שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  דייטינג: איך עוברים את מחסום הדייט השני

  את משקיעה אפילו עוד יותר, כי עכשיו יש לך מה להפסיד. אם תחזרי דחויה, זה כבר לא יעבור לך ככה בשקט בלי מכה קטנה לאגו הפצוע. אז מאיזו נקודה מתחילים את הדייט השני?

  זה תמיד מתחיל בדייט ראשון. יש שתי אופציות:

   

  1. את פוגשת בחור. אם הכרת אותו ככה במקרה, יש התרגשות כזאת שאוחזת בך מכף רגל ועד ראש, את חושבת לעצמך, שהנה זה קורה, האהבה מחכה לך מעבר לפינה. את אוהבת את הרעיון שעקפת את כל האתרים והפייסבוקים ונתת לטבע לעשות את שלו. איש פוגש אשה, אשה פוגשת איש. את גאה בעצמך, הצלחת להכיר מישהו שהרטיט אצלך משהו, בלב בבטן או במחשבה. הנה אתם עומדים לצאת יחד לערב של חקירה הדדית. את יודעת שהיה שם משהו שחלקתם יחד והביא אתכם לנקודה שרציתם שניכם שיהיה המשך לרגע ההוא. הנה מגיע דייט ראשון.

   

  בואו לדבר על זה גם בפייסבוק של ערוץ יחסים

   

  2. מישהו מיקירייך משדך לך. זאת התרגשות דומה, אבל קצת אחרת. את הרי לא יודעת איך החיוך שלו נראה, איך ירגיש לך לעמוד לצדו, אם יהיה חיבור או שלא, תימשכי אליו או שלא. הוא יעשה לך את הקליק הזה בבטן או שהוא יהיה עוד אחד משרשרת הדייטים האלה, שיירשמו לעד בספר ההסטוריה הפרטי שלך כעוד כישלון.

   

  ובכל מקרה, שתי האופציות מובילות לדייט ראשון. במקרה הטוב, היה קסם באוויר. השיחה קלחה, היו מבטים עמוקים, שתיקות נעימות, חיוכים נבוכים, צחוק גדול, חלקתם קינוח והרמתם כוסית. הבטן מתמלאת בתחושה נעימה. את כולך מהלכת על ענן. בסוף יש נשיקה, תשוקה נצתה. רגע הפרידה מגיע ואת כבר חצי מאוהבת. מחכה כבר לראות אותו שוב.

   

  יום או יומיים אחריי, הוא מתקשר. היתה זו המתנה מורטת עצבים. יש חוקים. את מחכה. והנה פתאום את מתרגשת לראות את השם שלו על הצג. שיחה קצרה והנה קבעתם –

  דייט שני.

   

  קיטשית שכמותך, את הרי זוכרת איך נפרדתם בתחושה שהפעם זה לנצח. את מספרת לעצמך – הוא כבר ראה כמה את יפה וטעם את שפתייך, אז אולי לא משנה מה תלבשי ואיך תריחי, ועדיין את משקיעה אפילו עוד יותר, כי עכשיו יש לך מה להפסיד. אם תחזרי דחויה, זה כבר לא יעבור לך ככה בשקט בלי מכה קטנה לאגו הפצוע מהעיר הזאת.

   

  כן, הנה מגיע האויב שלך. הדייט השני. את זוכרת איך סיימתם את הדייט הקודם עם תחושת אינטמיות וקירבה, כזו שאופפת אותך מכף רגל ועד ראש. אבל מאיפה בכלל מתחילים את הדייט השני?

   

  איך משחזרים את התחושה הנפלאה שחלקתם?

  אולי מאותה נקודה בה עצרתם, כלומר פותחים בנשיקה? או אולי נשיקה קטנה בלחי כאילו שרק עכשיו נפגשתם בראשונה, או אולי בלי מגע בכלל, רגרסיה קלה. איך משחזרים את התחושה הנפלאה שחלקתם? אולי היא לא תחזור יותר, היתה זו עוד אשלייה. את רוצה להרגיש כמו מקודם אבל – לא.

   

  מחסום הדייט השני.

   

  הרי את מגיעה עם הציפיות שלך, הוא עם שלו. כל אחד עם הנרטיב שלו/ה למה שהיה ומה שחלקתם. לפעמים יש התנגשות. את מתרגשת – הוא לחוץ, אולי להפך, אתם מחליפים מילים ואת מבינה שאופס, הנה מגיע לו הסיבוך.


  אין דרך להגיע ישר לדייט השלישי? (צילום: Index Open)

   

  אז איך מתגברים על מחסום הדייט השני? האם יש דרך לדלג, אולי לוותר עליו ולהגיע ישר לדייט שלישי? האם יש דרך להימנע מאי הוודאות, מתחושת חוסר הביטחון? איך ממשיכים מאיפה שהפסקתם מבלי שירגיש מוזר או אחר?

   

  אני תמיד אומרת לעצמי "אם זה לא פשוט, זה פשוט לא יהיה". ואז זה בעצם נורא פשוט. איש ואשה לדרכו ולדרכה. היה טוב וטוב שהיה. להתראות.

   

  ואז אני שואלת את עצמי, "האומנם?". האם הציפייה שיהיה פשוט ריאלית בכלל? מתי היה משהו בחייך פשוט? את הרי יודעת שכל אחד מכם מגיע עם קופת השרצים שלו/ה, עם המחשבות, החששות, הכשלונות, הכאב, הכמיהה, הרצון, ההתרגשות.

   

  להשאיר את הציפיות על הכרית

  אני עונה לעצמי: את צריכה פשוט לבוא. כמו בפעם הקודמת. כל אחד כמו שהוא. הכי אמיתי. פשוט להיות. ברגע, בתחושה, עם מה שיבוא. להשאיר את הציפיות על הכרית. לבוא עם הזיכרון המתוק של פעם קודמת ולזכור שכל אחד מגיע מעולמו שלו ועד שאלו יסתנכרנו לכדי אהבה אחת גדולה, צריך ללמוד אחד את השנייה. צריך לתת צ'אנס. יש סיכוי סביר, סביר מאוד שהדייט הבא יהיה מנושל מכל הציפיות וישאיר מקום לזרימה.

   

  אני יוצאת לדייט הרביעי ... שיהיה בהצלחה.

   


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אולי נשיקה קטנה בלחי כאילו שרק עכשיו נפגשתם
  צילום: index open
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים