שתף קטע נבחר

אישום: רב הבטיח לילדה "להיות אם המשיח" ואנס

דוד חפוטה מנתניה ערך "טקס קידושין" עם בת 12 ואמר לה שעליהם "לבצע תיקון". הוא אמר לילדה שהיא "בעלת כוחות הרסניים שיכולים להתפרץ ולגרום למותם של אנשים", וכי על מנת "לשלוט בכוחות אלה" היא צריכה לקיים עמו יחסי מין

הרב אמר לילדה בת 12, כמה ימים לפני שחגגה בת מצווה, כי עליה "לתקן את מעשיה הרעים" - ואנס. כך עולה מכתב אישום שהוגש הבוקר (יום ב') נגד הרב דוד חפוטה (64) מנתניה.

 

מכתב האישום, שהוגש לבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה, נכתב כי הרב התפלל בבית הכנסת בו התפללה גם הילדה. בין החודשים יולי 2010 עד מאי השנה הוא קיים איתה יחסי מין בכמה הזדמנויות. הילדה שאלה את הרב שאלות בנושאי דת. הוא בתגובה אמר לה כי ברצונו "לגלות לה את תפקידה בעולם", וכי לשם כך עליה לפגוש אותו.


חפוטה. הילדה הביאה גם חברות (צילום: עידו ארז)

 

בקיץ שעבר הוא ביקש ממנה לקום מוקדם בבוקר ולחכות לו בצומת דרכים בנתניה. הנאשם אסף את המתלוננת ברכבו, והסיע אותה לחוף הים בנתניה. שם, אמר הנאשם לילדה כי היא "עתידה להיות אימו של המשיח", וכי עליה לעשות "תיקון של כל המעשים הרעים שלה עד כה". הוא אמר לה כי תיקון זה יהיה בדרך של קיום יחסי מין עימו. בהמשך, ערך הנאשם "טקס קידושין" בינו לבין הילדה, במסגרתו קידש אותה תמורת 50 שקלים. בנוסף, הוא השביע אותה לבל תספר לאיש את מה שיקרה.

 

בשלב כלשהו, ירדו הרב והילדה מהרכב, ואז הוא אמר לה שעליהם "לבצע תיקון". הילדה נרתעה, ואמרה כי היא לא רוצה לעשות זאת שם, ואילו הרב שכנע אותה שוב להיכנס לרכב. הילדה שכבה על המושב האחורי ברכב, והנאשם ביקש ממנה להרים את חצאיתה ולהסיר את תחתוניה. היא נענתה לדרישותיו והוא ביצע בה מעשה מגונה.

 

בנוסף, במספר הזדמנויות שונות, אמר הרב לילדה כי היא "בעלת כוחות הרסניים אשר יכולים להתפרץ ולגרום למותם של אנשים", וכי על מנת "לשלוט בכוחות אלה" היא צריכה לקיים עמו יחסי מין. עוד הוא אמר לה, כי אמה "צריכה ללכת" ו"עליה להצילה", וזאת על-ידי קיום יחסי מין איתו. לקראת בת המצווה שלה הוא אמר לה כי עליה "לתקן את מעשיה הרעים". היא הגיע לדירה - שם אנס אותה. הוא גם אנס אותה, על-פי כתב האישום, גם במשרדו.

 

כמו כן, הוא הורה לילדה להביא אליו חברות נוספות והיא צייתה להוראתה והגיעה למשרד עם שתיים מחברותיה. בהיות כל אחת מהחברות במשרד, אמר

 הנאשם לכל אחת מהן בנפרד כי "מלחמת גוג ומגוג קרבה" וכי כל אחת מהן עתידה להיות "אמו של המשיח ולהציל את עם ישראל".

 

התובעת, אפרת פאר-גרונדלנד מפרקליטות מחוז מרכז, ביקשה לעצור את הרב עד תום ההליכים המשפטיים. לדבריה, קיימות ראיות לכאורה להוכחת אשמתו של חפוטה. "כרב שכונתי, וכדמות מוכרת בעלת מוניטין בתחומו, ניצל את האמון הרב אשר רכשה לו הילדה על מנת לבצע בה במספר הזדמנויות את זממו", היא אמרה. "הוא לא בחל באמצעים ואיים על הקטינה איומים שונים על רקע מיסטי".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב חפוטה בדיון קודם בבית המשפט
צילום: עידו ארז
מומלצים