שתף קטע נבחר

טענות בעבודה: דלפו פרטי אשראי של מתפקדים

מזכ"ל העבודה אומר כי נבדקות טענות לפיהן פרטי כרטיסי אשראי וחשבונות בנק של מתפקדים דלפו למטהו של אחד המועמדים לראשות המפלגה: "ייתכן שבשוגג זה קרה, הנושא נמצא בבדיקה יסודית". במקביל, נבדק חשד להתפקדות כפולה

האם פרטי כרטיסי אשראי וחשבונות בנק דלפו במהלך המפקד של מפלגת העבודה? מזכ"ל העבודה, חיליק בר, בודק טענות של פעילים במפלגה, לפיהן פרטי כרטיסי האשראי וחשבונות בנק של מתפקדים דלפו אל מטהו של אחד המועמדים לראשות המפלגה.

 

המזכ"ל בר טען הערב (יום ג') כי ייתכן שהדבר קרה בשוגג, ואמר כי נפתחה בדיקה יסודית. "באשר לטענה כי ייתכן שבשוגג נשלח לאחד המטות קובץ חברים המכיל פרטי כרטיס אשראי או חשבון בנק של החברים, הרי שהנושא נמצא בבדיקה יסודית", אמר בר. "מכתב הנחייה בנושא נשלח על ידי לכלל המועמדים והמטות, בגיבוי היועץ המשפטי למפלגה".

 

במקביל, טענו הערב גורמים במטות השונים כי תוצאות המפקד ביישובים הערביים הן "בלתי הגיוניות" וכי מתפקדים רבים צורפו למפלגה, ביישובים שאינם מזוהים עם העבודה. בנוסף, טענו הגורמים כי יש חשש לכפילויות מתפקדים בין מפלגת העבודה לבין קדימה.

 

"טיפלנו במפקד באופן שקוף ומקצועי"

מזכ"ל העבודה בר הוסיף ואמר: "מפלגת העבודה ערכה מפקד גדול ואמיתי וטיפלה בו באופן שקוף, ראוי, משתף ומקצועי. תוצאות רשמיות של המפקד טרם נמסרו והליך הקליטה של הטפסים נמצא בשלבי סיום. לכן, כל השערה לגבי טוהר המפקד או כל בעיה אחרת בו אינה מבוססת ואינה נכונה. לאחרונה מונתה השופטת שרה פריש לשמש כממונה על מהימנות המפקד וטוהר הבחירות ואני ממליץ למתמודדים להתאפק ולאפשר לשופטת, למפלגה ולחברה שנשכרה לבצע את עבודתם".

 

ביום שבת האחרון טען אחד המועמדים לראשות העבודה, עמרם מצנע, כי כרבע מתוך טופסי המתפקדים שהגיעו למפלגה, אינם כשרים. לדבריו, כעת בודקים אם ניתן להכשיר את הטפסים. בתשובה לשאלה באירוע "שבתרבות" בבאר שבע, אם הטפסים הגיעו ממטהו של עמיר פרץ, ענה מצנע: "כל אחד שמעריך ומבין יודע מי יכול לעשות מפקדים מהסוג הזה", אך סירב להפנות ישירות את האצבע המאשימה למי שגם שימש בעבר כיו"ר העבודה.

 

על פי הדיווחים ממטהו, פרץ הצליח לגייס יותר מ-23 אלף מתפקדים. במטה של יצחק הרצוג דיווחו על יותר מ-16 אלף מתפקדים ובמטה שלי יחימוביץ' אמרו כי היא גייסה 17 אלף חברים חדשים. מצנע, כמו גם המטות של שלמה בוחבוט ואראל מרגלית, דיווח כי פקד כמה אלפים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מצנע, פרץ ויחימוביץ', שלושה מהמתמודדים
צילום: ירון ברנר
מומלצים