שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  המשאבה ניזוקה - ח' החשמל תשלם על מי הבריכה

  אדם שטען כי עקב הפסקת חשמל יזומה ניזוקו מספר מכשירי חשמל בביתו ובכללם משאבת הבריכה, דרש פיצוי עבור הנזקים שנגרמו לו. בית המשפט קבע כי חברת החשמל תיקנה את המכשירים שניזוקו, אך חייב אותה לשאת בעלות מילויה המחודש של הבריכה

  בעלים של בריכת שחייה ביתית הגיש לאחרונה תביעה, בה טען כי בעקבות ניתוק יזום שביצעה חברת החשמל באזור מגוריו, ניזוקו מכשירי חשמל בביתו, ובכללם, משאבת בריכת השחייה, מכונת כביסה, מכשיר די.וי.די ונורות במרתף הבית.

   

   

  לטענתו, למרות שחברת החשמל הכירה באחריותה לנזקים וביקשה ממנו להגיש הצעת מחיר למכשירים חדשים, בפועל לא נעשה דבר, ולכן הגיש לבית המשפט לתביעות קטנות בחדרה תביעה, בה דרש פיצוי עבור המכשירים שניזוקו, החזר עלות מילוי מחודש של הבריכה, ופיצוי בגין עגמת נפש, ובסך הכל דרש 16,103 שקל.

   

  חברת החשמל טענה כי התובע מבקש למעשה לעשות רווחים שלא בצדק, שכן לטענתה, בעקבות פנייתו נשלח נציג מטעמה לביתו, ולאחר שהתובע סירב בתחילה לאפשר לו להיכנס לבית, מאוחר יותר נכנס הנציג, לקח לתיקון את המכשירים שניזוקו והחזירים תקינים, ואף קיבל אישור בכתב מאשת התובע כי המכשירים אכן תקינים.

   

  בבית המשפט העיד טכנאי מטעם חברת חשמל, אשר אישר כי תיקן את כרטיס המשאבה של הבריכה, אולם אשת התובע סירבה לאפשר לו להפעיל את המשאבה ולבדוק אותה.

   

  התובע הודה כי נציג חברת החשמל לקח את המכשירים לתיקון, אך טען כי מכונת הכביסה והדי.וי.די לא תוקנו.

   

  אי אפשר להשתמש במי הבריכה

  השופטת הדסה אסיף דחתה את מרבית התביעה לאחר שקבעה כי משלא הציג התובע כל ראיה לכך שגם לאחר התיקון המכשירים עדיין אינם תקינים, הרי שיש לדחות את דרישתו לקבל מכשירים חדשים.

   

  עם זאת, נקבע כי צודק התובע בדרישתו לפיצוי בגין מילויה המחודש של הבריכה, שכן המשאבה תוקנה מספר חודשים לאחר הפסקת החשמל, ומשלא פעלה המשאבה בחודשים אלה, הרי שלא ניתן היה להשתמש במים שהיו בבריכה, והיה צורך במילוייה מחדש.

   

  לעניין הפיצוי, נקבע כי התובע אמנם דרש פיצוי של 4,200 שקל בגין מילוי הבריכה, אך מאחר ולא הציג פירוט באשר לאופן החישוב, יש לחייב את חברת החשמל לשלם לו פיצוי של 3,000 שקל, ובנוסף חויבה חברת החשמל לשלם הוצאות משפט של 500 שקל.

   

  לקריאת פסק הדין

   

  לאתר המשפט הישראלי "פסקדין" - www.psakdin.co.il  


  פורסם לראשונה 06/06/2011 23:04

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים