שתף קטע נבחר

המפד"ל חידשה פעילותה: "להיזהר מפילוג"

ועידת המפד"ל תמכה בהצעת היו"ר לקיים מפקד ובחירות. אולם יו"ר הבית היהודי הרשקוביץ טען כי להחלטה אין תוקף והאשים את אורלב כי "תחתיו הגיעה המפלגה לשפל המדרגה"

הרוחות לא שקטות במפלגת הבית היהודי-המפד"ל החדשה : לראשונה מאז הבחירות, התכנסה ועידת המפד"ל והחליטה לחדש את פעילות המפלגה. כמו כן, חברי הוועידה תמכו בהצעתו של יו"ר המפלגה, ח"כ זבולון אורלב, לקיים מפקד חדש ובחירות למוסדות התנועה.

 

במהלך הכינוס קרא ח"כ אורלב לאיחוד השורות במפלגה ובין כלל מפלגות הציונות הדתית. הוא גם הזהיר מפני פילוג "כמו בעבודה". אולם יו"ר הבית היהודי, סיעתה של המפד"ל בכנסת, השר דניאל הרשקוביץ, תקף בחריפות את המהלך. הוא טען כי ערב הבחירות פוזרו מוסדות המפלגה ולכן להחלטת הוועידה אין כל תוקף.


יריבים. אורלב והרשקוביץ (צילום ארכיון: אלי אלגרט)

 

במכתב שפרסם, הדגיש השר כי לח"כ אורלב כוח פוליטי רב בקרב חברי המפד"ל ולכן הוא מתעקש לחדש את פעילותה ולהתמודד לכנסת במסגרתה. הוא האשים את יו"ר המפלגה כי תחת הנהגתו הגיעה המפד"ל ל"שפל המדרגה מבחינה פרלמנטרית, וחמור מכך - בעיני הציבור".

 

הרשקוביץ כתב כי במהלך השנים הפך ח"כ אורלב למדיח סדרתי, והוסיף שניסה לחתור תחתיו, מאז יומו הראשון כיו"ר הבית היהודי.

 

במהלך הכינוס שנערך במושב הדתי נחלים, הסתתנו לאולם מספר פעילים מתנועת צעירי הציונות הדתית "רעננים" והניפו שלטים וקראו לאחדות פוליטית. המאבטחים הוציאו אותם מהאולם והתעמתו עמם. אחד הפעילים נחבל ונזקק לטיפול רפואי.

 

הסערה החדשה במפלגת הבית היהודי-מפד"ל החדשה מגיעה יום לאחר שהיועץ המשפטי של הכנסת, עו"ד איל ינון, נדרש להתערב במחלוקת כספית בקרב חברי הסיעה. השר הרשקוביץ וח"כ אורי אורבך, העבירו החלטה בסיעה, לפיה כספי מימון פעילותה, המגיעים לה מהכנסת יועברו לחשבון הבנק שלה ולא לידי המפלגה. לבסוף בחוות דעת שחיבר, קבע עו"ד ינון כי הם לא מוסמכים לפתוח חשבון בנק והבהיר כי לפי חוק מימון מפלגות, הכספים שמעניקה הכנסת, מיועדים למפלגות ולא לסיעות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ אורלב. כוח רב
צילום: גיל יוחנן
מומלצים