שתף קטע נבחר

תמי ארד למען שליט: ראיתי איך תקווה מתנפצת

"כוח ההרתעה לא יקום או ייפול על כתפיו של חייל בודד, או על ידיהם של אלף רוצחים", כתבה רעייתו של הנווט השבוי בטור לציון חמש שנים לחטיפתו של גלעד שליט, ויצאה נגד "הקולות המחזקים את ראש הממשלה בסרבנותו"

יומיים לפני שתציין מדינת ישראל, ובייחוד משפחת שליט, חמש שנים להיעדרו של גלעד, הזכירה אמש (ה') תמי ארד, רעייתו של הנווט השבוי, כי הגעגועים לא נעשים קלים יותר עם הזמן. בהודעה לתקשורת, יצאה ארד נגד המתנגדים לעסקת חילופי שבויים עם חמאס, וציינה כי גם הם "לא מאחלים לגלעד את גורלו של רון".

 

"ההבדל ביני לבין מתנגדי העסקה, החרדים לגורלו של עם ישראל בשל שחרור רוצחים, הוא בניואנס של קרן אור בודדה. גם אני חוששת. אבל כשאני עוצמת את עיני אני רואה את רון בן ה-28. את הבן של בתיה, את האח של דודו וחן, את אבא של יובל, את האיש שלי, שנזנח בארץ האפל. אני רואה את עיניו של רון ואני מסבה את מבטי".


רון ארד. "התמונות, המכתבים והיומן המחישו את חייו המסויטים בשבי"

 

"אני התבוננתי במו עיני בהתנפצותה של התקווה", כתבה ארד. לדבריה, אות החיים הראשון שקיבלה מבעלה, התמונה בה נראה עם "זקן שיעי", רק גרמה לה לפתח ציפיות, שהלכו והתנפצו. "שוכנעתי שהתמונה המיוסרת שהגיעה מרון היא תעודת ביטוח. 'שלא תעזי לבכות על הזקן והעיניים הנוגות, הוא חי', נזפו בי הקרובים. אכן הוא היה בחיים. שבוי, עצוב אבל חי".

 

"התמונות שהגיעו מאוחר יותר, המכתבים והיומן המחישו את חייו המסויטים בשבי, ולא היה לי מושג שמדובר בחלק הקל", היא המשיכה, "לאחריהם בא השקט שהתמתח לידי ניתוק מוחלט וביטא בבוטות בלתי מתפשרת את היעדרותו. היעדרות נצחית שהחלה בתקווה גדולה, והסתיימה בריק של 25 שנים".

 

ארד יצאה נגד אותם גורמים הסבורים כי "שחרור מחבלים בעסקת חילופי שבויים הוא אסון לעם ישראל", וציינה כי היא עצמה שייכת למחנה "שגורס כי כוח ההרתעה של מדינת ישראל לא יקום או ייפול על כתפיו של חייל בודד, או על ידיהם של אלף רוצחים".  

 

"כשאני שומעת את הקולות המצדיקים את הקרבתו של גלעד למען מדינת ישראל, ואת אלה המחזקים את ראש הממשלה בסרבנותו, ואת מי שמאחל לגלעד שישוב הביתה במהרה בדרך נס, אני עצובה", הוסיפה ארד. "המחשבה שהדבר היחיד שניתן לעשות למען גלעד הוא להביע כאב, מתסכלת, ואני יודעת שהיא בטלה בשישים לעומת חוסר האונים שחשים בני משפחתו של גלעד".  

 

נתניהו מפעיל לחץ: יוחרפו תנאי האסירים

הערב הודיע ראש הממשלה, בנימין נתניהו, על החרפת תנאי מאסרם של המחבלים הכלואים בישראל, במסגרת המאמצים ללחוץ על חמאס לשחרר את שליט. "אנחנו מחויבים לכבד את החוק הישראלי, את החוק הבינלאומי, את האמנות הבינלאומיות, אבל איננו מחויבים מעבר לכך", ציין נתניהו בפתיחת נאומו במושב הנעילה של "ועידת הנשיא" בירושלים. "ולכן התנאים המופלגים והמפליגים, תנאי היתר בתוך הכלא הישראלי של הטרוריסטים - ייפסקו".

 

עם זאת, במשפחתו של החייל החטוף הגיבו באדישות להכרזתו של נתניהו. "אנחנו שואלים מדוע המתינו ממשלות ישראל חמש שנים, בהן גלעד נמק בכלא החמאס?", שאל האב נועם שליט, "ממשלות ישראל כשלו במשך חמש השנים להפעיל לחץ על החמאס ולכן ספק גדול אם יידעו לעשות זאת היום".

 

"כעת מדובר במה שהוא מעט מדי ומאוחר מדי", הוסיף ראש מטה המאבק, שמשון ליבמן, שהזכיר כי החרפת התנאים הייתה אפשרות שהייתה בידי ישראל לאורך כל הדרך. "עמדתנו נחרצת - גלעד שילם את מלוא המחיר, וכעת אין זמן למשחקים. כל שנותר לראש הממשלה הוא לבצע את העסקה ולהחזיר את גלעד שליט הביתה לאלתר".


פורסם לראשונה 24/06/2011 00:29

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמי ארד. "גם אני חוששת"
צילום: ורדי כהנא
גלעד שליט בסרטון שהעביר חמאס
צילום: רויטרס
"שוכנעתי שהתמונה המיוסרת היא תעודת ביטוח"
מומלצים