שתף קטע נבחר

אישום: נשים הפעילו רשת זונות בסיוע שוטר

ילזבטה שרם וטלי רובינו נאשמות שיחד עם השוטר יגאל איסייב שלטו במשך חמש שנים בחיי נשים רבות, שהעניקו שירותי מין ברחבי הארץ. לפי האישום, איסייב רחרח במשטרה כדי לוודא שלא תופסים אותן. השלל של שרם: כ-2,000 שקל ביום

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (ד') כתב אישום נגד שלושה אזרחים, בהם שוטר אחד, שהפעילו במשך חמש שנים בתי בושת וזונות ברחבי הארץ.

 

על פי האישום, ילזבטה שרם, טלי רובינו ויגאל איסייב הקימו ארגון בלתי חוקי שהעניק במשך השנים 2004-2009 שירותי זנות בדירות שכורות רבות בישראל. שרם, שעמדה בראש הארגון, שכרה, על פי כתב האישום, נשים רבות שסיפקו שירותי מין לגברים. במסגרת שירותו כשוטר במחוז ירושלים, נהג איסייב לבדוק מידע משטרתי כדי למנוע את תפיסתם, ואילו רובינו שימשה כיד ימינה של שרם והעניקה בעצמה שירותי מין ללקוחות.

 

ציידים באינטרנט
אישום: איתרו נערים ברשת וסרסרו לזנות / נעמה כהן פרידמן
אביב דנון מתל אביב ונער נוסף הואשמו כי לאחר שאיתרו את הנערים, בגילאי 13-18, בפייסבוק הם גם תקפו אותם מינית
לכתבה המלאה
מפעולותיה של שרם, כפי שהן מתוארות בכתב האישום, עולה שיטת פעולה שאיפשרה לה שליטה מלאה על הנעשה, ללא סיכונים רבים מצידה, ותוך כדי איומים על הנשים שעבדו תחתיה.
 
שרם פירסמה בכלי התקשורת מודעות למתן שירותי מין, ובמקביל, גייסה נשים לעבודה בתחום ושכרה עבורן דירות בהן עבדו. היא אף תיווכה בין הגברים לזונות.
 

מאות אלפי שקלים בשנה

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד זהר גיאת, את חלקה של שרם בהכנסות הזונות - 100 שקלים, המהווים מחצית מההכנסות - אסף נהג שעבד עבורה. במצטבר, קיבלה שרם כ-2,000 שקל בממוצע מדי יום. לטענת הפרקליטות, פעילות הארגון הניבה לשרם הכנסות כספיות בשווי מאות אלפי שקלים בשנה.
 

במסגרת פעילותה, נטען, שלטה שרם בנשים, איימה עליהן והפעילה אמצעי לחץ אחרים, תוך שהיא מנצלת את מצבן הכלכלי הקשה. לטענת הפרקליטות, הבטיחה להן שכר גבוה ומשמרות רבות ובמקביל איימה כי אם לא יקיימו יחסי מין עם

לקוחות, תגלה למשפחותיהן במה הן עוסקות. במקרה אחד, מתואר חשדה של שרם כי אחת הזונות שיתפה פעולה עם המשטרה. היא התקשרה אליה והזהירה: "את הולכת על גופות. אם תבואי עוד פעם, יהיו הרבה גופות. אני יודעת איפה את גרה".

 

לטענת הפרקליטות, אופי עבודתה איפשר לשרם לשלוט מרחוק על הפעילות, על מספר הלקוחות ועל הסכומים המחליפים ידיים - כל זאת מבלי להסתכן בחשיפתה. במקביל, וכדי להגביר את אמצעי הזהירות, השתמשו הנאשמים בשמות בדויים אותם נהגו להחליף לעיתים קרובות ובטלפונים ניידים רבים, שרכישתם לא חייבה את חשיפת זהות בעליהם.

 

פרקליטיה של שרם, עורכי הדין תמיר סננס ושחר חצרוני, אמרו בתגובה: "מעיון בכתב האישום, כמו גם בחומר החקירה, ברור כי אין לכתב האישום כל בסיס. עצם העובדה כי כתב האישום הוגש כה מאוחר מעידה על דלותו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מידע משטרתי סייע למנוע תפיסה (אילוסטרציה)
צילום: אסי כהן, מיכל ויליק וירון ברנר
עו"ד שחר חצרוני: "לכתב האישום אין כל בסיס"
צילום: עמית מגל
מומלצים