שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ידלין על תקיפה באיראן: לא להודיע לאויב מראש
  ראש אמ"ן לשעבר הצטרף לדיון וטען בוועידת הנשיא כי "לא טוב להודיע לאויב מה אנחנו מסוגלים או לא מסוגלים לעשות"

  מצעד ראשי מערכת הביטחון, שמציגים את משנתם אחרי הפרישה, נמשך היום (ד'). ראש אמ"ן לשעבר, עמוס ידלין, נאם היום בוועידת הנשיא - והתייחס גם לתקיפה באיראן, בעקבות הדיון בו נטל חלק גם מאיר דגן. "לא טוב להודיע לאויבינו מה אנחנו מסוגלים או לא מסוגלים לעשות", אמר ידלין. "מדינת ישראל ידעה בעבר והיום לפתח פתרונות טכנולוגיים ומענה לאיומים, והיא צריכה לדעת גם להוביל מהלכים מדיניים לטובתה".

   

  ידלין הציע להמשיך ולעקוב מרחוק אחרי הטלטלה בעולם הערבי: "ישראל לא יכולה כמעט להשפיע על השינויים בעולם הערבי ויכול להיות שעדיף לה לא להתערב". הוא טען כי המהפכה בפייסבוק ובטוויטר עדיין וירטואלית, ולא מתבטאת בסוריה בשטח: "האישור בשתיקה שמקבל אסד מהעולם לירות במתנגדיו חזק לצערנו מעוצמת האינטרנט שקוראת להדחתו".


  "ישראל יודעת לפתח מענה לאיומים" (צילום: משה מילנר, לע"מ)

   

  עם זאת, אמר ידלין כי הוא מאמין שהשינויים באזור עשויים להועיל לישראל: "אני שייך לאופטימיים. בטווח הארוך השינויים בעולם הערבי הם הזדמנות לישראל. הערכים שנלחמו עליהם בכיכר תחריר הם הערכים שלנו".

   

  לבני על תעודות הזהות: ויכוח מיותר

  בוועידת הנשיא נאמה גם ראש האופוזיציה, ציפי לבני. היא התייחסה להחלטת

  שר הפנים, אלי ישי, להחזיר את הגדרת הלאום לתעודות הזהות וכינתה זאת "ויכוח מיותר ומזיק". לבני תהתה "מדוע צריך עכשיו להכניס את אותה מחלוקת לתוך העם היהודי, בין אלה שחיים כאן לאלה שעדיין חיים מחוץ לגבולותיה של ישראל. מדובר בדבר שחשבתי בעבר שהוא טוב, עד שהוצא מתעודות הזהות כי יצר מחלוקת בתוך העם היהודי".

   

  לבני הגיבה גם להחלטת הרמטכ"ל בני גנץ להקים ועדה שתדון בנוסח היזכור בצה"ל: "במחלוקת הפנימית בישראל הגענו לנקודה הכי קשה לכל ישראלי-לנקודה שעוסקת באבל המשותף שלנו. 'יזכור עם ישראל' או 'יזכור אלוהים'. עם ישראל צריך לזכור את מתיו וההנהגה הישראלית צריכה לזכור את המתים, גם בשביל לקבל החלטות עתידיות למען החיים. אני הייתי מציעה שיזכור עם ישראל את בניו המתים ויתפלל כל אחד בדרכו שבניו אלה מצאו מנוחה נכונה תחת כנפי האלוהים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ידלין על תקיפה באיראן: לא להודיע לאויב מראש"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים