שתף קטע נבחר

נחתמה עסקת מתחם תנובה בת"א

שאול אלוביץ' מצטרף לקבוצת הרוכשים - ויורוקום נדל"ן תחזיק ב-37.5% מהמתחם. כך גם פאנגאיה שבשליטת ברק רוזן ואסף טוכמאייר. אלקטרה תחזיק ב-12.5% ואלקטרה נדל"ן 12.5%. היקף העסקה יעמוד על 530 מיליון שקל

עסקת מכירת מתחם תנובה נחתמה אתמול בערב. ל"כלכליסט" נודע כי החתימה נערכה במשרדי עו"ד שרגא בירן, במעמד הרוכשים. היקף העסקה יעמוד על 530 מיליון שקל, ואילו ההשקעה הכוללת תעמוד על יותר מ-2 מיליארד שקל.

 

שאול אלוביץ' מצטרף לקבוצת הרוכשים - אלקטרה ( 39,220.0 ) ופאנגאיה נדל"ן ( 78.3 ) - ויורוקום נדל"ן תחזיק ב-37.5% מהמתחם. כך גם פאנגאיה שבשליטת ברק רוזן ואסף טוכמאייר. אלקטרה תחזיק ב-12.5% ואלקטרה נדל"ן תחזיק ב-12.5%. אלקטרה תבצע גם את עבודות ההקמה. את הרוכשים ייצג עו"ד ארי וקסלר ממשרד ברגמן וקסלר, ואילו את תנובה ייצג עו"ד דייויד עמית ממשרד שרגא בירן.

 

לפני שבוע נחשף ב"כלכליסט" כי איש העסקים שאול אלוביץ' מצטרף לעסקת הענק לרכישת מתחם המחלבה של תנובה ברחוב מנחם בגין בתל אביב: יורוקום נדל"ן שבבעלותו תצטרף לפאנגאיה נדל"ן וקבוצת אלקטרה בשליטת גרשון זלקינד, אשר זכו במכרז רכישת הקרקע. מאז זכו במכרז ביקשו פאנגאיה ואלקטרה נדל"ן לצרף שותפה שלישית בעלת חוסן פיננסי. לאחר שניהלו מגעים עם כמה גופים בחרו ביורוקום נדל"ן.

 

שלושה מגדלים

תוכנית הבנייה המעודכנת כוללת שטח של 13 דונם נטו, הממוקם מצפון למגדלי עזריאלי באזור המכונה המע"ר הצפוני (מרכז עסקים ראשי) של תל אביב. על המגרש ישנה תב"ע (תוכנית בניין עיר) לבנייה של שלושה מגדלים בני 65-45 קומות ובשטח עיקרי של 90 אלף מ"ר. שני מגדלים מיועדים למשרדים ואחד למגורים עם קומת קרקע מסחרית שבה מסעדות, בתי קפה ו-2,500 מקומות חניה.

 

מתחם תנובה ממוקם על ציר מנחם בגין, בין מגדלי עזריאלי לצומת רכבת ארלוזורוב מצפון. במקום צפויים לקום בשנים הקרובות כמה מגדלים שיכללו לראשונה בציר גם ייעוד מגורים, בהם פרויקט מגדלי הצעירים שמארגנת קבוצות הרכישה של האחים חג'ג' ואור סיטי, שיכלול יותר מ-300 יחידות דיור בקצה הצפוני של הציר.

 

שני מגדלים בייעוד משולב של משרדים ומגורים תקים חברת קרדן נדל"ן (הראשון לקראת השלמה), מגדל אגד שתקים נצבא, מגדל רסיטל במקום אולמי רסיטל, מגדל גזית ומגדל המתוכנן במקום בית "ידיעות אחרונות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות שירותי בריאות כללית
מתחם תנובה. הדמייה
באדיבות שירותי בריאות כללית
מומלצים