שתף קטע נבחר

הוארך ב-15 ימים מעצרו של ה"מרגל" אילן גרפל

מקורות רשמיים בקהיר דיווחו כי מעצרו של אילן גרפל הוארך לצרכי חקירה. בתקשורת המצרית ממשיכים לטעון כי התכוון להזיק לאינטרסים כלכליים ומדיניים

עדיין לא רואים את הסוף לפרשת ה"מרגל" אילן גרפל, שנעצר במצרים לפני כשבועיים. סוכנות הידיעות הצרפתית דיווחה מפי מקורות רשמיים בקהיר כי מעצרו הוארך ב-15 ימים. תקופת מעצרו הראשונה היתה אמורה להיגמר ביום שני הקרוב.   

 

במצרים מסבירים כי המעצר הוארך "לצרכי חקירה". התקשורת המצרית ממשיכה להפליג בדמיונה בסיפורים אודות "מרגל המוסד", שהגיע לפגוע באינטרסים כלכליים ומדיניים.  

 

השבוע דיווח העיתון המצרי "אל-מסרי אל-יום" כי גרפל שולט בערבית "באופן שוטף", ולכן החוקרים לא נעזרו במתורגמן. מקור משפטי מסר לעיתון כי גרפל שהה בכיכר "א-תחריר" בקהיר, באופן כמעט מתמיד במהלך שהותו במצרים, במיוחד בימי ההפגנות. הוא דיווח כי גרפל נפגש עם רבים מ"צעירי המהפכה" ועם עיתונאים מצרים, וביקש מהם לסייע לו בעבודתו כעיתונאי כדי לכסות את האירועים. 

 

במצרים ממשיכים בינתיים לבוא חשבון עם בכירי השלטון לשעבר. בית המשפט גזר היום חמש שנות מאסר על שר המסחר לשעבר, רשיד מוחמד רשיד. כך דיווחה סוכנות הידיעות הרשמית של מצרים, MENA. רשיד הורשע בבזבוז כספי הציבור ובספסרות. בנוסף לעונש המאסר נגזר עליו קנס בגובה של כ-1.57 מיליון דולר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים