שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בעלי מוניות מאיימים: נשבש התנועה ב-1 ביולי

  הרפורמה בתחבורה הציבורית בגוש דן, אשר תופעל לראשונה ב-1 ביולי, צפויה להתקל בקשיים. בעלי מוניות השירות מתכוונים למחות על אי שיתופם במהלך באמצעות שיבושי תנועה מאורגנים

  שיבושי תנועה קשים צפויים בגוש דן באחד ביולי, היום בו מתוכננת להתחיל הרפורמה בתחבורה הציבורית בגוש דן. והסיבה לכך אינה קשורה דווקא לבלגן הצפוי עקב השינויים בקווי התחבורה הציבורית, אלא בהחלטה שקיבל אתמול ארגון מוניות השירות - לשבש את התנועה במסגרת מאבקם נגד הרפורמה. בכנס חרום סוער שקיים אתמול הארגון בתל אביב, התקבלה החלטה לפנות בעתירה לבג"ץ, במטרה לדחות את יישום הרפורמה. זאת כדי לאפשר "פסק זמן", במהלכו יפתח משא ומתן עם הארגון, בסיומו ניתן יהיה לשלב גם את מוניות השרות בשינויים הצפויים.

   

  ראשי הארגון, יו"ר שמעון דהרי והמנכ"ל בן בדרי, טענו כי הרפורמה המתוכננת עלולה לחסל את ענף מוניות השרות, שלא יוכלו להתחרות בקווי האוטובוסים של ארבע החברות הפועלות בגוש דן - אגד, קווים, מטרופולין ודן. לדבריהם, יש צורך לעכב את הפעלת הרפורמה כדי להיכנס למשא ומתן, במסגרתו תמצא דרך לשלב אותן במסגרת הסדרי הנסיעה והכרטיסים המשולבים שיוצעו לנוסעים.

   

  "הרפורמה בגוש דן, עליה החליט משרד התחבורה, פוגעת ומפלה לרעה כ-400 אלף אזרחים ביום, העושים שימוש במוניות השירות", כך אומרים השניים. לדבריהם, הפעלת הרפורמה התאפשרה הודות להגדלת נפח הסובסידיה לנוסעים באוטובוסים, בעוד נוסעי מוניות השירות יופלו לרעה, ולא ייהנו מהסובסידיה המגיעה להם במידה שווה. ארגון מוניות השירות יטען בעתירה לבג"צ, כי לנוכח הפגיעה בציבור נוסעים כה גדול, אין להפעיל את הרפורמה.

   

  כפי שפורסם ב-ynet, לפני כשבוע פנו מוניות השרות של קו 51 באמצעות עו"ד שי גלעד, לשר התחבורה ישראל כץ, בדרישה לזמן את מנהלי החברה לפגישה דחופה. זאת כדי למצוא דרך לשלבה ברפורמה. גלעד ציין במכתבו כי אם לא ימצא פתרון לשילובה, תיאלץ לפנות לערכאות. שכן בכל מהלך תכנון הרפורמה, איש לא יצר כל קשר עם החברה, או שיתף אותה בהחלטות, למרות שמדובר בתוכנית הנוגעת ישירות לעתידה.

   

  במוניות השרות חוששים כי קביעת מחיר אחיד של 6.40 שקל לנסיעות באזור גוש דן המורחב, עם מעבר חופשי בין חברות התחבורה הציבורית השונות, יפגע קשות בשרותי מוניות השרות הפועלות בקווים אלה, ומחירן כ-11 שקלים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ישבשו את התנועה?
  צילום: גיל לרנר
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים