שתף קטע נבחר

מקור מצרי: ביקשנו הבהרות בנוגע לעסקת שליט

בראיון ל"אל-חיאת" סיפר מקור מצרי שארצו לקחה בחזרה את תפקיד המתווכת בין ישראל וחמאס בעניין גלעד שליט. "אנו לומדים את עמדות הצדדים כדי ליצור פתרונות"

ב-25 בחודש יצוין יום השנה החמישי לנפילתו של גלעד שליט בשבי חמאס. בינתיים, בעוד שהן בחמאס והן בישראל מדווחים שאין כל התקדמות במגעים לשחרור החייל, מביע היום (ו') מקור מצרי אופטימיות זהירה בנוגע להשלמת העסקה.

 

בראיון לעיתון "אל-חיאת", היוצא לאור בלונדון, סיפר המקור המצרי כי "לקחנו מחדש את ניהול הנושא לפני מספר ימים ואנחנו נעבוד לפי מה שאנחנו מאמינים להשגת תנאים טובים ומשופרים יותר במסגרת השינויים שצריך לעשות אותם".

 

הוא ציין כי התיווך המצרי יתבסס על מה שכבר הוסכם בין ישראל וחמאס והושג, בין אם על-ידי ארצו ובין אם באמצעות המתווך הגרמני. "אנחנו נמצאים במצב של לימוד וגילוי העמדות של כל אחד מהצדדים כדי להבין מה המכשולים וכדי ליצור פתרונות וזאת בשביל שיגיעו להסכמה ביניהם".

 

המקור הבהיר כי רק לאחר מכן יחל משא ומתן עקיף בין הצדדים. הוא הדגיש כי לפי שעה, המגעים נמצאים בתחילתם ועדיין לא התקיימו מספיק שיחות כדי להבין את עמדות ישראל וחמאס.

 

במקביל, נראה שסגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, מוסא אבו-מרזוק, תומך בגישת התיווך המצרי. לדבריו, בלתי אפשרי לחזור לנקודת ההתחלה במגעים לשחרור גלעד שליט והעסקה צריכה להתבסס על מה שכבר הוסכם. הוא גם ציין שאין סיכוי שהמתווך הגרמני ישוב להשתתף במגעים, מאחר שלטענתו, הוא נטה לטובתה של ישראל.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נועם רותם
גלעד שליט
צילום: נועם רותם
מומלצים