שתף קטע נבחר

חשד: 6 הצתות במאה שערים - בלילה אחד

כבאי ירושלים הוזעקו לשישה מוקדי שריפה שונים וקרובים, החל מחצות. לא היו נפגעים. "יש קשר ישיר בין המקרים", אמר הדובר

כבאי ירושלים לא בילו את ערב שבועות עם גבינות ויין. לא פחות משש שריפות פרצו הלילה (יום ד') בשכונת מאה שערים בעיר, ובשרותי כבאות והצלה בירושלים מעריכים כי מדובר בהצתות.

 

מעט לאחר חצות החל הלילה העמוס של הכבאים. הם הוזעקו לרחוב יוסף קארו, על מנת לכבות קטנוע שבער. כשעה לאחר מכן שבו הכבאים, בליווי צוות נוסף, לרחוב יהושע רייכמן הסמוך, לכיבוי דלקה שפרצה בתוך בניין מגורים. "לשונות האש שפרצו מהקומה התחתונה איימו להתפשט לקומה העליונה ורק לאחר זמן מה השתלטנו על הדליקה", סיפרו הכבאים.


זו היתה עד אתמול עגלת תינוק (צילום: אסף אברס)

 

בזמן שצוות הכיבוי חוקר את סיבת הדליקה, נקראו הכבאים על ידי תושבי הרחוב לכיבוי שריפה נוספת, שהשתוללה בחדר מדרגות בבניין סמוך ברחוב. הדליקה הייתה בקומה התחתונה של בניין מגורים והפעם כובתה במהירות, לפני שהספיקה לגרום נזקים משמעותיים.

 

לא עברו 20 דקות והכבאים נאלצו לפנות שוב לרחוב יוסף קארו, כדי לכבות פח אשפה שעלה באש. במקביל, הם קיבלו הודעה על עגלת תינוק בוערת ברחוב אשכנזי, כמה מטרים משם, ואחרי כמה דקות הוזעקו לכבות שריפה שפרצה בכניסה לבניין מגורים ברחוב יוסף קארו, לסמוך לבלוני גז.

 

להב אסף אברס, דובר שירותי הצלה וכבאות ירושלים, התייחס לשש השריפות: "מיותר לציין שיש קשר ישיר בין המקרים ונבדק חשד להצתות. בכל האירועים לא היו פצועים, אך אפשר לומר שתודות לפעולה המהירה של צוותי הכיבוי נמנע נזק כבד לרכוש ולנפש. מהזירה נאספו מספר ממצאים והם הועברו למעבדה לזיהוי פלילי, להמשך החקירה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הקטנוע ברחוב יוסף קארו, אחרי שנשרף
צילום : להב אסף אברס
מומלצים