שתף קטע נבחר

להוריד את השאלטר לעזה, למען גלעד

ראש הממשלה, קבע מועד לעסקת שבויים, ואם לא תתבצע - חטוף מנהיגי חמאס, החמר את תנאי הכליאה, מנע העברת כספים, דלק וחשמל לעזה

ראש הממשלה, בנימין נתניהו. היום 5 שנים לשבי גלעד שליט בידי חמאס. איננו מזלזלים במחשבה שמבין הרוצחים שישוחררו בעסקה, יהיו כאלו שיחזרו לרצוח יהודים, אבל אנחנו לא מפחדים. אנחנו יודעים שזרועות הביטחון יוכלו להם. יחסלו אותם אם יהיה צורך בכך. אנו יודעים שגם היום יש רוצחים שמחכים לרגע הפעולה, אבל הם לא ינצחו. אותם נרתיע בנשקנו החזק שהוא הערבות ההדדית, האמונה בצדקת הדרך והאהבה לארץ הזאת.

 

אביבה ונועם, הורים לחייל בשבי, יושבים הומלסים מול ביתך כבר שנה. חייהם אינם חיים כבר 5 שנים. אתה לא מרגיש אותם, כי בעוברך על פניהם, וילונות מכוניתך מאפילים על הכאב והסירנות מרעישות כדי לא לשמוע את זעקת ההורים.

 

חייל צה"ל בשבי חמאס לא שייך רק למשפחתו. מה אם היה חייל בודד או יתום? אין זו בעיה פרטית של הורים שבנם פשע כי נחטף על-ידי בני שטן אלה. אולי חטא גלעד בכך שנשאר חי ולא מת מפצעיו כגיבור. פקודת חניבעל לא צלחה במקרה שלו. אתה אדוני ראש הממשלה מכיר היטב את פקודת חניבעל. לפתוח באש חיה על כל חטיפה, למען נחזיר עטוף בדגל ולא ניאלץ למשא ומתן בלתי אפשרי שבו נגיע להפקרת חייל צה"ל בשבי.

 

אבל זה לא קרה, ועכשיו נשאלת השאלה האם נקבור את דגל הרעות והערבות ההדדית? האם נקבור את ערכינו המקודשים, עליהם נלחמו ועליהם נפלו בנינו? האם לשווא נפל חייל שנתן את חייו למען הצל את חברו בקרב? האם נקבור את עוצמת הרוח של חיילי צה"ל שהיא המנצחת בקרב?

 

ראש הממשלה, בכל יום נוסף שעובר, אתה גוזר גזר דין מוות על עוצמתו הערכית של צה"ל. בכל יום נוסף אתה מהדק את החבל מעל צווארו של חייל צה"ל גלעד. שטני חמאס לא יקלו עליך ולא יהפכו ציונים. אל תיתן לפחד להרתיעך. אל תבהיל את עמך, הנהג אותו בערכים, בכוח ובעוצמה.

 

קבע מועד לקיום העסקה תוך מספר ימים, ואם לא תתבצע, חטוף מנהיגים ובני מנהיגים של חמאס; החמר את התנאים של אסירים שייתפסו (לאו דווקא רק לאלה שיושבים כבר שנים); נקוט בעונש קולקטיבי כמו סגירת כל הכספים לחמאס; מנע אספקת דלק וחשמל מישראל.

 

זה צודק, זה מוסרי, כאשר רוצחים בנו ומחסלים משפחות שלמות. זה צודק ומוסרי כאשר חייל צה"ל שבוי 5 שנים. ראש הממשלה, היה אמיץ, ערכי, מוסרי, צודק. לא אתה לקחת את גלעד בשבי, אבל אתה ורק אתה יכול לשחררו. לא רק למען משפחתו, שחייה נהרסו, כי אם עבור העם ועבור צה"ל. הבא את גלעד חי ולא בארון מתים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גרפי של גלעד שליט בעזה
צילום: AFP
מומלצים