שתף קטע נבחר

תלונה: שוטרים היכו צעיר בהופעה של עומר אדם

צעיר בן 24 הגיע יחד עם חברתו וכמה חברים נוספים לבלות בהופעה של הזמר באמפי בקיסריה. בשלב מסוים הוציאו שוטרים את אחד החברים מהיציע. מכאן והלאה הגרסאות שונות, אך מה שבטוח הוא שהבילוי הסתיים עם חבלות בבית חולים

תקרית אלימה אירעה אמש (יום ד') בשולי הופעתו של הזמר עומר אדם באמפיתאטרון קיסריה: תושב ראשון-לציון, בן 24, טוען כי הוכה על-ידי שוטרים וספג חבלות שחייבו את אשפוזו בבית החולים הלל יפה. במשטרה רואים את הדברים אחרת וטוענים כי השוטרים לא תקפו את הצעיר וכי הוא היה חלק מקבוצה שהתפרעה סמוך לבמה. הצעיר התלונן במח"ש נגד השוטרים.

 

אמש הגיע הצעיר, אלעד אביעד, עם חברתו וחברים נוספים להופעתו של אדם. החברים שמחו ונהנו, אך לקראת סיום ההופעה החליטו שוטרים להוציא את אחד מהם החוצה. "ניגשתי לשוטר ושאלתי אותו למה הוציאו אותו, אז הוא הפנה אותי לקצין", שחזר אביעד את האירועים בשיחה עם ynet. "כששאלתי את הקצין הוא דחף אותי. צילמתי אותו עם הטלפון הנייד ואז הוא דחף אותי שוב ויחד עם שוטרים נוספים גרר אותי לאחד המעברים השוממים. שם הם החלו להכות אותי במתקפת אמוק. בשלב מסויים איבדתי את ההכרה והתעוררתי מאוחר יותר באמבולנס".


אזוק גם בבית החולים. אלעד אביעד (צילום: ג'ורג' גינסברג)

 

למזלו של אביעד, מי שמצאה אותו והזעיקה את מד"א, היתה חברתו. ''פתאום אלעד נעלם לי. התחלתי לחפש אותו והגעתי למדרגות שמובילות לשום מקום. נכנסתי פנימה וראיתי רגל ועליה הנעל של אלעד. נכנסתי פנימה וראיתי אותו שוכב על הבטן כשכולו דם. הוא לא זז. נבהלתי והתחלתי לצרוח עד שהמאבטחים שמעו אותי", סיפרה.

 

אלעד פונה לקבלת טיפול רפואי, אך לדבריו בעודו שוהה באמבולנס ניגש למקום הקצין והודיע לו שהוא עצור.

"כשהגענו לבית החולים חשכו עינינו", אמר האב יוסי אביעד. "הם פוצצו אותו במכות וגרמו לחבלות בכל חלקי גופו. בבית החולים הם שמו עליו אזיקים, לקחו ממנו את הטלפון הנייד, הציבו עליו שמירה ולא נתנו לנו לדבר איתו. קצינת משטרה ואמרה שהוא תקף שוטרים.

 

לדברי האב, בנו איננו עבריין ואף שימש בעבר כמאבטחו של ח"כ בנימין בן-אליעזר. "בבוקר החליטו לפתע לשחרר אותו והורו לו להגיע למשטרה לחקירה. אני מכיר את הילד שלי, הוא לא יכה ולא ירביץ, בטח לא שוטרים. המשטרה מנסה להלביש לו תיק של תקיפת שוטרים על מנת להצדיק את האלימות שנקטו כלפיו".

 

ממשטרת חדרה נמסר בתגובה: "במהלך ההופעה ביקשו המאבטחים מהשוטרים סיוע כדי לטפל בהשתוללות של אנשים ששהו בקדמת הבמה והיו בגילופין. במהלך האירוע הוצא צעיר מהמקום, חברו ניגש למפקד הכוח ותקף אותו באופן שגרם לאחרון חבלה בידו. הצעיר נעצר ובהמשך נלקח לבית החולים על-ידי השוטרים לקבלת טיפול רפואי. השוטרים לא תקפו את החבר ולא השאירו אותו בגרם מדרגות שומם אלא ליוו אותו לבית החולים. אם הוא טוען שהותקף - הוא יכול להגיש תלונה למחלקה לחקירות שוטרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילם את הקצין ונדחף?
צילום: ג'ורג' גינסברג
עומר אדם, אמש
צילום: עידו ארז
מומלצים