שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תיאטרונים נתמכים נגד הסיוע המיוחד להבימה
  הקאמרי, בית ליסין, החאן, גשר, תיאטרון חיפה ובאר שבע מאיימים בפנייה לבג"צ נגד הסיוע הכלכלי הממשלתי לתיאטרון הלאומי: "משרדי האוצר והתרבות לא נוהגים בשקיפות"

   

  במכתב הכולל איום בפנייה לבג"צ, דורשים נציגי התיאטרונים ממשרד התרבות לפרסם הסכמים והסדרים שהושגו עד כה מול הבימה. "זהו נושא בעל עניין ציבורי רב וקיים אצלנו חשש כבד כי ההתנהלות הבלתי שקופה בה נקטתם, נובעת משיקולים לא עניינים שמטרתם לתת לתיאטרון הבימה העדפה פסולה".

   

  בין היתר מתייחסים התיאטרונים לשמועות בדבר הקפאת חוב בהיקף של 25 מיליון שקלים לתקופה של חמש שנים, שבסיומה יימחק. גם שמועות על העברה חד פעמית של 15 מיליון שקלים, תשלום חובות לספקים, יוצרים ושחקנים, הופרכו על ידי כל הגורמים הנוגעים בדבר.

   

  "אנו עומדים על כך שתעמדו בדרישות החוק ותפרסמו לציבור את מבחני התמיכה השקופים והשוויוניים שכביכול על פיהם אתם עובדים", כתבו באי כוחם של התיאטרונים והדגישו: "במידה ולא תמלאו אחר דרישותינו, לא תהיה למרשינו ברירה אלא לנות לבית המשפט בבקשה מתאימה".

   

  "לא ייתכן שהבימה יזכה ליחס של בן מועדף"

  "על פי חוק יסודות התקציב, התמיכה לתיאטרונים חייבת להיעשות באופן שוויוני ועל פי קריטריונים. זו החלטה חד משמעית שמשרדי התרבות והאוצר אינם יכולים לצאת נגדה", אמר היום (א') ל-ynet עו"ד גדעון קירש. "גם אם הכוונה לתמוך בהבימה בסכום שמחוץ לתקציב הרגיל, אנו מבהירים למדינה שזה בלתי אפשרי מבחינת החוק שדורש חלוקה תקציבית שוויונית.

   

  "במשרדי התרבות והאוצר גורסים שלא הגיעו להחלטות סופיות ושאין בכוונתם לסטות מן החוק אבל אנחנו כלל לא בטוחים שהם מבינים את החוק. מטרתנו להימנע מלהגיע לבג"צ, אבל לא נהסס לעשות כן אם נידרש. תיאטרונים נוספים בישראל סובלים מגרעונות ולא ייתכן שהבימה יזכה ליחס של בן מועדף. זה לא מאבק נגד הבימה, אלא בעד כלל התיאטרונים".

   

  בתגובה לדברים אמרו היום ל-ynet גורמים במשרד התרבות: "בימים אלה מתנהל משא ומתן בין משרד האוצר, משרד התרבות והתיאטרון הלאומי, הבימה, ליישום תוכנית הבראה כוללת לתיאטרון. עד כה לא הגיעו הצדדים לכלל סיכום ולא היה כל שינוי בתמיכה בתיאטרון הבימה.
  אם וכאשר הדבר יקרה, כל חלוקה של כספי תמיכות לתיאטרון הבימה על פי סעיף 3א לחוק יסודות התקציב התשמ"ה (1985) נעשית ותמשיך להיעשות בכפוף למבחנים שקופים ושוויוניים. ככל שיידרש תיקון או הכנה של מבחני תמיכה, אלה יפורסמו להערות הציבור, כנדרש על פי דין. חשוב להדגיש כי המשך שגשוג ועתיד תיאטרון הבימה חשוב למשרד כשגשוגם והצלחתם של התיאטרונים האחרים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תיאטרון הבימה. הבן המועדף?
  צילום: עמית קוטלר
  לאתר ההטבות
  מומלצים