שתף קטע נבחר

מרצה בפייסבוק: לשבור את המפרקת לפעילי ימין

ד"ר אייל ניר, פעיל שמאל, קרא לחבריו לעצור בכוח את פעילי הימין שצעדו במצעד הדגלים בשייח ג'ראח בשבוע שעבר. הוא זכה למבול של תגובות נזעמות: "כנראה שהסתה היא עבירה רק כשהיא מגיעה לימין". המרצה: "קריאתי סבירה ביותר"

האלימות המילולית בחברה הישראלית כבר מזמן עברה כל גבול, אולם נראה כי כעת היא הגיעה גם למגדל השן של החברה - האקדמיה הישראלית. ד"ר אייל ניר, פעיל שמאל ידוע ומרצה בכיר לכימיה, קרא לאחרונה בפרופיל הפייסבוק שלו לחבריו לבוא ולעזור "לשבור את המפרקת" לצועדים בתהלוכת "ריקוד הדגלים", פעילי ימין, המנופפים בדגלי ישראל מול מסגד שייח ג'ראח.

 

"אני קורא לעולם לבוא לעזור לשבור לנבלות האלה את המפרקת", כתב ד"ר ניר, המשמש כמרצה באוניברסיטת בן-גוריון שבבאר-שבע. את פעילי הימין תיאר כ"כנופיות הבנדיטים השורצות בארצנו".


ההודעה בדף הפייסבוק של אייל ניר

 

הסטטוס שלו גרר מבול של תגובות, שהתנגדו בתוקף להתבטאות החריפה שלו. "וואו, אלוהים ישמור, מה קורה כאן? איזו הסתה מכוערת של 'מרצה' באוניברסיטה... ואתם עוד מגינים עליו?", נכתב באחת התגובות, "ואיזו צביעות, תארו לעצמכם מרצה מבר-אילן שיגיד שצריך לשבור לשמאלנים את המפרקת. הוא היה עף משם עוד לפני שהיה לוחץ על SEND".

 

מגיב נוסף כתב בשרשור כי "להסית לשבור מפרקות זאת הסתה לאלימות ועבירה פלילית", ואחר הוסיף: "חבל שכך אתה מתבטא. כנראה שהסתה היא עבירה רק כשהיא מגיעה לימין".

 

המרצה בתגובה: "יש למנוע מהם לבצע תג מחיר"

פרט לכך העלה ד"ר ניר קישור לכתבה על מעצרו של פעיל השמאל גדעון ספירו בחשד להסתה, וכתב כי הוא קורא "לקרוע את המסכה הליברלית מפניה של ישראל הציונית, הכובשת, המתנחלת, המופרעת".

גם הסטטוס הזה גרר מבול של תגובות נזעמות.

 

ד"ר אייל ניר מסר בתגובה כי לדעתו קריאתו הייתה סבירה לנוכח הנסיבות: "בצעדת יום ירושלים הסתובבה כנופיה של כמה עשרות בריונים שצווחה ברחובות ירושלים הערבית מוות לערבים, מוות לשמאלנים, שיישרף לכם הכפר. אני סבור שתגובתו של כל אדם סביר, שוחר שלום וצדק, צריכה להיות שיש למנוע מהם לבצע את איומיהם כמו בפעולות הטרור הקרויות 'תג מחיר'. אני סבור שקריאתי לעצור אותם היא סבירה ביותר, ודווקא השתיקה של החברה והמערכת הישראלית לנוכח ההסתה לטרור והטרור עצמו היא אשר ראויה לכתבה עיתונאית".

 

יו"ר אגודת הסטודנטים, אורי קידר, מסר בתגובה כי הוא "מקווה שהגופים האמונים על שמירת החוק במדינה ימצאו לנכון לטפל בהתבטאות שכולה הסתה לאלימות, ויפה שעה אחת קודם". לטענת קידר, "חלק קטן ולא מייצג מאנשי האקדמיה בוחרים להתבטא בדרכים קיצוניות ולא ראויות ומוטב היה נכון לו היו שוקלים את דבריהם ומעשיהם מלכתחילה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מעצר בריקוד הדגלים בירושלים
צילום: שירן גרנות
מומלצים