שתף קטע נבחר

איך נחקור את הזיכרון? התשובה ב-3 דקות בלבד

ישראלית זכתה במקום ה-2 בתחרות מדע בינלאומית שנועדה לעודד מדענים להפוך את העשייה שלהם לנגישה לציבור הרחב

קרן לביא, דוקטורנטית למדעי המוח באוניברסיטאות בר-אילן וחיפה, זכתה במקום השני התחרות "פיימלאב" הבינלאומית לתקשורת מדע שנערכה בבריטניה.

 

במסגרת התחרות התבקשו 14 מדענים צעירים מרחבי הגלובוס להציג סוגיה מדעית בצורה מעניינת, מסקרנת ובהירה במשך לא יותר משלוש דקות וללא עזרים כגון מצגת מחשב או לוח כתיבה.

 

קרן הציגה את מחקרו של פרופ' ידין דודאי ממכון ויצמן העוסק בחיזור או בהחלשה של זיכרונות – נושא עליו התאמנה כבר בגמר שנערך בארץ בחמד"ע (המרכז לחינוך מדעי בתל-אביב).

 

 

במקום הראשון בתחרות זכתה מירתאני פיירי מקפריסין - ד"ר לביולוגיה מולקולרית מאוניברסיטת אוקספורד החוקרת תורשה של מחלות כליה. במקום השלישי זכה מחמוד אבו-חאדר ממצרים, סטודנט להנדסה באוניברסיטת אלכסנדריה.

 

תחרות "פיימלאב" נוסדה לפני שבע שנים במטרה לאתר את הפנים החדשות של תקשורת המדע: מדענים צעירים ובעלי כישרון שיכולים להציג את המדע לציבור בדרכים חדשות ומרתקות. לפני חמש שנים אימצה המועצה הבריטית את התחרות ומאז מדובר בפרוייקט בינלאומי. ישראל משתתפת בו זו השנה החמישית והיא המדינה היחידה בעולם שמייצגים אותה תמיד רק מדעניות.

 

התחרות מתנהלת בחסות ובתמיכת המועצה הבריטית ומאורגנת בשנתיים האחרונות על ידי חמד"ע בשיתוף עם מוזיאון המדע בירושלים ועם הטכניון. השנה התקיימה התחרות בסיוע תרומה נדיבה של נשיא מכון ויצמן לשעבר פרופ' מיכאל סלע ורעייתו שרה, וזכתה לסיוע גם מסיינטיפיק אמריקן ישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קרן לביא
צילום: סיון שחור, באדיבות חמד"ע המרכז לחינוך מדעי
מומלצים