שתף קטע נבחר

קלינטון: המשט לעזה לא מועיל לפלסטינים

מזכירת המדינה האמריקנית הבהירה כי המשט המתוכנן הוא "פרובוקציה", שנועדה לגרום לישראל לפעול על מנת להגן על עצמה ובכך להגביר את המתיחות באזור

המשט לרצועת עזה "אינו נחוץ ואינו מועיל". כך אמרה הלילה (ה') מזכירת המדינה האמריקנית, הילרי קלינטון, שמתחה ביקורת על מארגני המשט. קלינטון אמרה את הדברים במהלך מסיבת עיתונאים שערכה בוושינגטון ביחד עם שר החוץ של הפיליפינים.

 

 

"אני לא מאמינה שהמשט הכרחי ומועיל למאמץ לנסות לסייע לאנשים בעזה", אמרה קלינטון. "ממשלת ישראל אישרה השבוע מעורבות משמעותית של בנייה בעזה, חומרי בנייה יוכנסו לרצועה ואנחנו חושבים שזה לא מועיל שהפעילים ינסו לבצע פעולות פרובוקטיביות על ידי כניסה למים טריטוריאליים של ישראל".

 

לדבריה, הגעתו של המשט לאזור הרצועה נועדה ליצור מצב שבו "ישראל תאלץ לממש את זכותה להגן על עצמה", כפי שבעבר הבהירה ישראל בשיחות דיפלומטיות ובהודעות פומביות שבכוונתה להגן על עצמה ועל הסגר לעזה כדי למנוע הברחת נשק.

 

הממשל האמריקני פעל בשבועות האחרונים באופן נרחב במטרה לבטל את המעורבות הטורקית במשט. במסגרת המאמצים קיימה קלינטון מגעים דיפלומטיים עם עמיתה הטורקי, ונשיא ארצות הברית, ברק אובמה, שוחח כמה פעמים עם ראש הממשלה הטורקי, רג'פ טאיפ ארדואן.

 

במחלקת המדינה האמריקנית הזהירו השבוע את אזרחי ארצות מפני השתתפות במשט נגד ישראל, וטענו כי פעולות מסוג זה הן "מסוכנות". משרד החוץ האמריקני אף פרסם אזהרת מסע לאזרחי

ארצות הברית והזהיר אותם מפני הגעה לרצועת עזה דרך הים. "ישראל הודיעה כי בכוונתה לאסור כניסה למשך 10 שנים על כל מי שישתתף בניסיון להיכנס לעזה בדרך זו", נאמר בהודעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"המשט לא עוזר לתושבים". קלינטון
צילום: AFP
מומלצים