שתף קטע נבחר

"שרון קיבל את ברכת הדרך מהרב עובדיה"

כך אומר יו"ר סיעת הליכוד, רובי ריבלין, שהשתתף בפגישה הלילית בין שרון למנהיג ש"ס. השניים נפגשו הלילה בביתו של הרב. אנשי ש"ס ניסו למנוע מצוות צילום שנחשד כשייך למטה ברק לצלם את הפגישה

מועמד הליכוד לראשות הממשלה, אריאל שרון, הגיע אמש (יום א') לפגישה עם מנהיגה הרוחני של ש"ס הרב עובדיה יוסף. בסיום הפגישה עדיין לא הכריזה ש"ס באופן רשמי על תמיכתה במועמדותו של שרון והיא תעשה זאת לאחר הליך 'חצי פורמלי' של התיעצות טלפונית עם חברי מועצת החכמים של התנועה.
הרב עובדיה יוסף העניק לשרון את הספר "ענף עץ אבות" מפרי עטו ובו הקדשה "למיועד לראשות הממשלה אריאל שרון". הפגישה עסקה בעיקרה בסקירה מדינית ביטחונית של אריאל שרון, שירדה לפרטי פרטים. הרב העריך באוזני שרון כי מצב המדינה הוא 'קשה מאוד' ורק ביטחון בקדוש ברוך הוא יעזור. בנוסף הדגיש הרב את חשיבות הזהות היהודית של המדינה ואת חשיבות חיזוק החינוך היהודי.
אתמול החרימה ש"ס את פגישת ראשי האופוזיציה כמחאה על כך ששרון התראיין בליל שבת לטלוויזיה ובכך חילל את השבת. במלך השיחה אמר הרב עובדיה לשרון כי כמועמד לראשות הממשלה עליו להתנהג כמו ראש ממשלה ולנהוג על פי הכללים הנהוגים. בש"ס ציינו כי הם רואים בכך סיומה של הפרשה.
אריאל שרון, שהתקבל בכניסה לביתו של הרב על ידי עשרות אנשי ש"ס בהפגנת תמיכה וקריאות לשחרר את דרעי, אמר בסיומה של הפגישה כי השיחה היתה טובה, נגעה בדיווח על המשא ומתן המדיני והביטחוני וכי הרב עובדיה לא העלה שום נושא אחר.
בעניין הטענות כאילו כבר הובטחו לש"ס תיקים מסויימים בממשלה שתוקם לאחר הבחירות אמר שרון כי "רק לאחר הבחירות, אחרי שננצח, ניגש להרכבת הממשלה". חבר הכנסת ראובן ריבלין, שליווה את שרון לפגישה, אמר כי התרשם ששרון קיבל את ברכת הדרך מהרב. במהלך הפגישה ניסו אנשי ש"ס למנוע מצוות טלוויזיה שנחשד כצוות צילום של מטה ברק לצלם את הפגישה.
בתוך כך נודע כי אריה דרעי כבר גיבש את דעתו בנושא הבחירות לראשות הממשלה. בשיחה שקיים בשבוע שעבר עם הרב דוד יוסף, בנו של מנהיגה הרוחנית של ש"ס, נשאל על ידי הרב דוד יוסף האם צריך לעבוד עם שרון. דרעי השיב בחיוב.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יוסף. ברכת הדרך והקדשה
שרון. מחאה על הראיון ביום ששי
מומלצים