שתף קטע נבחר

אחרי 40 ראיונות עבודה התחלתי לגמגם

עברתי ראיונות של כ-6 שעות, דילגתי ממנכ"ל החברה ועד לאחרון המנהלים, רואיינתי על-ידי אותה חברה 5-4 פעמים, הציעו לי עבודות לא במקצוע, חתמתי על חוזים, אבל בשורה התחתונה - אין לי תעסוקה, והדימוי העצמי שלי נפגע קשות

<< חיפוש עבודה בגיל מבוגר - קשה אך אפשרי

 

אני במצוקה, מצוקה גדולה וזקוק לכל עזרה שרק אפשר לקבל. אני מהנדס תוכנה בעל 5 שנות ניסיון בהיי-טק, עם תואר ראשון בהנדסת תוכנה, ולקראת סיומו של תואר נוסף.

 

 

כמו כל בר דעת, לפני שעזבתי את מקום העבודה הקודם שלי, דאגתי להתקבל ולחתום על חוזה בחברת היי-טק אחרת. אבל שבועיים לאחר שהתפטרתי, ביטלה החברה אליה התקבלתי את חוזה ההעסקה שלי.

 

מאז עברתי למעלה מ-40 ראיונות עבודה - מירושלים דרך כל ערי המרכז וכלה בשרון. התקבלתי ל-10 מקומות עבודה שונים, קבעו איתי תאריך לחתימת חוזה, אך בזו אחר זו ביטלו החברות את קבלתי לעבודה, כל פעם בטענות שונות ומשונות. בראיונות אחרים שבהם הייתי התברר לי שהמשרה נתפסה - עוד לפני תחילת הראיון.

 

ראיון של שש שעות

עברתי ראיונות של כ-6 שעות, עברתי ממנכ"ל החברה ועד לאחרון המנהלים, אך הוסבר לי שכל ראיון תלוי בזה שלפניו, כלומר אם לא עברת ראיון אחד, לא התקבלת. עברתי את כל המראיינים ואת כל המבחנים. קבענו שנדבר למחרת לחתימת חוזה, ושוב אותו סיפור.

 

מספר הטלפונים שאני מקבל בשבוע מגיע לעשרות. כל אחת מהחברות מבצעת ראיון עבודה בטלפון של 15-20 דקות, שלאחריו מתקשר מישהו אחר מאותה חברה, ושוב מבצע את אותו ראיון, כך שכל חברה מתקשרת 4-5 פעמים! כל פעם הם טוענים ששכחו לרשום את מה שאמרתי או שהמערכת לא שמרה.

 

כאשר חברות ההיי-טק וההשמה באזור המרכז והשרון מיצו את הראיונות והטלפונים, התחלתי לקבל הצעות עבודה בתור סבל או סדרן בסופר, למרות שבקורות החיים שלי מצוין תואר שני, ו-5 שנות ניסיון.

 

המייל הפרוץ 

אם כל זה לא מספיק גיליתי שפרצו לי למייל, והגשתי תלונה במשטרה. מאז חלפו שבעה חודשים, התלונה שלי טיילה בין 4 תחנות משטרה, ודיברתי עם קרוב ל-10 חוקרי משטרה עד שלבסוף נסגר התיק.

 

באותה נקודת זמן השתמשתי בתוכנה שעוקבת אחרי המיילים שאני שולח וראיתי שקורות חיים ששלחתי ל-10 חברות היי-טק שונות נפתחו מאותה כתובת IP. גם את הנתון הזה הגשתי למשטרה, אך שום דבר לא נעשה. כמובן שהחלפתי כתובת מייל, החלפתי טלפון, ואפילו קניתי מחשב חדש, אך ללא הועיל.  

 

אני לא מרחיב יותר מדי על מצבי הכלכלי, כי אני לא מחפש נדבות. כל מה שאני רוצה זה לעבוד בכבוד כמו שעשיתי כל חיי. כמובן שהביטחון העצמי שלי נפגע קשות, ואיתו גם הדימוי העצמי, עד כדי כך שהתחלתי לגמגם – מה שלא היה מעולם – בחלק מראיונות העבודה האחרונים שבהם הייתי.

 

אין לי איך לסיים פרט לבקשת עזרה.

אתם מוזמנים ליצור עמי קשר: ynetHelp@gmail.com 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אני לא מחפש נדבות. רק עבודה
index open
מומלצים