שתף קטע נבחר

אחוות האנרכיסטים: אנונימוס ולולזסק נגד העולם

האקרים מתנועת אנונימוס ומקבוצת Lulzsec הודיעו שישתפו פעולה במבצע גדול לפגיעה באתרי ממשלות ברחבי העולם - וקוראים לתומכיהם להצטרף ולהשחית אתרים ומבני ציבור בשם חופש המידע וזכויות האזרח

<< מעכשיו: סיומת דומיין לחברה שלכם

 

התנועה האנרכיסטית אנונימוס וקבוצת ההאקרים Lulzsec הודיעו על איחוד כוחות. שני הגופים החלו לשתף פעולה במטרה לתקוף ולהפיל כמה שיותר אתרים ממשלתיים, של כמה שיותר מהממשלות בעולם. כך, לפי הצהרה שפרסמו אנשי לולזסק באתר Pastbin.

 

פותחים באש דיגיטלית

בהצהרה קוראים אנשי לולזסק להאקרים מכל העולם להשתתף ולסייע להם בתקיפות: "ברוכים הבאים למבצע אנטי-אבטחה (Operation Anti-Security). אנו מעודדים כל כלי, גדול או קטן, לפתוח באש על כל סוכנות ממשלתית שתעבור בדרכו... ביחד נוכל להגן על עצמנו, כדי שפרטיותנו לא תידרס על ידי רודפי רווח רעבתניים. הכובע שלכם יכול להיות לבן, אפור או שחור" - ההתייחסות היא להאקרים, שמתחלקים למי שפועלים מחוץ לחוק (כובע שחור) ולאלו שפועלים במסגרתו (כובע לבן). האקרים בעלי כובע אפור נעים בין שירותים לגיטימיים ושירותים שאינם לגיטימיים".

 

עוד אומרים אנשי לולזסק, "אם אתם מודעים לשחיתות, חישפו אותה עכשיו, בשם מבצע Anti-Security". בהודעה קוראים אנשי לולזסק לפגוע במוסדות ממשלתיים הן בהתקפות רשת והן בגרפיטי, ולנסות להגיע אל מאגרי מידע ולהדליף החוצה את תוכנם.

 

קבוצת לולזסק תקפה והפילה שירותים מקוונים של סוני ונינטנדו, ואף הציעה שירותי פריצה בחינם לכל אתר, לפי בקשת הקהל. אנונימוס היא תנועה ותיקה בהרבה שחתומה על קמפיינים גדולים נגד תעשיית התקליטים והקולנוע, נגד כת הסיינטולוגיה, נגד תוכניות לצנזורת אינטרנט ועוד.

 


אנשי אנונימוס בהפגנה

 

לפי International Business Times, לשיתוף הפעולה בין שתי הקבוצות קדמו יריבות וחיכוכים, לאחר שגורמים שמשויכים לאנונימוס תקפו את לולזסק על ששחררו לרשת פרטים אישיים של 62 אלף גולשים אקראיים, אותם השיגו מפריצות לשירותים מקוונים שונים.

 

מה הם כבר יכולים לעשות?

הרבה מאוד. אתרים ממשלתיים רבים אינם מאובטחים כהלכה, או שמלכתחילה נבנו תוך התעלמות מפירצות אבטחה רבות. ככל הנראה שהפורצים לא יצליחו להגיע אל מאגרי מידע חסויים - אבל התקפות להשחתת פני האתר במסרים אלה ואחרים או להפלתו במתקפות DDoS הן בהחלט תרחיש אפשרי.

 

עם זאת, יתכן שלהאקרים של אנונימוס יש בשרוול אס גדול ומפחיד: גורמים שהזדהו כפעילי התנועה האנרכיסטית  הודיעו בפברואר השנה כי בידיהם קוד המקור של סטוקסנט, הווירוס המסתורי שהשבית את מערכי העשרת האורניום באיראן בסוף 2010.

 

למרות פעולותיהם הנועזות של ההאקרים שמשתייכים לתנועה, ככל הנראה שהפעלת וירוס מבוסס סטוקסנט היא עדיין לא איום ייחוס מיידי. כדי שהווירוס יחדור למערכת, יש להטעין אותו אליה פיזית, להשיג מפתחות אבטחה יקרים ולהכיר את המערכת בצורה אינטימית למדי - וכל אלה הם מבצעים ממושכים שעולים הרבה כסף. ככל הנראה שלהאקר האנרכיסט הממוצע אין את המשאבים הדרושים לפיתוח פצצת אטום דיגיטלית.

 

היכונו לקרב: אייפד 2 נגד גלקסי טאב 10.1 >>

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יוצאים נגד ממשלות העולם. הפגנה של אנונימוס
מומלצים