שתף קטע נבחר

צפו: השייטת מתרגלת השתלטות על המשט לעזה

פעילי המחאה מתכוונים לצאת בימים הקרובים לרצועה, ואתמול תרגל חיל הים השתלטות על ספינותיהם, גם עם זרנוקי מים

חיל הים פרסם היום (ה') קטעים מצולמים מתוך התרגיל המסכם שערכה אתמול שייטת 13 בלב ים, במסגרת ההכנות לבוא המשט לרצועת עזה, שאמור לצאת לדרך בימים הקרובים. בתרגיל הנרחב לקחו חלק גם כוחות נוספים שאמורים להשתתף בעצירת המשט, אם הפעילים ינסו שוב לפרוץ את הסגר הימי על הרצועה.

 

בסרטון שצולם מספינות של חיל הים ניתן לראות לראשונה גם שימוש בזרנוק מים שכוון מכלי השיט של הקומנדו הימי לעבר "ספינת המשט". זהו אמצעי שלא נעשה בו שימוש במשט הטורקי אשתקד, והוא מצטרף לאמצעים נוספים שחיל הים הוסיף ושיכלל, ושעשויים לשמש אותו בעתיד.

 

בסרטון לא ניתן לראות את ה"השתלטות" על הספינה, שמנסה לכאורה להגיעה לעזה, אולם תרחיש כזה - כמו תרחישים נוספים - תורגל אתמול במסגרת התרגיל. בחיל הים עוקבים בימים אלה אחרי ההכנות למשט, ומבהירים שלא יאפשרו לו להגיע לרצועה ושהם מוכנים לכל התפתחות או הפתעה שפעילי המשט עשויים להכין.


תרגיל ההשתלטות, אתמול. הטורקים עשויים לבטל בואם (צילום: דבר צה"ל)

 

אתמול הודיעו אנשי הארגון הטורקי IHH, שארגן את המשט הקטלני לעזה בשנה שעברה, כי הם שוקלים לבטל את יציאתם

לעזה בשל התפתחויות באזור, בהן האירועים בסוריה. עם זאת, זהו רק ארגון אחד שאמור להשתתף במשט, ועמיתיו מאירופה הבהירו כי תוכניותיהם עומדות בעינן וכי יצאו לעזה בעוד כמה ימים.

 

למרות דבקות האירופים במטרתם, אמש פורסם ב-ynet לראשונה כי ספינה שהייתה אמורה לצאת במסגרת המשט לעזה ממארסיי לא תצא, בעקבות מאבק בן שבוע של הקהילה היהודית בצרפת. מארגני המשט העבירו מסר לנוסעים שנרשמו, לפיו הם "מודים להם על ההיענות וקוראים להם להצטרף למשטים שייצאו מיוון ומטורקיה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך תרגיל ההשתלטות
צילום: דובר צה"ל
הקומנדו בפעולה
צילום: דובר צה"ל
מומלצים