצייתניות", שמטרתו ללמד נשים כיצד לשמור על נישואים מאושרים: "התרופה לחולאים חברתיים כמו זנות וגירושין היא ללמד את הנשים להיות כנועות לבעלים שלהן ולספק אותם מבחינה מינית"

"כל אשר תבקש ותשאל, אעשה ואוסיף לשמוח. יהיה טוב, אהובי, יהיה קל, לעולם לא יחסר לי כוח": אומו אטירה, כלה טרייה בת 22 ממלזיה, מאמינה כי היא יודעת מהו הסוד לנישואים מאושרים - לציית לבעלה ולהבטיח שהוא יהיה מסופק מבחינה מינית.

 

אומו ו-800 נשים מוסלמיות נוספות במלזיה הן חברות "מועדון הנשים הצייתניות", שמעורר מחלוקת גדולה באחת המדינות המוסלמיות הכי מתקדמות ומודרניות בעולם, בה נשים מחזיקות במשרות בכירות בממשלה ובתאגידים בינלאומיים.  


"רוצים לרפא את כל החולאים בחברה". מלזיה (צילום: AP)

 

המועדון החדש, שהושק אתמול (יום שבת), אמר כי הוא מסוגל לרפא את כל החולאים החברתיים כמו זנות וגירושין על ידי לימוד הנשים להיות כנועות ולשמור על הגבר שלהן מאושר במיטה.

 

"האיסלאם מחייב אותנו לציית לבעל שלנו"

איסלאם מחייב אותנו להיות צייתניות לבעל שלנו. אנחנו חייבות לציית לכל מה שהוא אומר. יהיה זה חטא אם לא נציית לו ולא נהפוך אותו למאושר", סיפרה אומו, שחבשה לראשה כיסוי ראש מוסלמי.

 

המועדון, שנוסד על ידי התנועה האיסלאמית "גלובל איחוואן", זכה לגינוי מצד פוליטיקאים ופעילי זכויות אדם במדינה שטענו כי מדובר ב"חזרה לימי הביניים" וב"העלבת הנשים המודרניות של מלזיה".


ההרמוניה הדתית תישבר? זוג נשוי טרי במלזיה (צילום: רויטרס)

 

החשש: "מוסלמים רבים יפנו לקיצוניות"

תנועות שמרניות כמו "גלובל איחוואן" לא צפויות לזכות לפופולריות רבה במלזיה, מלבד לעורר סערה ציבורית. אך עם זאת, יש חשש גדול במדינה שארגונים קיצוניים יגייסו תמיכה בקרב המוסלמים, שמהווים 60 אחוזים מאוכלוסיית המדינה בה חיים 28 מיליון בני אדם. חשש נוסף הוא שתנועות אלה ישימו סוף להרמוניה הדתית והגזעית שנשמרה בקפידה בעשורים האחרונים במדינה.

 

"למרבה הצער, אפילו היום יש עדיין נשים מוסלמיות רבות שאינן מודעות לזכויותיהן ושמסיבות תרבותיות נאסר עליהן למשש זכויות אלה באופן מלא", אמרה שהריזאט עבדל-ג'ליל, שרה בממשלה האחראית על ענייני משפחה.

 

למרות הרקע השמרני-איסאלמי של תנועת " גלובל איחוואן",לאחת ממייסדות "מועדון הנשים הצייתניות" אין בעיה לדבר בפתיחות על יחסי מין בין בני זוג נשואים. "הסקס הוא טאבו בחברה האסיאתית. התעלמנו ממנו בנישואים שלנו, אבל הכל מסתכם בסופו של דבר בסקס. רעייה טובה היא פועלת מין טובה לבעלה. מה רע בלהיות פרוצה לבעלך?", אמרה רוחיה מוחמד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"מה רע בלהיות פרוצה במיטה?". חברי "מועדון הנשים הצייתניות במלזיה"
צילום: רויטרס
מומלצים