שתף קטע נבחר

האיחוד האירופי אישר את תוכנית הצנע של יוון

האיחוד, יחד עם קרן המטבע הבינלאומית, אישרו את התוכנית של יוון לחמש שנים לאחר שהתחייבה לסבב נוסף של העלאות מסים וקיצוצים בהוצאות. בעקבות אישור התוכנית יוון עתידה לקבל חבילת סיוע בהיקף 120 מיליארד אירו

קרן המטבע הבינלאומית והאיחוד האירופי אישרו אמש (ה') את תוכנית הצנע של יוון. המדינה מוכת החוב זכתה באישור משגיחים מטעם קרן המטבע והאיחוד האירופי לתוכנית הצנע לחמש שנים לאחר שהתחייבה לסבב נוסף של העלאות מסים וקיצוצים בהוצאות. בעקבות אישור התוכנית יוון תוכל לקבל חבילת סיוע בהיקף 120 מיליארד אירו.

 

לפי סוכנויות הידיעות מקורות הבקיאים בעניין דיווחו כי הושגו הסכמות אך מספר פרטים טכניים לגבי העסקה צפויים להיסגר היום (ו').

 

שר האוצר של יוון, אוונגלוס וניזלוס הודיע היום כי ממשלת יוון תוריד את רף המינימום של מס ההכנסה ל-8,000 אירו לשנה, תעלה את המס על נפט לחימום ותטיל היטל סולידריות חד פעמי על ההכנסות בגובה של 1% עד 5%.

 

כדי שתוכל לזכות בחבילת הסיוע הראשונה בשלמותה, שלא לדבר על אחת נוספת, ממשלת יוון נדרשה להעביר תוכנית צנע בהיקף 28 מיליארד אירו שתתפרס על פני חמש שנים. זאת נוסף על צעדי הפרטה נלווים שמטרתם לגייס עשרות מיליארדי אירו לטובת אישוש כלכלתה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים