שתף קטע נבחר

המולטיספירה: מפלגת העבודה וברוס וויליס

המולטיספירה נגד רזון לא מציאותי, כמה חברים יש לשלי, בוז'י, עמרם ועמיר ומי מהם חבר של ברוס וויליס? ועד מהנעשה במולטיספירה הישראלית

מידות טובות

אחת מזירות המאבק למען דימוי גוף שפוי עוברת בקמפיינים שעושים שימוש בדוגמניות רזות באופן קיצוני, או בדוגמניות בעלות מידות סבירות שעברו דיאטת פוטושופ, שתי תופעות שעומדות בבסיס "חוק הפוטושופ", שעבר באחרונה בקריאה ראשונה בכנסת. זרוע נוספת היא המולטיספירה, שלא מסתפקת בלהתעצבן ומשיבה מלחמה בדפי הפייסבוק של בתי האופנה, כפי שנעשה לאחרונה נגד גאפ ונעמה בצלאל.

  

וזה עוד החלק הקל. החלק הקשה הוא להכניס את הגוף שלך לתוך המאבק. למשל, לכתוב על מידותיך בבלוג, כמו שעושות שרונה ראובני בבלוג האופנה "שרונה יוצאת מהארון" וחגית גינזבורג בבלוג "קופסאות קימורים", שסוקר כאן.

 

דנית גוטפריד לא פתחה בלוג, אבל במחאה על קמפיין גאפ כתבה "דנית, מידה 42". הסטטוס הלקוני משך נשים נוספות להציג בגאווה את מידותיהן: "הילה. מ36 ל40 בחצי שנה"; "מלכה, חושבת שהיא 40 אבל קרוב לודאי שהיא 42 (שלא לומר 44)"; "מידה 40, לא אכלה כלום מאתמול בערב בגלל שטיפת המוח החברתית"; "קמפיין מחריד. לינדה, מידה 42"; "ענת, מידה 40, הבינה שזה בסדר רק לפני חצי שנה, עדיין לא מצליחה למצוא בגדים"; "מידה 40 ומקוטלגת במחלקת שמנות בקסטרו"; "מידה 40-42 וגם נמוכה, כך שכל מכנס משתלשל כמו שמלת הנסיכה קייט וכל חולצה מאימה רק בחזה ורחבה להחריד הלאה משם. חנויות הבגדים טרם חרצו את גורלי ומעדיפות לתעתע בי. רוב הזמן אני במידה שאמא שלי מתקנת אליה"; "איילת, מידה 38 (גם בנעליים!), לא בודקת מה כתוב על התוויות אם יש כאלה בבגדי יד-השנייה שאני קונה ושמחה שלחנות היד"ש האהובה עליי אין דוגמנית שתעורר פולמוּס שכזה".

  

מהנעשה בפוליטיספירה

הופעתה של ח"כ שלי יחימוביץ' בתוכנית הבידור "מצב האומה" וקריאתה לצופים לגלוש לאתרה ולהתפקד למפלגת העבודה גרמה לקריסת האתר. הדבר יכול להעיד על הצלחת התוכנית, המסרים המשכנעים של יחימוביץ' או על חולשתו של השרת.

  

מדד אינטרנטי נוסף שאפשר לנסות להוציא ממנו מסקנות פוליטיות הוא הוא מספר החברים בפייסבוק והעוקבים בטוויטר של הפוליטיקאים. הבלוגרית הפוליטית טל שניידר השוותה בין המועמדים לראשות מפלגת העבודה וגילתה שיחימוביץ' מובילה שם עם 9868 חברים בפייסבוק, 841 עוקבים בטוויטר ואתר אינטרנט פעיל. עמיר פרץ נמצא במקום השני עם 5658 חברים בפייסבוק, רק 18 עוקבים בטוויטר ואתר שהמאמר האחרון בו פורסם ב-3 ביוני וההודעה לעיתונות האחרונה בינואר. במקום השלישי: עמרם מצנע עם 2871 חברים בפייסבוק, 22 בטוויטר הלא-פעיל שלו ואתר שמתעדכן אך לא עושה רעש תקשורתי. יצחק הרצוג נמצא במקום הרביעי, עם 1424 חברים בפייסבוק, בלי פרופיל טוויטר ואתר מנומנם.

 


כמה חברים יש לכם? (צילום: ירון ברנר)

  

המפקד נסגר עם 80 אלף מתפקדים. לפי דיווחי המועמדים עצמם, פרץ עומד במקום הראשון עם 23 אלף מתפקדים, יחימוביץ' עם 17 אלף והרצוג עם 16 אלף. מצנע, במקום השלישי במדד החברים בפייסבוק, פקד רק 3000 חברים. מעניין יהיה לראות אם המועמדים יגבירו את פעילותם המקוונת לקראת הפריימריז, ואם הפעילות הזאת תוכיח את עצמה.

 

החיים במולטיספירה

מיא עשת: "תגידו לי, רק אני שמתי לב שלכל גבר קירח יש תמונה של ברוס וויליס בגלריה שלו?"

 

המשכה של המולטיספירה בדרכים אחרות

טורים קודמים אפשר למצוא בארכיון "מהנעשה במולטיספירה". אפשר להתעדכן במולטיספירה במהלך השבוע גם בבלוג, פייסבוק ובטוויטר.

 

יצרתם או ראיתם פוסט/סטטוס/ציוץ ששווה לשתף? ספרו לי כאן

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים