שתף קטע נבחר

הדורס מיום הנכבה הואשם: מסע רצח נגד יהודים

כתב האישום שהוגש נגד עיסא איסלאם מכפר קאסם, מייחס לו, בין השאר, רצח ו-7 ניסיונות רצח במהלך מסע ההרס שלו ביום הנכבה. "מסע רצחני חסר הבחנה מתוך כוונה לפגוע ביהודים כשהוא נוהג במשאית ורומס באכזריות את עוברי האורח"

נהג המשאית עיסא איסלאם  (22) שפגע בכ-15 כלי רכב בתל אביב ביום הנכבה וגרם למותו של אביב מורג ולפציעתם של 17 בני אדם"יצא למסע רצחני חסר הבחנה מתוך כוונה לפגוע ביהודים". כך נכתב בבקשה להאריך את מעצרו של איסלאם שהוגשה הבוקר (יום ה'), יחד עם כתב האישום נגדו. נהג המשאית הואשם ברצח, שבעה נסיונות רצח, סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, פציעה בנסיבות מחמירות וחבלה בכוונה מחמירה.

 

התקרית אירעה ביום הנכבה, שעות לפני האירועים בגבול הצפוני. כתב האישום מתאר צעד אחר צעד את מסע ההרס אליו יצא איסלאם במטרה לגרום ל"מותם של יהודים".

 

לפי כתב האישום, אחרי השעה 09:00, כשהגיע למחלף מסובים בתל אביב, פגע נהג המשאית בכוונה תחילה ברכב שעליו התנוסס דגל ישראל, והמשיך בנסיעתו. נהג הרכב שנפגע החל לרדוף אחריו. בהמשך הנסיעה, הסיט איסלאם את המשאית במהירות והעיף בעוצמה את הרכב אל גדר ההפרדה, על מנת להרוג את הנהג.

 

לאחר מכן, המשיך נהג המשאית במסע ההרס שלו על פני כשני קילומטרים בכביש בר לב, ממזרח למערב. בשלב מסוים הוא הבחין בכביש בחייל מילואים במדים רוכב על קטנוע וניסה לרצוח אותו. כתב האישום מתאר כי איסלאם הגביר מהירות

ואז פגע בקטנוע. כתוצאה מעוצמת הפגיעה, לרוכב נגרמו חבלות קשות והקטנוע נמחץ תחת גלגלי המשאית.

 

גם זה לא עצר את המסע של נהג המשאית. לפי כתב האישום, הוא המשיך בנהיגה פרועה, חצה צומת באור אדום, במהירות של 90 קמ"ש. באותה עת חצה את הצומת גם אביב מורג, בן 29 מגבעתיים, שהיה בדרכו לפגישת עבודה באותו בוקר. איסלאם, שהבחין במורג, הסיט את המשאית לכיוונו ופגע בו בעוצמה. כתוצאה מכך, המכונית הועפה ומורג נהרג.

 

"הנאשם גרם למותו של המנוח בכוונה תחילה, לאחר שהחליט להמיתו, והמיתו בדם קר, בלי שקדמה התגרות למעשה, בנסיבות שבהן יכול היה לחשוב ולהבין את תוצאות מעשיו ולאחר שהכין עצמו להמית את המנוח", נטען בכתב האישום. 


זירת הפיגוע. "מסע רצחני חסר הבחנה" (צילום: ירון ברנר)

 

"יהודים בני זונות" 

על-פי כתב האישום, "הנאשם לא עצר, אלא יישר את ההגה, האיץ והמשיך במסע הרצחני שלו". נפצעו 17 בני אדם נוספים, אחד מהם באורח קל-בינוני והיתר קל. כמו כן, לכלי רכב רבים נגרמו

נזקים.

 

לאחר שפגע באוטובוס ובלכי רכב נוספים, המסע עם המשאית נבלם רק בחומה של בית הספר הסמוך. כתב האישום מתאר כי לאחר מכן, יצא איסלאם מהמשאית והחל לתקוף את עוברי האורח ברחוב, תוך שהוא צועק "אללה אכבר" ו"יהודים בני זונות". הוא היכה אנשים באמצעות חלקי רמזור וחפצים שונים. אחת הנשים שנפגעו פונתה לבית החולים.

 

בנוסף לכתב האישום, הגישה הפרקליטות בקשה להאריך את מעצרו של איסלאם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. בבקשה כותבת הפרקליטות: "הנאשם יצא למסע רצחני חסר הבחנה, מתוך כוונה לפגוע ביהודים כשהוא נוהג במשאית השוקלת למעלה מ-15 טון, במהירות גבוהה ורומס באכזריות את עוברי האורח שסברו תחילה כי מדובר בתאונת דרכים וביקשו לסייע לו". בפרקליטות ציינו כי נגד נהג המשאית ישנן ראיות רבות המצביעות על כוונותיו לכאורה לפגוע ביהודים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עיסא איסלאם בבית המשפט
צילום: עופר עמרם
זירת האירוע
צילום: אליעד לוי
צילום רפרודוקציה: מוחמד שינאווי
אביב מורג
צילום רפרודוקציה: מוחמד שינאווי
מומלצים