שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: רון כהן

  "לא רציתי להשתעבד למכונה ששמה 'אישתאר'"

  היא אולי מצליחה בבולגריה ומופיעה בפני נשיא צ'צ'ניה, אבל הזמרת אישתאר אומרת שדבר לא משתווה לזמן האיכות עם התאומים שלה. ראיון על החוויות מצילומי הסרט של בני תורתי והטראומה בטוניס ("השפילו אותי בטרמינל והפגינו נגדי")

  בגיל 43, אחרי שמכרה מעל ל-10 מיליון עותקים מאלבומיה והופיעה מעל כל במה אפשרית ברחבי העולם, לאישתאר נמאס. כבר לא מעניין אותה המרדף אחרי עוד להיט; הנסיעה בדרכים להופעות הפכה להיות שנואה עליה וכבר אין לה צורך להוכיח שום דבר יותר לעולם. שידעו מי היא או שלא, לה זה כבר לא מזיז.

   

  רוצים עוד? היכנסו לדף של ynet תרבות בפייסבוק

   

  23 שנה אחרי שאתי ביטון, חיילת משוחררת שרעבה לכבוש את העולם, עזבה את קרית אתא ונסעה לפריס כדי להגשים את החלום ולהיות מפורסמת, האלטר אגו שלה, אישתאר - או כפי שחלק קוראים לה, אלבינה - כבר שׂבעה מהכל.


  אישתאר עם הבעל מישל והתאומים. "הייעוד שלי  - להיות אמא"

   

  "לפני שש שנים הוצאתי את האלבום הבינלאומי האחרון שלי. אחריו לקחתי הפסקה ארוכה מאוד מבחירה. התמסרתי לטיפול בתאומים שלי, שירה ולביא, ושום דבר חוץ מהם לא עניין אותי. אפילו אמא שלי אמרה לי כבר שאני שוכחת את עצמי. אבל לא הייתי מוכנה לשמוע. דרך הילדים שלי חזרתי לאמת שלי בחיים", מסבירה אישתאר.

   

  והמוזיקה לא חסרה לך בכל הזמן הזה?

   

  "לא מצאתי שום דבר מרגש לומר, לא גיליתי עניין באף שיר שנתנו לי, סירבתי לעשרות הצעות ואפילו את ההופעה בקיסריה ביטלתי. בדיעבד גם את ההופעה בהיכל התרבות לא הייתי צריכה לעשות. לא הרגשתי עצמי שם, למרות שברגע שעליתי לבמה נתתי את כל כולי. אחריה כבר ביטלתי הופעות נוספות גם בארצות הברית ובמדינות רבות בעולם. אחרי שנים בדרכים, בהן לא היה לי שום דבר מלבד מוזיקה, וחייתי כמו צועניה, כשהגיעו הילדים, הרגשתי קול פנימי שאומר לי שזה הזמן להתחיל מחדש, להבין שעכשיו זה הייעוד שלי להיות אמא"


  עם קובי פרץ. "הצלחת הדואט עשתה לי רק טוב" (צילום: שלומי מזרחי) 

   

  אישתאר לא מבקשת לקדם כלום בראיון הזה. האלבום הבינלאומי נמצא רק בשלבי עבודה, הסרט שהצטלמה אליו צפוי לצאת רק בעוד מספר חודשים ואין לה שום מופע או סינגל חדש לייחצן. גם העובדה שהפכה לכוכבת ענקית בבולגריה - בחודש שעבר הופיעה שם שש פעמים מול כ-40 אלף צופים - לא באמת משתווה לרגעים בהם הילדים אומרים לה: "אמא, אני אוהב אותך".

   

  אחרי שהופיעה מול נשיאים וראשי מדינות, מילאה איצטדיונים וזכתה בפרסים רבים, מה שבאמת חשוב לה, זה הצחוק והבריאות של הילדים. היא התמסרה לאימהות המאוחרת ומבחינתה, כל השאר פשוט כבר לא רלוונטי. "פעם, לפני שהייתי עולה על הבמה הייתי שותה שתי כוסיות וויסקי כדי להשתחרר. היום כבר אין לי צורך בזה. אני שלמה עם עצמי כפי שמעולם לא הייתי וכבר לא צריכה אלכוהול כדי להרגיש טוב. לא רציתי להמשיך להיות עבד למכונה ששמה 'אישתאר', רציתי למצוא את אתי מחדש. רציתי שיאהבו אותי נטו בגלל מי שאני".


  עם חיים סבן, ראש העיר לוס אנג'לס ושוורצנגר (צילומים: מוריה דיאמונד) 

   

  בזמן הזה עשית את "יחד" עם קובי פרץ, שהפך ללהיט מדינה. קשה לומר שהתנתקת לגמרי.

   

  "מאוד התחברתי לשיר הזה ואני שמחה על ההצלחה שלו, שעשתה לי רק טוב, כולל ברוסיה, שם הקלטתי את השיר לצד זמר מקומי מצליח. גם בבולגריה, אגב, הקלטתי גירסה בשפה המקומית לשיר-עם עתיק שלהם והוא הפך ללהיט ענק, כך שאתה צודק, עשיתי דברים בזמן הזה".

   

  הכניסה שלך לשוק הבולגרי בכלל התחילה בגלל החידוש שלך ל"חורשת האקליפטוס ".

   

  "הביצוע הזה הפך שם להיסטריה ומי בכלל חלם על זה? ההצלחות הכי גדולות שהיו לי בחיים היו בלי שום תכנון. כשביקשו ממני להקליט את 'אלבינה' בכלל לא הסכמתי, כי מעולם לא שרתי בערבית עד אז. והנה, בסוף תראה לאן השיר הזה לקח אותי בחיים".

   

  גם את הסרט החדש של בני תורתי, "בלדה לאביב הבוכה", לא רצית לעשות בהתחלה.

   

  "נכון, אבל בעלי לא וויתר לי, ואני כנראה צריכה להקשיב לו יותר. אני משחקת בסרט זמרת שהופכת לנכה בעקבות תאונת דרכים. זה היה לי קשה, האמנתי שזו נבואה שמגשימה את עצמה ופחדתי. מי שקרוב אליי יודע שהתחושות שלי הן... טפו טפו טפו. כשהביאו לי את הכסא גלגלים לא יכולתי להסתכל עליו, אבל מישל בעלי התעקש, ובסוף הייתה חוויה נחמדה".

   

  תפקיד ראשון שלך בקולנוע. זה פתח לך את התיאבון לעוד?

   

  "ממש לא. היה לי מאוד קשה לעשות את התפקיד הזה, בגלל הנכות של הדמות שלי. ביקשתי שלא יראו לי תמונות של הילדים כדי שלא אצא מהדמות והתמסרתי כל כולי לתפקיד. למרות שהיה לי חלום לשחק, אני לא רואה את עצמי עושה את זה שוב".


  בהופעה עם ליונל ריצ'י ושאריס פמפנגו מ-"Glee"  

   

  בשנת 2004, אחרי מערכת יחסים בת 13 שנה, התחתנה אישתאר עם מישל אביסרא, החבר בלהקתה. כמו כל דבר בחייה, גם החתונה לא הייתה מתוכננת. "מישל בכלל לא ביקש את ידי, קבעתי לו עובדה. הגעתי לארץ לביקור באחד החגים אצל המשפחה ואיך שבאתי, אמרתי להם שאני מתחתנת. כשהוא הגיע, ישר אמרו לו מזל טוב ובירכו אותו בלי שהוא יודע בכלל על מה. בסוף לא השארתי לו ברירה", היא מספרת בצחוק מתגלגל.

   

  מישל הוא גם הנגן שלך, המנהל האישי והאבא של הילדים שלך. לא קשה שהחיים שלכם מעורבבים כל כך אחד בשני?

   

  "בעלי מאוד מפרגן לי וגם מכיר אותי טוב ויודע איך להתמודד איתי. הביקורות שלו הכי חשובות לי, כי לפעמים עד כמה שהאמת כואבת, חשוב לשמוע אותה. לפעמים אנחנו נגררים ומביאים את העבודה הביתה ואז יש פיצוץ, כמו אצל הרבה זוגות. אני מודעת לעובדה שאני בנאדם שלא קל לעבוד איתו".

   

  הילדים כבר בני ארבע ואת בת 43. לא מרגישה צורך להביא ילד נוסף?

   

  "אני מאוד רוצה, אבל בעלי לא מוכן כעת. אני לקראת סיום האלבום ועם היריון לא אוכל לקדם אותו כמו שצריך. אבל אני לא מתכננת כלום. כל מה שקרה לי בחיים היה ספונטני".

   

  את עדיין לוקחת סיכון ונוסעת להופעות בעולם הערבי.

   

  "לא, את זה אני כבר לא עושה היום. יש לי אחריות. הרגשתי אנטישמיות כלפי - בגלל שאני ישראלית ועוד אחת ששירתה בצבא - לא פעם, ואני לא מוכנה לעבור את הפחדים האלה שוב. לפני כמה שנים הופעתי בטוניס בהזמנתו של שר התרבות בעצמו והשפילו אותי בשדה התעופה. אחרי ששחררו אותי כעבור עשר שעות המתנה בשדה, היו הפגנות נגדי מחוץ למלון כשטענו שאני שולחת מטוסים נגד הפלסטינים. למחרת ברחתי משם ולא הופעתי.


  אישתאר, מישל והתאומים שירה ולביא. "דרכם חזרתי לאמת שלי בחיים"

   

  "לפני כחודש אגב, הזמין אותי נשיא צ'צ'ניה להופעה פרטית ולא יכולתי לסרב. לקחו אותנו מנמל התעופה באיזו דרך הררית מפחידה, כשמסביבנו רק חיילים עם קלצ'ניקוב, דובים ושועלים בחושך. זה היה סיוט וחוויה לא נעימה".

   

  מה היית אומרת היום לאתי בת ה-20 שנוסעת מקרית אתא לפריס?

   

  "שאף אחד לא יכול לכבוש את העולם. נציגי חברת סוני הודיעו לי עכשיו שהם הולכים לקחת שיר שלי ושאהיה מוכנה, כי הוא יהפוך ללהיט ויכבוש את העולם. צחקתי, כי חוויתי את התחושה של לכבוש. היום אני כבר לא יכולה לכבוש מחדש ולא מאמינה במושג הזה בכלל".

   

  מחמיא לך שבגיל 43 את עדיין נחשבת לסמל סקס ומככבת במסע פרסום לחברת אופנה?

   

  "אני ממש לא מרגישה סקסית. תמיד הייתה לי בעיה עם הנשיות שלי. התוועדתי בגיל מוקדם לכוח של הגוף שלי ופעם, כדי להרגיש אישה, הייתי חייבת להתלבש כמה שפחות. היום אני רוצה להיות אלגנטית.

   

  "התמודדות בעולם בו תמיד שופטים אותך על החיצוניות, מפיצים עליך שמועות שהכל מנותח ושאני לא אוכלת כדי לשמור על הגזרה, עשו לי לא מעט נזקים. פיתחתי בעיות אכילה ודימוי עצמי שלקח לי המון המון זמן להשתחרר מהן. דווקא בתקופת ההיריון עליתי 37 קילו והרגשתי סקסית מתמיד. אפילו הרשיתי לעצמי ללכת לים, מה שבשגרה לא העזתי לעשות. היום למדתי שמה שחשוב זה מה שמרגישים מבפנים".

   

  לאחרונה עלה שמה של אישתאר כמועמדת אפשרית לתפקיד מנטורית בגירסה

   הישראלית של התוכנית "The Voice". אישית, אני חושב שמדובר בהברקת ליהוק. היא דיווה, אך גם אנושית, ביקורתית שלא מפחדת לומר את האמת ובעיקר, אחת שהעולם שלה הוא ספר פתוח ולא מוצר פלסטיק כמו רבות אחרות. אבל לשם כך ייתכן שתיאלץ לגור קרוב יותר.

   

  את רואה את עצמך חוזרת יום אחד לארץ?

   

  "אני רוצה, אבל בעלי לא מוכן לשמוע מזה. הוא טוען שעם הישראלים אי אפשר לעשות ביזנס. לומר לך את האמת? אחרי כל כך הרבה שנים בדרכים, גם בבית בפריס אין לי תחושה של בית. באף מקום היום אני לא מרגישה באמת שייכת".


   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אישתאר. ההצלחות הכי גדולות קרו בלי תכנון
  צילום: שלומי מזרחי
  לאתר ההטבות
  מומלצים